• Merhaba Ziyaretçi hoşgeldin !
    Forumdan daha fazla yararlanmak için buradan kayıt olunuz
    Hello Welcome to Guest!
    Register here to benefit more from the forum

Yağ ile ilgili

emin5871

Kayıtlı Üye
IMG_1084.PNG Merhabalar aranıza yeni katıldım aracımı yeni aldım servis bakımlı değilmiş o nedenle sanayide yağını değiştirttim yağ olarak castrol magnetec 5-30 kullandılar incelemede genelde edge kullanıldığı yazıyor. Bi sorun olurmu magnetec kullanmanın?
Yardımlarınız için teşekkürler

Aracım 2014 1,2 tsi 5f 17 bin km de

seckin2001

Kayıtlı Üye
Ekli dosyayı görüntüle 13521 Merhabalar aranıza yeni katıldım aracımı yeni aldım servis bakımlı değilmiş o nedenle sanayide yağını değiştirttim yağ olarak castrol magnetec 5-30 kullandılar incelemede genelde edge kullanıldığı yazıyor. Bi sorun olurmu magnetec kullanmanın?
Yardımlarınız için teşekkürler

Aracım 2014 1,2 tsi 5f 17 bin km de
bi sorun olmaz kaliteli yağ sonuçta

kfy

Administrator
Aramıza hoşgeldin..Kulladığın yağ doğru seçim.Kazasız belasız çiziksiz günler dilerim.

emin5871

Kayıtlı Üye
bi sorun olmaz kaliteli yağ sonuçta
arkadaşlar teşekkür ederim vermiş olduğunuz cevaplardan ötürü benim şüphem castrol magnetecin castrol edge ye göre ucuz olması ve sitelerde baktığımda herkesin castrol edge tavsiye etmesi üzerinde kafamda bu soru belirmişti sayenizde içim rahatladı birde size sormak istediğim bir konu var ;
bir sorunumdan bahsedeceğim ben aracı aldığımda arabanın resimlerde olduğu gibi yağ basınç uyarısı veriyordu yağ seviyesini kontrol ettim b seviyesindeydi yani normaldi bende servise götürdüm garantili sandığımdan arabayı yağ müşörü değişmişti ancak garanti kapsamında değilmiş çünkü bakımını önceki sahibi dışarıda yaptırmış bende sadece onu ödeyerek sorunu kesmiştim bu sorun ben bi 400 km yol yaptım şehir dışına sonra geri şehre gelirken tekrar uyarı verdi bu sefer kontrol ettiğimde c alanına düşmüş olduğunu gördüm yağın pazar günü servis bulamadım ısınınca motor söndü sonra ben geri ankara'ya geldim ertesi günü dün yazdığım gibi bakımını dışarda yaptırdım bu seferde yağ oranı a çizgisinin bir tırnak üstünde olduğunu gördüm sabah arabayı çalıştırdığımda yine bu uyarı geldi seviye yüksekliğinden midir yoksa arabada ne gibi bir problem olabilir yardımlarınızı bekliyorum teşekkürler.
WhatsApp Image 2016-10-04 at 08.44.48.jpg

Son düzenleme:

seckin2001

Kayıtlı Üye
arkadaşlar teşekkür ederim vermiş olduğunuz cevaplardan ötürü benim şüphem castrol magnetecin castrol edge ye göre ucuz olması ve sitelerde baktığımda herkesin castrol edge tavsiye etmesi üzerinde kafamda bu soru belirmişti sayenizde içim rahatladı birde size sormak istediğim bir konu var ;
bir sorunumdan bahsedeceğim ben aracı aldığımda arabanın resimlerde olduğu gibi yağ basınç uyarısı veriyordu yağ seviyesini kontrol ettim b seviyesindeydi yani normaldi bende servise götürdüm garantili sandığımdan arabayı yağ müşörü değişmişti ancak garanti kapsamında değilmiş çünkü bakımını önceki sahibi dışarıda yaptırmış bende sadece onu ödeyerek sorunu kesmiştim bu sorun ben bi 400 km yol yaptım şehir dışına sonra geri şehre gelirken tekrar uyarı verdi bu sefer kontrol ettiğimde c alanına düşmüş olduğunu gördüm yağın pazar günü servis bulamadım ısınınca motor söndü sonra ben geri ankara'ya geldim ertesi günü dün yazdığım gibi bakımını dışarda yaptırdım bu seferde yağ oranı a çizgisinin bir tırnak üstünde olduğunu gördüm sabah arabayı çalıştırdığımda yine bu uyarı geldi seviye yüksekliğinden midir yoksa arabada ne gibi bir problem olabilir yardımlarınızı bekliyorum teşekkürler.
Ekli dosyayı görüntüle 13526

usta yolu görünmüş size :( yağ pompasına kayışlarına baktırın ve ihmal etmeyin daha buyuk sonuçlar aça bilir

memet_one

VİP Üye
Administrator
umarım büyük bir sıkıntı yoktur.

yağ olarak mobil tavsiye ederim mobil1 esp 5w30 kullanıyorum ve çok memnunum

KİREÇ

Trakya Bölge Sorumlusu
Kalıcı ve aktif olman dileğiyle aileye hoş geldin

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Üst Alt