Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Yüksek Lisans Proje Ödevi

eneSene

Kayıtlı Üye
Herkese İyi Akşamlar;
Yüksek lisans proje ödevi için yardımlarınızı bekliyorum. Konu çok basit gibi gözükebilir ancak hayal gücünüzü zorlayarak ütopik şeyleri dahi yazabilirsiniz. Olayı da sadece şu anki mevcut yapı şeklinde düşünmeyin. Aklınıza gelebilecek her şeyi yazabilirsiniz. 10 kişilik bir proje ekibimiz var. Bu projeden alınacak veriler eşliğinde bir sunum hazırlanacak ve ilgili bakanlığa sunum yapılacak. Konu hem şahsi araçlarıyla hem de toplu taşımayı kullanan bizleri ilgilendirdiği için az çok demeyelim destek verelim. :arazi Destekleriniz için şimdiden teşekkür ederim.

KONU: Bir petrol istasyonu (tesisi) nasıl olmalı?

seyyar olmalı ben ona değil o bana gelmeli

Şehrin içinde değil dışında olmalı,köpeklerin bile girmeyecegi Wc ler yerine daha modern wc leri olmalı.İçecek ve yiyecekleri fahiş fiyattan satıp milleti kazıklamamalı:)

Bence tamamen otomatik olmalı...
Araç dolum robotunun yanına park edilmeli, robot üstünden alınacak yakıt türü ve miktarı kullanıcı tarafından girilmeli veya uç noktada robot araç plakasını okuyarak daha önce girilmiş yakıt türünü hataya yer vermemek için otomatik getirmeli...
Ödeme yine robot üzerinden kullanıcı tarafından yapılabilir...
Böylece hem hızlı hem de güvenli bir dolum olur diye düşünüyorum...
Tasarım olarak tabi mevcut tesis yasalarını bilmek gerek ona birşey diyemem...

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

Sistem yurtdisindaki gibi olabilir.Kullanici istedigi yakiti kendi koyup ucreti makine uzerinden direk odemeli

Sent from my GT-N7000 using Tapatalk

Benzin istasyonlarını bütün araçları kapsayacak şekilde donatılmalı ve dolumu kendimiz yapalım ve plaka veya ona benzer bir etiket üzerinden otomatik okuma yapılsın ve benim belirlediğim bir hesap üzerinden ödemesi yapılsın yada aylık vadede ödeme alınsın. Taşıt tanıma sisteminin daha geliştirilmiş olduğu bir platform olabilir.

Tabi bunları düşününce benzin istasyonunda çalışan binlerce kişiyide unutmamak gerekli.

Geri
Üst Alt