Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Xenon ve buğulanma (hayal kirikliği)

bende dursun ustaya yaptırmıştım bi taraf buhu yapıyordu hiç dursun ustaya denk gelememiştim ama 2-3 kere silikonla çevrelettim farı yok banamısın demedi en son dursun ustayı buldum gittim dediki hava almıyo ondan yapıyo ve dediği gibide oldu arka kapağını açtığımda buhu azalmaya başladı (hala yapıyo askerden döndüğünde başını arıtacağım dursun ustaa :D :D )

demem oki camdan hava almaması lazım ama bi yandanda aldığı anormal sıcaklığı vermesi lazım arkasından

hakkaten bi arkadaşın aracında böyle bişey denk gelmişti :) hava alsında bugu gitsin die silikonu söktük actıgı delik cevresinden bugu gidincede bida silikonlamadık bugu yapmadı ama köy yollarında kullanınca toz almaya başladı bu seferde :rolleyes:

Bu fara sadece xenon ampül takılmadı mı ?
Silikonu nereye sıktılar acaba ?

Aynı sorun bende de var. iki farım da buğulandı. xenon takılırken farın arkasındakı kapaklara delık acıldıktan sonra orayı kapatmak ıcın kullanılan lastıkler hava kacırıyor. yarın şaşmaz a gidip farları komple sokturup camlarını cıkartıp temızletıcem baska yolu kalmadı. ıcıne balık koysam yaşıcak duruma geldiler:)

bende dursun ustaya yaptırmıştım bi taraf buhu yapıyordu hiç dursun ustaya denk gelememiştim ama 2-3 kere silikonla çevrelettim farı yok banamısın demedi en son dursun ustayı buldum gittim dediki hava almıyo ondan yapıyo ve dediği gibide oldu arka kapağını açtığımda buhu azalmaya başladı (hala yapıyo askerden döndüğünde başını arıtacağım dursun ustaa :D :D )

demem oki camdan hava almaması lazım ama bi yandanda aldığı anormal sıcaklığı vermesi lazım arkasından
zaten hava vermesi için orjinalinde delik yokmu ki???

Aynı sorun bende de var. iki farım da buğulandı. xenon takılırken farın arkasındakı kapaklara delık acıldıktan sonra orayı kapatmak ıcın kullanılan lastıkler hava kacırıyor. yarın şaşmaz a gidip farları komple sokturup camlarını cıkartıp temızletıcem baska yolu kalmadı. ıcıne balık koysam yaşıcak duruma geldiler:)
camları sökebiliyor muyuz?çok sinir bozucu bir durum gerçekten.xenon taktırdığıma pişman oldum...:mad:

Valla yazın 1-2 kere benimde başıma geldi 7/24 farlar açık konumda yani kontağı çevirdiğim an farlar açık o yüzden pek buğulancak vakti olmuyor hemen buharlaşıyordu

sökülebiliyor. sıcak hava tabancası tutularak cam sokulebılıyor tabı tekrardan takmak ıcın sılıkonlamak gerekıyor bu yuzden ıyı bır yere yaptırmakta fayda var. ya da dıger bır cozum hıc ıcını acmadan farları sokup arka kapakları sokup kurutttuktan sonra guzelce kapakları kapatmak delık varsa sılıkonla kapatmak. ben yaptırmıstım fakat yıne oldu en ıyı cozum ıcını actırmak sanırım.

Geri
Üst Alt