Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Yüksek Yakıt Tüketimi

Araçlarda yakıt ortalamasını etkileyen unsurları ; Hava sıcaklığı , kısa mesafelerde kullanım, agresif sürüş ve tabiki kullandığımız yakıt kalitesi(benim görüşüm genelde markadan ziyade ülkemizde, yakıt alınan istasyon önemli bu konuda) olarak sayarsak;Ben ilk sıraya kullanım tarzını koyarım.Sakin bir şekilde, yalnız uyuntu değil, sakin yavaşlayarak , sakin kalkarak, ani hızlanmalardan kaçınarak sürerseniz bence yakıt tüketiminiz düşer.Yakıt olarak, ben opet kullanıyorum,tabi 10 kişiye sorsanız 3-4 farklı marka çıkar, ben 1.5 yıl dizel araç kullandım,şu anda benzinli aracımada eski dizelimede opet alıyordum ama hep aynı istasyondan alıyorum, yani marka değilde istasyon tavsiye edeceğim; Ataköy marina'nın ordaki opet i tavsiye edeceğim.Eğer sakin bir kullanıma sahipseniz, yakıt istasyonunuzdanda memnunsanız, kısa ve trafikde de sürmüyorsanız, biraz havalar ısınınca durumu değerlendirin zaten aracınız bu sırada 15.000 e çıkar , servise bu durumu iletirsiniz.Ama bence yakıt tüketiminiz biraz fazla .Şu an ben 1.4 tsi ile yol bilgisayarında 8.2 , Reel de de 8-8.5 arası (yumuşak sürüşte)kullanıyorum.Kolay gelsin...

+1965

Arkadaşımda golf 1.6 tdi manuel var 6lt den yukarı çıkarmıyor arabayı istanbulda burada 9 10 11 ler havada uşuyor çok ilginç.
Bugün ataköyden beyazıta full çakılı trafikte gittim ve aynı şekilde geri döndüm şehir içi bile değildi duran bir trafikti yani:) ve 10lt ortalama yaptım. 1.6 tdi ın bu yolda en fazla 7 8 falan yakması lazım.

Geri
Üst Alt