Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Yağ Işığı

ceycey11

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar aracım 1.2 tdi şu an 82500 km de 2011 model. Bu sabah kontağı çevirdim kontrol ışıklarının sönmesini bekledim. Baktığımda kırmızı yağ göstergesinin sarıya döndüşünü sonrada yanıp sönmeye başladığını gördüm. Yol yardımını aradım yağ eksilmiştir yağ ekleyin dediler. yağ eklemek için gittiğimde PO yağ değişimi merkezindeki arkadaş baktı abi bu zaten full dedi çubuğa baktım gerçekten öyleydi.

internette bazıları yağ pompasından kaynaklı olabileceğini ya da yağ filtresinin tıkanmış olabileceğini yazmışlar.

sizin hiç başınıza bu tarz bişey geldimi arkadaşlar bu durumda ne yapmalı? Tek çare yine servis mi?

Bu arada dün bir rögar kapağının üzerinden geçerken kapak oynadı ses geldi o aşağıda biryerlere çarpıp zarar vermiş olabilir mi? bizim araçlarda yağ pompası nerede?

Servise uğrayın belki yağ ölçen sensördür basit birşeydir... Siz aksatmadan servise gidin ama yağ işi şakaya gelmez..

Eger yağı kontrol ettiyseniz ve normal ise fazla dert etmeyin ama problemide gormemezkikten gelemeyiz. Bence servis yerine ozel servise gidin. Belki para bile vermeden hallederler

Geri
Üst Alt