Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Yağ değişiminden sonra çeyrek depo yakıt ile tam 482 km!

effect1903

Kayıtlı Üye
Evet arkadaşlar yine memleketten gelirken depoyu fulleyip (45 lt) km yi sıfırladım.. Yağ değişimi zamanı da gelmişti mobil süper 3000 fe 5w30 yağ ile yağı değiştirdim, değişir değişmez motor sesi ve titreşimi hissedilir şekilde azaldı, sanki motor daha rahat çalışıyor bundan sonra hep mobil 1 kesinlikle ancak yakıt tüketimini bu kadar düşüreceğini tahmin etmemiştim doğrusu :) evet tam 482 km oldu ve gösterge ilk çeyreğin tam üzerine gelmedi bile.. Durmadan gitseymişim sanırım kendi rekorumu kıracaktım.. Yalnız değerlendirme yapılırken şu hususu dikkate almak gerek depoyu fulledim ancak öyle yedek depo falan yok kesinlikle depo kapasitesi neyse onu doldurdum yani 45 lt yakıt ile yola çıktım.. Baya iyi bir değer olsa gerek sizce de öyle değil mi :)

Mehmet abi değer çok güzel :) ama şöyle bişey var depo göstergesinin üst çeyreğiyle alt çeyreği eşit değil :) fullden 3/4 çeyreğe yavaş yavaş inerken yarım depodan 1/4 çeyreğe diğerine göre biraz hızlı 1/4 çeyrekten boş depoya daha hızlı iniyor :D
değer ciddi anlamda güzel ama :) umarım hep böyle yüzünüzü güldürür

Mehmet abi değer çok güzel :) ama şöyle bişey var depo göstergesinin üst çeyreğiyle alt çeyreği eşit değil :) fullden 3/4 çeyreğe yavaş yavaş inerken yarım depodan 1/4 çeyreğe diğerine göre biraz hızlı 1/4 çeyrekten boş depoya daha hızlı iniyor :D
değer ciddi anlamda güzel ama :) umarım hep böyle yüzünüzü güldürür

Sağolasın Murat Can kardeşim.. evet gösterge sonradan daha hızlı iniyor biliyorum ancak daha önceden yani yağ değişiminden önce yine yaklaşık bu kmyi yarıya doğru yakalayabiliyordum, şimdi ise çeyreğe doğru yakaladım :) gerçi daha önceleri trafik faktörü daha yoğundu tabi şimdi trafik de azdı biraz ve ortalama 110 km hızla geldim..

Evet arkadaşlar yine memleketten gelirken depoyu fulleyip (45 lt) km yi sıfırladım.. Yağ değişimi zamanı da gelmişti mobil süper 3000 fe 5w30 yağ ile yağı değiştirdim, değişir değişmez motor sesi ve titreşimi hissedilir şekilde azaldı, sanki motor daha rahat çalışıyor bundan sonra hep mobil 1 kesinlikle ancak yakıt tüketimini bu kadar düşüreceğini tahmin etmemiştim doğrusu :) evet tam 482 km oldu ve gösterge ilk çeyreğin tam üzerine gelmedi bile.. Durmadan gitseymişim sanırım kendi rekorumu kıracaktım.. Yalnız değerlendirme yapılırken şu hususu dikkate almak gerek depoyu fulledim ancak öyle yedek depo falan yok kesinlikle depo kapasitesi neyse onu doldurdum yani 45 lt yakıt ile yola çıktım.. Baya iyi bir değer olsa gerek sizce de öyle değil mi :)
kullandığınız yağ mobil 1 5w30 mu yoksa fe 3000 5w30 mu?çok farklı ürünler

kullandığınız yağ mobil 1 5w30 mu yoksa fe 3000 5w30 mu?çok farklı ürünler

Mobil fe 3000 5w30 Cezmi bey.. Aslında esp formula 5w30 koyacaktım, siz daha iyi bilirsiniz ama buda çok iyi sanırım.. Birdaha ki değişimde esp formula koyacağım ama..

mehmet abi sen arabayı satıyodun vazgeçtin sanırım satmaktan.

Evet vazgeçtim onur satmaktan, durumlar onu gerektiriyordu artık gerektirmiyor, iyiki de artık gerektirmiyor zaten satmayı istemiyordum.. Ama satarken arayanlar oldu birkaç kişi km yüksek dedi, ben anlamıyorum 120 km yüksek geliyor, bence bu Türkiye de sadece fiyatı kırabilmek için bir bahane, 120 nin neresi yüksek? (yaşına göre) o zaman bizde ki mantığa göre 100 ü geçmiş her arabaya bitmiş gözüyle bakmak gerek :rolleyes: avrupa da böyle bir mantık yok.. Ha şu var adam arabasına bakmamıştır, hor kullanmıştır, zamanında bakımlarını yaptırmamıştır vs.. araba 100-150 de benden bu kadar demeye başlayabilir belki veya 1-2 yaşında ki araba 100 bin yapmıştır o ayrı.. Birde tabi tercih meselesi de var adam 100 binden yüksek kmli araba almak istemez o da ayrı.. Benim arabayı aldığım arkadaş bakımlarını zamanında yaptırmış ben de zaten bakım konusunda çok hassasım motoru yürürü saat gibi maşallah.. Yakıt tüketiminden belli değil mi :)

Geri
Üst Alt