Üyelerimizin Albüm Fotoğrafları

1. Ataşehir

Xenon kit mi,xenon ampul mü?

Konu, 'Leon 1P1 (2009+Makyajlı)' kısmında igci_01 tarafından paylaşıldı.

1. igci_01

igci_01
    V.İ.P ÜYELİK
    SCW Üyesi

4.519
    1.589
    113
    Arkadaşlar aracımda kısa farlarda philips 6000K xenon kit var.Ancak uzunlar orjinal ampüller.Onlarıda aynı renk yapmak istiyorum.Sizce philips 5000k ampülmü alayım yoksa ona da xenon kit mi alayım ?yoksa uzunları beyaz ışık yapmak yanlışmıdır?

2. kfy

kfy
    Administrator

12.591
    5.263
    113
    bence mercek yaptır sellektör yapınca xenon çok hoş oluyor.

3. aybarsdnr

aybarsdnr SCW Üyesi

2.684
    58
    48
    uzunları xenon yapmak tahminimce biraz problem yaratabilir.çünkü xenon belli bi sıcaklığa ulaştığında verimli bir şekilde yanıyor.ancak selektör yaptığımızda çok kısa bi süre olduğu için yeteri kadar ısınamayacak ve dolayısıyla aydınlatamayacak.eğer yanlış düşünüyorsam birisi düzeltir :)

4. PATRON

PATRON
    Administrator

10.661
    2.360
    113
    uzunlarda xenon olmazki belli bir ısıya sahip olduktan sonra tam ışık veriyor, anlık selektörlerde hiç ama hiç verim alamazsın ;) bence kesinlikle orjinalleri değiştirme derim ben ampül takmıştım beyaz ampül görüş alanım çok düşmüştü

5. igci_01

igci_01
    V.İ.P ÜYELİK
    SCW Üyesi

4.519
    1.589
    113
    peki geri mi çıkarttırdınız sonradan taktırdığınız ampülleri?

6. YCO

YCO SCW Üyesi

22.341
    79
    48
    önce şunu ayırmak lazım xenon ampulün içindeki gaz ve ara beyin olmadan zaten çalışmaz..o 5Kk diye yazan sadece rengini tarif etmek amaçlı bişi yoksa bilinen ampulden farkı yok..
    söylendiği gibi uzunda xenon selektör için uygun değil normalde de içindeki gaz soğukken ısınması 3-5sn. sürüyo ki bu açıkken, selektör sırasında kısa kısa elektrik gidicek o nedenle doğru dürüst aydınlatcak zamanı olmayacak..illa uyumlu renk olsun diyosan beyaz-mavi gibi olan ampüllerden alınabilir ama çok büyük ihtimalle onlar da orjinal sarılardan çok daha verimsiz kalıcak..xenonun aydınladıcı gücünün yanında da kaybolucak..amaç sadece uyumlu olsunsa sorun olmaz tabii..

7. igci_01

igci_01
    V.İ.P ÜYELİK
    SCW Üyesi

4.519
    1.589
    113
    peki mercekli far uygulamasını nasıl ve nerde yaptırabilirim?bilgin varmı?ne kadara mal olur?

8. YCO

YCO SCW Üyesi

22.341
    79
    48
    tolkicana (aux) PM atabilirsin yaptırmak konusunda..
    ama yaptırmaktan çok sıfır ya da çıkma bulmakta fayda var derim..
    sıfır mercekli farın fiyatını daha bugün sordum 2.050 Lira civarına mal oluyo işçilik hariç..geçen seneye göre %15-20 daha pahalı..muhtemelen üreticisi falan değişti bilmiyorum..

9. igci_01

igci_01
    V.İ.P ÜYELİK
    SCW Üyesi

4.519
    1.589
    113
    çıkma bir mercekli far bulana kadar sanırım sarı uzunlara devam edeceğiz...teşekkür ederim arkadaşlar ilginize.:)

10. suhad

suhad SCW Üyesi

290
    5
    18
    +1

Sayfayı Paylaş