Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Yıkama tabancası ile tampon boyası kalktı?

karadavut

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar bir kaç ay önce Cupra tampon taktırmıştım bu gün yıkamaya girdim yıkama tabancası tamponun iki yerinde su kesiği yapmış alttan siyah zemin çıktı bu nasıl olur sulu boya ilemi boyanıyor bu tamponlarki bir kaç yıkamada boya kesilsin ben anlam veremedim nedir izahı ne yapılmalı görüş ve önerilerinizi bekliyorum.

soyle soylıyımm gereklı ıslemler yapılmamıs olabılır skoch dedıgımızz malzeme ıle zınpara olmaıs olabılır weyada plastık astarı atılmamıs olabılırr uzerınde gereklı ıslemlerın yapılmamasından dolayı atmıstırr kesınlıkle gıt boyattıgın yere durumu ıza et 1 daha boyasınlar onların hatasıdır..!!

taş izleri falan varsa ordan basınçtan vernik atınıyor arabanızı yıkatırken yakından tutturmayınız suyu

1. Yıkama tabancası ayarsızdır, 160 bar civarında ise, hüzme ayarı yanlış olabilir, veya hüzmesi doğrudur da, basıncı 200 bar yapılmıştır (çabuk kir söksün diye yaparlar)
2. Tampona ****tch geçip üstüne gri astar ve boya atılmış olabilir, şeffaf olan primer atılmamışsa, zaten boya atacaktı, basınçlı su sadece aracı olmuş, günahı yok.
3. Kalkan boya ucundan tırnaklayıp kaldırın, kağıt gibi elinize geliyorsa, altı gri üstü boya ise ve tamponda belirgin bir kat daha gözükmüyorsa, büyük ihtimal boya işçiliği hatasıdır.
Görmeden muhtemel tahminlerdir.

soyle soylıyımm gereklı ıslemler yapılmamıs olabılır skoch dedıgımızz malzeme ıle zınpara olmaıs olabılır weyada plastık astarı atılmamıs olabılırr uzerınde gereklı ıslemlerın yapılmamasından dolayı atmıstırr kesınlıkle gıt boyattıgın yere durumu ıza et 1 daha boyasınlar onların hatasıdır..!!

boyacıdan ziyade bence yıkamacının hatası sıfır arabalardada oluyor vernik atması

Fabrikasyon boyada, vernik atması yok denecek kadar az bir ihtimaldir, yalnız Vw grubunda (hangi fabrika bilmiyorum) ama vernik altında boya tozu kalarak, verniğin soyulması olabiliyordu bir ara, hala devam ediyor mu bilemem.

Fabrikasyon boyada, vernik atması yok denecek kadar az bir ihtimaldir, yalnız Vw grubunda (hangi fabrika bilmiyorum) ama vernik altında boya tozu kalarak, verniğin soyulması olabiliyordu bir ara, hala devam ediyor mu bilemem.

bizim bi araçta olmuştu 2010 model vw onun için ole bir yorum yaptım yakından tutturmamak en iyis:)o günden sonra her yıkattıgımda uyarıyorum

Vernik atması değil düz bir kesik sanki boyayı testere ile kesmiş gibi bir çizik oluştu, sanki boya kurumamışta oraya böyle keskin bir şey değmişte iz kalır ya öyle bir iz olştu.

vernik atması değilse boya hatası olabilir

geçmiş olsun böyle ufak tefek şeyler adamın canını çok sıkıo ya

Geri
Üst Alt