Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

yıkayınca bozuluyor :(((((

shavrolet

Kayıtlı Üye
merhaba arkadaşlar 2000 ibiza signo akl motor aracım var. sorunum aracım yıkandıgında motor devir sensörü arızası veriyor baya bi tamirci gezdim ama çözüm hala bulmuş degiilim bütün elektrik aksamı kontrol edildi. ateşleme bobini ve devir sensörü degişti ama aracı iç dış yıkama yaptırdıgımda 2 saat sonra teklemeye başlıyor ve patlamalar oluyor arac bi kaç gün ellenmeden bırakılırsa kendiliğinden düzeliyor muhtemel biyerden su alıyor ama son olarak servise bıraktım orda da hala ugraşıyorlar yardımlarınız için şimdiden teşekkür ediyorum umarım birinin deneyiminden geçmiştir ve bana yardımcı olur bu konuda bu arada bujiler saglam.. beynide açtık baktık bu arada oksitlenme varmı su giriyormu diye onda da bişey yok

iç dış yıkama yaptırdığınızda motoruda yıkıyorlarmı?

çok ilginç... kaput açılmadığı sürece motora aşırı derecede su girmez... dolayısı ile sensörün su alma ihtimali çok düşük... başka bir problem var gibi görünüyor... bu sorun için servise ilk defa mı bıraktınız... daha önceki arızalarda açıklamaları ne oldu ?

ilginç bi yer nemden etkileniyor kapalı bi kutu içindeki bişey çünki araba 3 gün felan kendi halinde kalırsa düzelme oluyor açıkta biyerde bişey olsa motor ısısından hemen kuruyacaktır diye düşünüyorum servise ilkkez bıraktım bugunde geri aldımm bozuk bi şekilde oda yapamadılar yani... bana muadil beyin olması gerek denememiz için felan gibi saçma sapan şeyler söyleyip geçiştirdiler ilk başta onlar da inanmadı yıkadılar gördüler sonrasında ya kafayı yedirticek bana yakacam aracı az kaldı bugun seata mail attım konuyla ilgli birimlerle görüştüklerini felan yazdılar bakalm napacam bilmiyorum

şu an arkadaşımın dükkanında cordoba olması lazım... 3. sefer beyni değişecek... yıkandığı zaman yağmur yağdığı zmn su alıyormuş beyin... ve bi türlü önleyememişler özel bi kutunun içine almayı düşünüyorlardı...

Beyne su gitmesi muhtemel... yıkattıktan sonra beynin oldugu yeri hava ile kurutmayı deneyebilirmisiniz?

Devİr sensÖrÜ Şanzumanin orda lastİk arasi yikanirken su gİtmesİ kuvvetle muhtemel

beynin içini açtık baktık herhangi bi oksitlenme yok ama nekadar bu ünite acaba bilen varmı nerden temin edebilirim çıkmalar saglıklımı

Geri
Üst Alt