Yönetim açıklaması (Lütfen herkes okusun).. | SCW - Seat Club World - Seat, Seat Forum Türkiye
  • Merhaba Ziyaretçi hoşgeldin !
    Forumdan daha fazla yararlanmak için buradan kayıt olunuz
    Hello Welcome to Guest!
    Register here to benefit more from the forum

Yönetim açıklaması (Lütfen herkes okusun)..

SeatClubWorld

Administrator
Katılım
29 Ağu 2009
Mesajlar
1,020
Beğeniler
433
Yaş
8
#1
Herkese merhaba arkadaşlar;

Malum son günlerdeki gerginlik üzerine yönetim olarak açıklama yapma gereği duyduk,zaten bir çok yakın tanıdığımız olsun yada yeni tanıştığımız arkadaşlar olsun genel bir açıklama bekliyordu,bizim hemen durum üzerine bir açıklama yapmamamızın nedenlerinden biride,anında değilde herkesin sakinleşip objektif değerlendirme yapabilme sakinliğine gelebilmesini beklemekten ibarettir..

Bu forum yaklaşık 4 senedir bir çok üyesi ve yönetici ile beraber gerek seat kullanıcıları gerek başka araç kullanıcılarını bir araya getiren bir otomobil forumundan daha çok sosyallik üzerine kurulu bir otomobil kulübü olmuştur,burda bir çok dostluklar kurulup ailelerimiz,eşlerimiz kız arkadaşlarımız birbirileri ile görüşür olmuş nice arkadaşlıklar kurulmuştur..4 sene zaman içinde zaman zaman üyeler arasında olsun yönetim arasında olsun tartışmalar olmuş bir çok kez tatlıya bağlanmış kapanmıştır,bazı zamanlarda siteyi çıkarları için kullanmaya kalkan 3 e aldığını 5 e satmaya kalkan burayı ticari meta olarak gören üyeleride yönetim siteden uzaklaştırmıştır,yine siteyi kendi çıkarları uğruna kullanan,sponsorları buradan üye gönderme vaadiyle kendi emeline alet etmeye kalkan yöneticiyide yönetim kendi arasından onun gibi düşünenlerle beraber sitenin menfaati için uzaklaştırmıştır..

Son olarak geçtiğimiz günlerde yaşanan Selçuk arkadaşımızın uzaklaştırılması konusunda,yönetimde kendi içinde özeleştirisini yapıp tartışmıştır ve gerekli banı kaldırıp durumu düzelterek izah etmeye kalkmıştır..Ancak gerek Selçuk gerek bazı arkadaşlarımızın telefon irtibatı ile yapılan konuşmalarının bir çoğunu buraya aksettirmeden veda konusu açıp sadece kendi açısından durumu izah edip insanları yanlış düşünceye sevk etmesinin amacını biz yönetim olarak algılayamadık..

Selçuk arkadaşımızın iddia ettiği gibi yönetimdeki bir arkadaşımızın bireysel kararı ile atıldım söyleminden önce,Selçuk arkadaşımızdan yönetimdeki bu arkadaşımızın neden her düzenlediği organizasyona tahrik edici unsurları yazdığını yada neden bir toplantımızda 20 kişinin içinde "burada en son seveceğim kişi sensin ...." şeklinde söylemde bulunduğunu,son kimsesiz çocuklar yurdu organizasyonunda o bahsettiği kişinin yaklaşık 2000 tl tutan organizasyon giderlerini eniştesine sponsor olmak karşılığında karşılalattığını ve bu organizasyon konusunun altına takdir beklerken neden sadece "off road cular sizden fazlaymış" söylemi ile oraya giden 50 kişiyi hiçe sayarak sadece 2 kişiyi etiketleyip teşekkür etmesinide "veda" yazının altına iliştirmesini beklerdik en azından objektiflik adına..

Tabi yukarıda yazdıklarım sadece Selçuğu eleştirmekten ziyade zincirin eksik kalan kısımlarını tamamlamak amacı ile yazılan bir hatırlatma olduğunuda siz sevgili arkadaşlarımıza bildirmek isteriz..

Burada bizi yakından tanıyan insanların site sahipleri olarak gerek Cezmi BÜKER in,gerek Bilal ÇOLAKOĞLU nun gerek Levet KARACA nın yanlış atılan yada şahsi atılan bir banı geri döndüreceklerini gayet iyi bilirler..

