Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Yüksek Yakıt Tüketimi

soğuk hava da fazla yakmaz sadece kısa mesafe kullanımda motor soğuk olduğu için etkilenir oda yakıt anlamında değil.. Soğuk havada motor daha rahat çalışır.. Dizel araç için verilen ortalamalar bence yüksek ama dert edilecek düzeyde de değil.. aracın ağırlıyla motor gücünü kıyaslayın derim..

bu gun anlık tuketımı biraz inceledim yavaş harekette bosta yokus asagı ılerledığınız zaman 9 litrelre dahi çıkıyor surekli oynuyor ama suretli iken 0,6 hl oluyor bu normalmidir

bu gun anlık tuketımı biraz inceledim yavaş harekette bosta yokus asagı ılerledığınız zaman 9 litrelre dahi çıkıyor surekli oynuyor ama suretli iken 0,6 hl oluyor bu normalmidir

Yokuş aşağı boşta ilerlemenizin sebebi tüketimi test etmek mi yoksa az yakacağını umduğunuz için mi bunu yaptınız?

dsg lerin çok yaktıgı zaten biliniyor etrafımda kim varsa aynı şeyi söylüyor ve hep şikayetçiler bu durumdan

benimde dsg ve yakmıyor..1 depo ile şehir içi 800km gidebiliyorum..
Yiğit aracını deposunu full le sonra kilometre saatini sıfırla bitene kadar kullan öyle hesaplayalım..daha sağlıklı bir sonuç alırız

benimde dsg ve yakmıyor..1 depo ile şehir içi 800km gidebiliyorum..
Yiğit aracını deposunu full le sonra kilometre saatini sıfırla bitene kadar kullan öyle hesaplayalım..daha sağlıklı bir sonuç alırız

Aynen kanka dün kayadibine gittim konuştum aynısını sölediler 2 kere fullicem gezicem bakalım sonuç ne olucak yine benzer değerlerde tüketim alırsam 8.5-8.9 tekrar gidicem bakalım

TDI'cılara bir tavsiyem var, devire bakmayın hele hele araç dsg ise: Siz anlık yakıt kısmını açın yol bilgisayarının, ve ayağınızı sabitleyip aracı 70-80-90'dan yola uygun olanı hangisi ise ona sabitleyip anlık yakıt kısmına bakın. Aracınız 5-6 lt göstermiyorsa (hatta 4.5 gibi olması gerek ama aracınız daha yeni) o zaman aracınızın çok yaktığını düşünebilirsiniz. Ama bu konuda çözüm maalesef sunamam.

Boşta 9 lt yakması(!) olayına gelince, tamamiyle yol bilgisayarının oyunu... Benim araçla ışıkta bekleyince anlık yakıt 2,6 lt' de gösterse, 21 lt de gösterse her 3 saniyede bir ortalama yakıtım artıyor. 18 lt' yi gördüm ben :D 1.6 SR motor 250'yle gitse ancak yakar onu puhaha

Bakın şöyle bir çözüm var bizimkilerde, yol bilgisayarının yakıt kısmını kapatıp sadece dış sıcaklığı gösterebiliyorum, yakıta kafam takılmamış oluyor :cool: (işin şakası)

Yakıt ölçümünü fulle-fulle yöntemiyle yapmıyorsanız hata yaparsınız arkadaşlar. Arabama kalsa 12 lt ortalama ile şehiriçi geziyorum ama o ölçüm tam yaktığım LPG' ye denk geliyor. LPG' yi de ölçemeyeceğine göre...

• Beğen
Reaksiyonlar: KEY
bu gün hız sabitelemeyi test ettim 4 vites 90 kmh da 4,5 lt yakıyor

çok abartı değer bu şimdş buraya dikkat!
babamın arabası toyota corolla 1.4 d-4d dizel 90 hp uzun yol tecrübem
kayseriden bursaya sürekli dipgaz sadece şehir içine girdiğimde(eskişehir vs) yada sigara yaktığımda sürati düşürüyorum 120 km hıza genelde hep çevreyolundan devam inanınki hep 140 180 arası gidiyordum biliyorsunuz 2 gidiş 2 geliş yollar var ve az virajlı kaymak gibi
bir depo 55 lt ile bu gazlamayla 730 km yol gidebiliyordum.gerisini siz hesap edin tabi şimdi fr var nerde o menziller o hıza:D

Geri
Üst Alt