• Merhaba Ziyaretçi hoşgeldin !
    Forumdan daha fazla yararlanmak için buradan kayıt olunuz
    Hello Welcome to Guest!
    Register here to benefit more from the forum

Yıllık ilk bakım hakkında

Rasimgngr

Kayıtlı Üye
İsim
Rasim güngör
Nereden
Tekirdağ
Araç
İbiza 1.2 TSI Style
Merhaba dostlar,
Aracım mayıs çıkışlı geçen hafta yağ değişimi için son 30 gün uyarısı verdi sanırım şubat fabrika çıkışlı olduğu için yıllık uyarısı haftaya götürmeyi düşünüyorum servise malum garanti var asıl sorum şu ki;
Kara jant ile kar lastikleri taktım kendi orjinal jantları kenarda duruyor servise giderken orjinal jantları takmasam sorun yaşarmıyım acaba şimdiden teşekkürler.

sebilmihge

Kayıtlı Üye
İsim
semih bilge
Nereden
Edirne
Araç
Leon 1.2 TSI Style
Plaka
22 AB 838
Merhaba dostlar,
Aracım mayıs çıkışlı geçen hafta yağ değişimi için son 30 gün uyarısı verdi sanırım şubat fabrika çıkışlı olduğu için yıllık uyarısı haftaya götürmeyi düşünüyorum servise malum garanti var asıl sorum şu ki;
Kara jant ile kar lastikleri taktım kendi orjinal jantları kenarda duruyor servise giderken orjinal jantları takmasam sorun yaşarmıyım acaba şimdiden teşekkürler.
Yaşamazsındır...

dadaş34

VİP Üye
Administrator
İsim
ahmet koçak
Nereden
İstanbul
Araç
Leon 1.4 TSI FR
Plaka
34 bgp 073
Yasamazsın tabiki nihayetınde bakıma gidiyosun

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Emree3825

Kayıtlı Üye
İsim
Emre YLMZ
Nereden
İstanbul
Araç
Leon 1.6 Style
jant çapını değiştirmediysen yaşamazsın çapı büyülttüysen orjinalleri tak git derim

#ismail

Kayıtlı Üye
İsim
iso
Nereden
Muğla
Araç
Diğer
Plaka
41
Garantiden birşey yapılacak mı? Eğer yapılmayacaksa bakım için değiştirmeniz gerek yok. Ama siz km dolmadiysa erken bakıma gitmeyin. Mayısta ise o zaman gidin.

adige85

Kayıtlı Üye
İsim
Alper
Nereden
İstanbul
Araç
Leon 1.2 TSI Style
Plaka
34 SCW 34
@#ismail
Ne yazıkki öyle bir şans yok hocam 1 ay veya 1.000 KM toleransınız var.

#ismail

Kayıtlı Üye
İsim
iso
Nereden
Muğla
Araç
Diğer
Plaka
41
@#ismail
Ne yazıkki öyle bir şans yok hocam 1 ay veya 1.000 KM toleransınız var.
Aracı mayısta almışsa ve elinde belge varsa mayisa kadar bekleyebilir. Tabi km dolmadiysa. Fabrika çıkışı ilgilendirmez.
Normal şartlarda arabayı teslim günü sıfirlayarak teslim etmeleri gerekirdi

Rasimgngr

Kayıtlı Üye
İsim
Rasim güngör
Nereden
Tekirdağ
Araç
İbiza 1.2 TSI Style
Aracı mayısta almışsa ve elinde belge varsa mayisa kadar bekleyebilir. Tabi km dolmadiysa. Fabrika çıkışı ilgilendirmez.
Normal şartlarda arabayı teslim günü sıfirlayarak teslim etmeleri gerekirdi
Mayıs 2016 da aldım ama servise sorduğumda uyarı verdiyse getirmemin daha iyi olduğu. Km olarak gelmedi henüz ama yıl olarak bakılıyormuş genel kontrol niteliğinde bir nevi anladığım kadarıyla. Tek merak ettiğim konu lastiğin çap boyut aynı fakat atıyorum balatalardan ses yaptığı söylediğimde ( geri manevra yaparken bazen) mesela jantlar değişmiş garantiden bakamayız diye saçmalayabilirlermi acaba ? Bu gibi soru kafama takılıyor

#ismail

Kayıtlı Üye
İsim
iso
Nereden
Muğla
Araç
Diğer
Plaka
41
Mayıs 2016 da aldım ama servise sorduğumda uyarı verdiyse getirmemin daha iyi olduğu. Km olarak gelmedi henüz ama yıl olarak bakılıyormuş genel kontrol niteliğinde bir nevi anladığım kadarıyla. Tek merak ettiğim konu lastiğin çap boyut aynı fakat atıyorum balatalardan ses yaptığı söylediğimde ( geri manevra yaparken bazen) mesela jantlar değişmiş garantiden bakamayız diye saçmalayabilirlermi acaba ? Bu gibi soru kafama takılıyor
Bayi size aracı verdiğinde sıfırlama yapmamis ve bu onların suçu. Boşu boşuna götürmeyin. Konuyla ilgili sikayette bile bulunun. Bayilerde uzun sure bekleyen araclar oluyor, bayiler bu araclarin tum kontrollerini yaparak sizlere teslim etmesi gerekir. Hatta gerekiyorsa filtre yag dahil degistirmesi gerekir. Size satışı yaptıktan sonra garanti başlar ve daha öncesi sizi ilgilendirmez.
Balatayla ilgili soruya gelince değiştirerek götürmekte fayda var. Sıkıntı çıkarabilirler. Hatta çıkarırlar belli olmaz

Rasimgngr

Kayıtlı Üye
İsim
Rasim güngör
Nereden
Tekirdağ
Araç
İbiza 1.2 TSI Style
İlginiz için teşekkürler tekrar görüştüm biraz zorladım mayısta getirin herhngibir sorun olmaz dediler kapandı konu lastikleride o zamana kadar değiştiricm zaten:)

Üst Alt