Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Yağ ile ilgili

emin5871

Kayıtlı Üye
IMG_1084.PNG Merhabalar aranıza yeni katıldım aracımı yeni aldım servis bakımlı değilmiş o nedenle sanayide yağını değiştirttim yağ olarak castrol magnetec 5-30 kullandılar incelemede genelde edge kullanıldığı yazıyor. Bi sorun olurmu magnetec kullanmanın?
Yardımlarınız için teşekkürler
[doublepost=1475500826,1475499341][/doublepost]Aracım 2014 1,2 tsi 5f 17 bin km de

Ekli dosyayı görüntüle 13521 Merhabalar aranıza yeni katıldım aracımı yeni aldım servis bakımlı değilmiş o nedenle sanayide yağını değiştirttim yağ olarak castrol magnetec 5-30 kullandılar incelemede genelde edge kullanıldığı yazıyor. Bi sorun olurmu magnetec kullanmanın?
Yardımlarınız için teşekkürler
[doublepost=1475500826,1475499341][/doublepost]Aracım 2014 1,2 tsi 5f 17 bin km de
bi sorun olmaz kaliteli yağ sonuçta

Aramıza hoşgeldin..Kulladığın yağ doğru seçim.Kazasız belasız çiziksiz günler dilerim.

daha ne istiyon kaliteli:)
bi sorun olmaz kaliteli yağ sonuçta
arkadaşlar teşekkür ederim vermiş olduğunuz cevaplardan ötürü benim şüphem castrol magnetecin castrol edge ye göre ucuz olması ve sitelerde baktığımda herkesin castrol edge tavsiye etmesi üzerinde kafamda bu soru belirmişti sayenizde içim rahatladı birde size sormak istediğim bir konu var ;
bir sorunumdan bahsedeceğim ben aracı aldığımda arabanın resimlerde olduğu gibi yağ basınç uyarısı veriyordu yağ seviyesini kontrol ettim b seviyesindeydi yani normaldi bende servise götürdüm garantili sandığımdan arabayı yağ müşörü değişmişti ancak garanti kapsamında değilmiş çünkü bakımını önceki sahibi dışarıda yaptırmış bende sadece onu ödeyerek sorunu kesmiştim bu sorun ben bi 400 km yol yaptım şehir dışına sonra geri şehre gelirken tekrar uyarı verdi bu sefer kontrol ettiğimde c alanına düşmüş olduğunu gördüm yağın pazar günü servis bulamadım ısınınca motor söndü sonra ben geri ankara'ya geldim ertesi günü dün yazdığım gibi bakımını dışarda yaptırdım bu seferde yağ oranı a çizgisinin bir tırnak üstünde olduğunu gördüm sabah arabayı çalıştırdığımda yine bu uyarı geldi seviye yüksekliğinden midir yoksa arabada ne gibi bir problem olabilir yardımlarınızı bekliyorum teşekkürler.
WhatsApp Image 2016-10-04 at 08.44.48.jpg

Son düzenleme:
arkadaşlar teşekkür ederim vermiş olduğunuz cevaplardan ötürü benim şüphem castrol magnetecin castrol edge ye göre ucuz olması ve sitelerde baktığımda herkesin castrol edge tavsiye etmesi üzerinde kafamda bu soru belirmişti sayenizde içim rahatladı birde size sormak istediğim bir konu var ;
bir sorunumdan bahsedeceğim ben aracı aldığımda arabanın resimlerde olduğu gibi yağ basınç uyarısı veriyordu yağ seviyesini kontrol ettim b seviyesindeydi yani normaldi bende servise götürdüm garantili sandığımdan arabayı yağ müşörü değişmişti ancak garanti kapsamında değilmiş çünkü bakımını önceki sahibi dışarıda yaptırmış bende sadece onu ödeyerek sorunu kesmiştim bu sorun ben bi 400 km yol yaptım şehir dışına sonra geri şehre gelirken tekrar uyarı verdi bu sefer kontrol ettiğimde c alanına düşmüş olduğunu gördüm yağın pazar günü servis bulamadım ısınınca motor söndü sonra ben geri ankara'ya geldim ertesi günü dün yazdığım gibi bakımını dışarda yaptırdım bu seferde yağ oranı a çizgisinin bir tırnak üstünde olduğunu gördüm sabah arabayı çalıştırdığımda yine bu uyarı geldi seviye yüksekliğinden midir yoksa arabada ne gibi bir problem olabilir yardımlarınızı bekliyorum teşekkürler.
Ekli dosyayı görüntüle 13526

usta yolu görünmüş size :( yağ pompasına kayışlarına baktırın ve ihmal etmeyin daha buyuk sonuçlar aça bilir

usta yolu görünmüş size :( yağ pompasına kayışlarına baktırın ve ihmal etmeyin daha buyuk sonuçlar aça bilir
yarın servise bırakacağım eğer pahalı tutan parçaysa garanti kapsamına girmesi için bi kere daha bakım yaptıracağım teşekkürler bilgiler için

umarım büyük bir sıkıntı yoktur.

yağ olarak mobil tavsiye ederim mobil1 esp 5w30 kullanıyorum ve çok memnunum

Kalıcı ve aktif olman dileğiyle aileye hoş geldin

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Kalıcı ve aktif olman dileğiyle aileye hoş geldin

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
hoşbulduk kalıcı ve aktif olmayı düşünüyorum bundan önceki araçlarımla hyundai fiat ve chevrolette aktiftim umarım aynı sıcak ortamı burada da sizlerle hissederim.

Geri
Üst Alt