Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Yıl olarak süresi dolmadan, 30000 bakımına girmek!

husynsvm

Kayıtlı Üye
Geçen sene ekim ayında 2015 ibiza(1.2) aldım ve de sağ olsun mehmet beyin tavsiyesi ile gebze de ki ustaya gittim. Ve tüm bakımını yaptırdım. Şimdi, ay sonunda istanbuldan burdura gitmek zorundayım. Ayrıca eylül ayında aracı muayeneye sokacağım. Aracım 26 binde ve bakımdan buyana 6 bin km yol yaptım. Sizce bakıma sokmalımıyım, yoksa ekimi beklemek olur mu? Tabiki bu bakım esnasında el frenini (kaydırıyor malesef) ve de bagaj kapağınada baktırmak istiyorum.( yıkama yaptırırken, tarzikli su sağ alt köşeye gelince içeri su alıyor) bunları da yaptırmayı planlıyorum. Sanırım bunlar içinde başka ustaya gideceğim?

Normal şartlarda sorun olmaz daha ne yılı ne km si gelmiş, yol boyunca da gelmeyecek gibi.

Yağına ve suyuna bakın, eksik ise tamamlatırsınız, komple yağ değiştirmeniz de gerekmez bence. Eğer araç otomatikse ya da sık sık uzun/sert frenlemeler yapıyorsanız belki ön balatalarınız yıpranmış olabilir onları bir kontrol ettirin derim.

Geri
Üst Alt