Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Yağ eklettim

LeonStyle

Kayıtlı Üye
abilerim aracım 12.500 km de yağ ışığı yaktı bır sure sonra söndü sonra bır oto tamirciye çektik arabayı . aracım 1.4 tsı 125 hp olanlardan motoruna 5W.30 turunde yağ eklettik doğrumudur. birde eklettiğimiz yağın markasıda Sennol muydu neydı garıp bır ısmı vardı bılırmısınız böyle bir marka hiç duydunuz mu . ?​

Keşke aracınızdaki yağın markasıyla aynı yağı ilave etseydiniz. Farklı marka yağların karışmasını pek önermiyolar. Hem bakım zmanı gelmiş sanki neden ekletmek yerine değiştirmediniz ki.

1lt den fazla deilse eklettiginiz yag sıkıntı olmaz:eek:key:

ya abilerim uzun yoldaydık ıstanbula yaklasırken yaktı ısıgı motorun sağlıgını dusunduk ekledik işte. .:) 5W 30 doğrumudur onu soylesenız. :)

Evet 5w30 ancak yakın zaman yağ filtresiyle komple yağları değiştirin hatta imkan varsa karteri açıp temizlesinler

abilerim aracım 12.500 km de yağ ışığı yaktı bır sure sonra söndü sonra bır oto tamirciye çektik arabayı . aracım 1.4 tsı 125 hp olanlardan motoruna 5W.30 turunde yağ eklettik doğrumudur. birde eklettiğimiz yağın markasıda Sennol muydu neydı garıp bır ısmı vardı bılırmısınız böyle bir marka hiç duydunuz mu . ?​
yahu 12,500 km de ki bir araç nasıl yağ ışığı yakar böyle yağ mı eksiltilir ya kesin bir arıza vardır
yağ kaçağı olması muhtemeldir o kilometrede yağ ışığı yakması yağ eksikliğinden olmayabilirde
hararet yaptırdıysanız da yağ ışığı yakar veya başka bir arızadan da kaynaklanabilir...
yağ markasını sorun yapmayın sonuçta aynı numara konduysa şartları karşılar...

yahu 12,500 km de ki bir araç nasıl yağ ışığı yakar böyle yağ mı eksiltilir ya kesin bir arıza vardır
yağ kaçağı olması muhtemeldir o kilometrede yağ ışığı yakması yağ eksikliğinden olmayabilirde
hararet yaptırdıysanız da yağ ışığı yakar veya başka bir arızadan da kaynaklanabilir...
yağ markasını sorun yapmayın sonuçta aynı numara konduysa şartları karşılar...

Benim arac 2012 Mayıs çıkışlı ilk 5000 kmde benimkide yağ eksiltmişti serviste ekletirdim..Ancak öyle Isik yakma vs olmadı ki doğuştan aracı teslim aldigindada uyarmislardi bir süre kullandıktan sonra eksiltme olabilir yağ seviyesini kontrol edin yada ettirin diye eksilmeyi görünce müdahil oldum..fabrikanın ilk koyduğu yağın icinde bildigim kadarıyla asindirma yapan ve alışmayı sağlayan katkı oluyor ve ayrıca ilk konan yağı filtrelerin emilimi ile belli oranda duşum olacağı söyleniyor..eksilme bence normal ancak Isik yakacak kadar olmamalı...

araçtan araca değişebilir belki ama en son bakımımı 25500 km de yaptım şuan 44100 km de ve yazılım var geçenlerde kontrol ettım de hem seviyesi hemde rengi gayet ııdı şans işte ayrıca markayıda hiç duymadım ama castrol ve mobilden şaşmam!

Benim arac 2012 Mayıs çıkışlı ilk 5000 kmde benimkide yağ eksiltmişti serviste ekletirdim..Ancak öyle Isik yakma vs olmadı ki doğuştan aracı teslim aldigindada uyarmislardi bir süre kullandıktan sonra eksiltme olabilir yağ seviyesini kontrol edin yada ettirin diye eksilmeyi görünce müdahil oldum..fabrikanın ilk koyduğu yağın icinde bildigim kadarıyla asindirma yapan ve alışmayı sağlayan katkı oluyor ve ayrıca ilk konan yağı filtrelerin emilimi ile belli oranda duşum olacağı söyleniyor..eksilme bence normal ancak Isik yakacak kadar olmamalı...
sizin araç dizel olsa gerek dizel araçlarda özellikle yeni nesil tubolu araçlarda yağ eksiltme bir miktar normaldir ama benzinli eksiltmişse anormallik vardır bende 1.4 tsı sahibiyim şu an 24.000 de bu zamanda kadar devamlı kontrol ettim gram yağ eksiltmedi akıl almaz bişey hele ki ışık yandıysa kesin arıza vardır kaçak vardır...

Geri
Üst Alt