Bu tür tartışmalar dün oldu,bugün oldu yarında olacaktır..Sorarız arkadaşlarımıza eşinizle kız arkadaşınızla tartışma yaşadığınızda evinizimi terkediyorsunuz yoksa oturup yüzyüze konuyu mu tartışmayı seçiyorsunuz,giden arkadaşlarımıza sesleniyorum hiç yüzyüze gelmek için sitenin abilerini arayıp talepte bulundunuzmu.? yönetimden memnun olmadığınız şeyleri sitenin "şikayet,öneri" bölümünde hiç dile getirdiniz mi.? Bir kişi ile olan tartışmanızda gemileri yakarak neden gittiğinizin izahatını arkadaşlarınıza telefonda izah ettinizmi,yoksa sadece kendi açınızdan mı konuştunuz.?

Sizlerden yönetim olarak ricamız kişilerin yada yönetimin yanında saf tutmanız değil, doğrunun kararını verebilmek adına objektif düşünmenizdir..

Konu altında fikirlerinizi beyan edebilirsiniz..gerginlik sebebi vermeyen hiç bir mesajınız silinmeyecek..

Yönetim adına:Gökhan AKÇAGÖZ..
 

RickPierOneiL

Kayıtlı Üye
Katılım
9 Ağu 2012
Mesajlar
464
Beğeniler
215
#2
Burası sonuçta sanal bir alem her dilden her kökten ayrı karakterlerle insanlar var.Herkes herkesle anlaşacak uyuşacak diye bir şey söz konusu değil.Böyle bir açıklama bekliyordum açıkcası.Çünkü tek taraflı olarak bir iki yorumum olmuştu daha sonra oturup mantıklı düşündüğüm de tek tarafın düşüncesi ile yorum yaptığımı farkettim bundan dolayı da özür diliyorum.Gidecek olan Yolunu bilir, Kalacak olan Yerini bilir.Kimseyi zorla tutamayız sonuçta burada kimse 5-10 yaş grubu insanlar değil gözlemlediğim kadarı ile herkes çok aklıbaşında.Kişisel olarak Çöllü ile yönetim olarak arada geçenleri tam anlamıyla bilmediğim için o konuda yorum yapmıcam fakat ben şahsen gidecek olsam çeker giderim Veda hutbesi felan da okumam.Bu yazdıklarım tamamen aklımdan geçen düşüncelerdir kesinlikle ortamı germek kimseyi kırıp inciitmek gibi bir amacım yoktur.10 senedir forumlara takılıyorum her takıldığım forumda böyle olaylar oluyor o yüzden normal karşılıyorum abartacak bir şey de yok bence.
Saygılar.
 

haluk_dongel

Kayıtlı Üye
Katılım
8 Şub 2012
Mesajlar
1,086
Beğeniler
216
Yaş
33
#4
yönetime beklenen açıklamayı yaptığı için teşekkürlerimi sunuyorum, Selçuk abiyi severim, adeta scw adını kendisiyle özdeşleştirdiğim abilerdendir kendisi de, açıkçası moralim bozuldu ayrılmasına, tam olarak neler yaşandığını bilemediğim için yorum yapmayacam fakat sadece şunu söylüyorum, insanları dinlemeden, anlamadan yargılamak hiç adil bir şey değil. bunları söylememin sebebi benim de yakın zamanda bir arkadaşımla aramda geçen(!) bir olaydan dolayıdır. dağ dağa küsmüş dağın haberi olmamış pozisyonuna düşüyolar insanlar çoğu zaman o cinsten. ama ne olursa olsun, ne olmuşsa olmuş olsun insanlar birbirlerini dinlemeliler, bir şans daha vermeliler diye düşünüyorum.
 

memet_one

VİP Üye
Administrator
Katılım
9 May 2013
Mesajlar
11,590
Beğeniler
7,688
Yaş
32
#6
Hayırlısı olsun. Bundan sonrasına bakmak gerekir artık
 

picassoner

Kayıtlı Üye
Katılım
9 Kas 2009
Mesajlar
927
Beğeniler
355
Yaş
38
#7
yönetime çok teşekkür ediyoruz yaptığı açıklamadan dolayı. kırgınlıkların bitmesi ve eski düzenimize dönmek dileğiyle..
 
Üst Alt