Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

xenon farlar zararlı mı?

sendekiler anladığım kadarıyla mercek değil ve normal piyasa malı karşıdan gelen sürücünün gözünü çıkartan cinsten kaliteli balastlı bir mercek farın yerini bence hiç birşey tutmaz örneğin benim arabamda vardı mercek far arabamı satmıyacak olsam asla çıkartmazdım bendeki farın şekli şemali buydu

aslında yekta abi nasıl birşey olduğunu ben de bilmiyorum, mercekli mi balastlı mı değil mi, cahilim anlayacağın. sadece 200 tl civarında bir fiyata alınmış taktırılmış, fazla bi bilgim yok, mercekli ve balastlı olup olmadığını anlayamaz mıyım acaba? cumartesi özel serviste söktürmeye götürecem, olmadı zararsızsa söktürmem zaten, ayarını güzelce yaptırıp kullanırım, abi bi yardımcı olsan çok sevinirim...

aslında yekta abi nasıl birşey olduğunu ben de bilmiyorum, mercekli mi balastlı mı değil mi, cahilim anlayacağın. sadece 200 tl civarında bir fiyata alınmış taktırılmış, fazla bi bilgim yok, mercekli ve balastlı olup olmadığını anlayamaz mıyım acaba? cumartesi özel serviste söktürmeye götürecem, olmadı zararsızsa söktürmem zaten, ayarını güzelce yaptırıp kullanırım, abi bi yardımcı olsan çok sevinirim...

200 tl ye mercekli xenon olmaz zaten olsaydı bütün araçlar bi xenon üretilirdi.. onlar sonradan takılan çin malı xenonlardır.. zira philipsler bile o fiyata satılmıyor.. zaten yakın zamanda muayeneye gireceksen orda da söktürürler..

sendekiler anladığım kadarıyla mercek değil ve normal piyasa malı karşıdan gelen sürücünün gözünü çıkartan cinsten kaliteli balastlı bir mercek farın yerini bence hiç birşey tutmaz örneğin benim arabamda vardı mercek far arabamı satmıyacak olsam asla çıkartmazdım bendeki farın şekli şemali buydu

Evet buydu ama artık bu plaka üzerinde aydınlatma gorevini icra etmekte:)) Yekta Abi'm sagolsun:))

gunyte8u.jpg

200 tl ye mercekli xenon olmaz zaten olsaydı bütün araçlar bi xenon üretilirdi.. onlar sonradan takılan çin malı xenonlardır.. zira philipsler bile o fiyata satılmıyor.. zaten yakın zamanda muayeneye gireceksen orda da söktürürler..

şimdi selçuk abi, ben xenonları söktürsem normal ampulleri taktırsam karşıdaki sürücünün gözünü de almayacak değil mi ışığım? şimdi diğer forumlarda bu merceksiz xenonların karşıdaki sürücünün gözünü fena şekilde aldığını anladım, bazen benim de gözümü alıyor diyorum bazı araçlar anlıyorum ki bundan kaynaklanıyormuş. yani sarı da olsa orijinal ve sağlıklı olacak değil mi abi? bak cevap bekliyorum abi :)

eğer taktıracağın ürünün veya yaptıracağın işin hakkını vermeyeceksen hiç yaptırmayacaksın bence mercek yoksa xenonda olmasın ill beyaz olacaksa osram yada phlipsin kaliteli ampülleri var onlardan takmak gerek,

yekta abide cuk diye otturmuş xenon var xenoncuk var puhahapuhaha

kardeşim, işin özeti, eğer xenon kullanmak istiyorsan aracın orjinalinde farlar mercekli olmalı, yani Yekta abinin eklediği resimde gördüğün gibi farın önünde bildiğin gözlük merceği gibi mercek var, bu aparat xenon tarafından sağlanan kuvvetli ışığın kesilme çigisi ile sınırlanarak karşıdan gelen sürücünün gözüne ulaşmamasını yolu aydınlatmasını sağlar, yani ışığı yönlendirir.

Eğer farların orjinalde mercekli değil ve sen xenon kullanmak istiyorsan, o zaman mercek taktırman gerekir, yani mercek xenon ile birlikte satılan birşey değil, ayrıca ustasını bulup farını açtırıp taktıracaksın, zahmetli bir iştir iyi ustasını bulmak gerekir, maliyetlidir de 400-500 gözden çıkarmak gerekebilir..

yani senin durumda mercek yok xenon var ki bu güncel deyimi ile apachi işi..

bu işlere girmeyeyim ama farım zenon gibi beyaz aydınlatsın diyorsan senin takılmış olan xenonu söküyorsun, bunun için servise gerek yok elin tornavida tutuyorsa sen de sökebilirsin, osram cool blue ampül alıp takıyorsun... hem senin gönlün oluyor hemde diğer sürücülerden nahoş bildirmler almıyorsun :eek:key:

hadi kolay gelsin..

Geri
Üst Alt