Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Xenon ve buğulanma (hayal kirikliği)

sinceler

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar yeni ibizama xenon far taktırayım dedim ama korktuğum başıma geldi ve pişman oldum.ustayı özellikle uyarmama rağmen resimdede gördüğünüz üzere buğulanmalar meydana geldi.Ustaya eğer buğulanma meydana gelecekse kesinlikle istemediğimi söyledim ama o slikonla işlem yaptıklarını ve böyle bir sorun olmayacağını söylediysede ne yazıkki bu hale geldi ve ben çok pişman oldum.
:(
Sizce ne yapmalıyım?Buğulanma sorununu çözebilirmiyim yoksa gidip yapan ustayla papaz mı olayım?
:kizgin:Yardımcı olursanız sevinirim.Teşekkürler...

111120121596.jpg

Ekli dosyalar

• 111120121596.jpg
    111120121596.jpg
    87.6 KB · Görüntüleme: 92
bu sorun montajla alakalı bi seyde olabilir kardeşim ya tam izole etmedi gerek kablolar ve ya slikonun bi noktasından hava alıyor olabilir birde söyle bir durum var taktırma zamanın havaların sogumasına denk gelmiş içerideki en ufak sıcaklıkta bugu olayını tetikliyorr bunların dısında far camında catlak felan varmı takarken sökerken bi iyice kontrol et

bu sorun montajla alakalı bi seyde olabilir kardeşim ya tam izole etmedi gerek kablolar ve ya slikonun bi noktasından hava alıyor olabilir birde söyle bir durum var taktırma zamanın havaların sogumasına denk gelmiş içerideki en ufak sıcaklıkta bugu olayını tetikliyorr bunların dısında far camında catlak felan varmı takarken sökerken bi iyice kontrol et

kardeşim gerçekten çok can sıkıcı bir durum.leonlarda daha fazla görülen hatta kronik olduğunu söyleyenler bile var.olan oldu ama bu soruna nasıl çözüm olabilir onu bulmaya çalışıyorum.ayakkabı kutularından çıkan nem alıcı küçük paketlerin bile işe yaradığını söyleyenler war.
xenondan önce böyle bir problem yoktu çok sinirim bozuldu...:mad:

kardeşim arıza lambası felan yakmamış bi kere yaptıysa bugu acıkcası zorr farklı yontemler var bugu önleyici mendille silmek . nem alıcı o paketlerinde daha sonra temizlenmesi baya zor bi olayy fön makinesiyle kurutuyolar bi ustaya götürmekte fayda var scw de baya zenon kullanan arkadaş var cogu da memnun kullandıgın zenondan bile olabilir ( yekta abininde dedigi gibi ) zenon var zenoncuk var:) adi cin mal bişeyse zaten hiç kullanma söktür kafandan kaygısı gitsin

kardeşim arıza lambası felan yakmamış bi kere yaptıysa bugu acıkcası zorr farklı yontemler var bugu önleyici mendille silmek . nem alıcı o paketlerinde daha sonra temizlenmesi baya zor bi olayy fön makinesiyle kurutuyolar bi ustaya götürmekte fayda var scw de baya zenon kullanan arkadaş var cogu da memnun kullandıgın zenondan bile olabilir ( yekta abininde dedigi gibi ) zenon var zenoncuk var:) adi cin mal bişeyse zaten hiç kullanma söktür kafandan kaygısı gitsin
yarın ilk işim taktırdığım yere gitmek olacak zaten.bakalım ne diyecek.monte edilmeside uzmanlık gerektiriyor kesinlikle.

yarın ilk işim taktırdığım yere gitmek olacak zaten.bakalım ne diyecek.monte edilmeside uzmanlık gerektiriyor kesinlikle.

son durumuda bizimle paylaşırsan iyi olur hata nerden kaynaklanıyomuş bizde ögrenmiş olalım inş montajcınız halleder sorunu :eek:key:

Montaj Esnasında Gözden Kaçan Bir Boşluk kalmış galiba slikonun sıkılmadıgı, En ufak bir sıcaklık degişiminde içeriye giren nemli hava buguya yol açar içeriye hava alması önlenmelidir, Xenonun adiligi bugu yapmaz.. Ustanın el işçiligi mahareti biraz eksik kalmış yada senin arabada biyerleri gözden kaçırmış.. geçmiş olsun..

Montaj Esnasında Gözden Kaçan Bir Boşluk kalmış galiba slikonun sıkılmadıgı, En ufak bir sıcaklık degişiminde içeriye giren nemli hava buguya yol açar içeriye hava alması önlenmelidir, Xenonun adiligi bugu yapmaz.. Ustanın el işçiligi mahareti biraz eksik kalmış yada senin arabada biyerleri gözden kaçırmış.. geçmiş olsun..

katılıyorum;)

teşekkür ederim.bencede ustanın seata olan tecrübesizliği neden oldu bu olaya.umarım hatasını kabul eder ve sorunu çözer diyorum...

Geri
Üst Alt