Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Yağ Eksiltme

fatihyksel

Kayıtlı Üye
Geçen gün arabanın yağını kontrol ettiğimde eksik olduğunu gördüm sonra sanayide tamamlatmaya götürdüm karta baktım değişeli 1 ay 10 gün olmuş ama 1 litre değil ama 1 litreye yakın yağ eksiltmiş normalmi bu acaba

bu kadar kısa bir sürede o kadar yağ eksiltme elbette normal değildir,
yalnız bakımda yağını az koymuş olabilirler...
genelde tamirciler yeni yağı koyup motor soğukken kontrol ederler halbuki yağın en mantıklı kontrol zamanı motorun uygun sıcaklığa çıkıp ve 2 dakika düz zeminde dinlenme süresi sonunda kontrol edilmelidir tabi ki çubuğun maksimumu geçmeyecek şekilde...

bu kadar kısa bir sürede o kadar yağ eksiltme elbette normal değildir,
yalnız bakımda yağını az koymuş olabilirler...
genelde tamirciler yeni yağı koyup motor soğukken kontrol ederler halbuki yağın en mantıklı kontrol zamanı motorun uygun sıcaklığa çıkıp ve 2 dakika düz zeminde dinlenme süresi sonunda kontrol edilmelidir tabi ki çubuğun maksimumu geçmeyecek şekilde...

motor soğukken bakıp değişiyorlar peki bu eksiltip eksilmediğini sorun olup olmadığı nasıl anlaşılır abi

motor soğukken bakıp değişiyorlar peki bu eksiltip eksilmediğini sorun olup olmadığı nasıl anlaşılır abi

Fatih 1 litre yağ koyup 1 ay daha bineceksin arabana (ustalar bu şekilde anlarlar) fakat sana tavsiyem 1 ay içinde 1 litre yağ eksilttiğinde şüphe duyuyorsan aracın için bu bir ay süresince müzik dinlemeden kulağın motorda kullanmandır.. ayrıca aracın altına parka halindeyken geniş bir karton koy iki gün beklet eğer damlama yapmıyorsa muhakkak yağ yakıyor demektir tabi bunlar kötü senaryolar.. belkide yağ değişiminde eksik konuldu sen genede hepsini göz önünde bulundur..

Servise gittim abi yağ kaçırmıyor ama ne çok diyebilirim nede az ama araban yağ yakıyor dedi büyük bir sorun değil ama dedi yağı komple 0 dan değişti bu km den itibaren 1.000 km takip et ne kadar eksilttiyse ona göre gerekeni yaparız dedi muhtemelen yağ keçesi dedi galiba herhalde o değişecekmiş

fatih yağın koyulduğu zaman değil yağ koyulduktan sonraki yaptığın km ye göre değerlendir

Geri
Üst Alt