Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

xenon farlar zararlı mı?

haluk_dongel

Kayıtlı Üye
merhabalar arkadaşlar öncelikle geçmiş kurban bayramınızı tebrik ediyorum.
sorum xenonlarla ilgili olacaktı.
aracımda yaklaşık bir yıldır xenon farlar mevcut, benden önceki sahibi taktırmış ben de güzel durduğu için söktürmedim.
fakat ekim başında triger değişimi için yetkili servise gittiğimde triger değişimi yapıldıktan sonra aracımı kontrol eden usta leonlarda xenonların bazı elektrik aksama zarar verebildiğini, sinyal kollarını yakabildiğini ve bu durumun büyük masrafa yol açtığını söyledi, ben de söktürmeye karar verdim, sizin de bu konudaki düşüncelerinizi merak ettim doğrusu, aracımdaki xenonlarla ilgili pek bi bilgim yok açıkçası, mercekli olup olmadığını değil ama sadece orijinal olmadığını biliyorum, yorumlarınız için teşekkürler...

herşeyin orginali iyidir.ikincisi karşıdakinin gözünü alması cabası buda çok büyük terbiyesizliktir kanımca.adam zenon taktırmış sanki uzunları yakmış gibi geliyor ya şunların ayarını güzel yaptırın yada taktırmayın.vesselam lafım zenon taktıran herkese selametle kardeşim.

herşeyin orginali iyidir.ikincisi karşıdakinin gözünü alması cabası buda çok büyük terbiyesizliktir kanımca.adam zenon taktırmış sanki uzunları yakmış gibi geliyor ya şunların ayarını güzel yaptırın yada taktırmayın.vesselam lafım zenon taktıran herkese selametle kardeşim.

yani söktürmek iyi. kusura kalmayın ben karşıdakinin gözünü aldığını falan pek bilmem, çünkü uzun yılların şoförü değilim artı gece yolculuğum da pek yoktur, serviste o şekilde söyleyince ben de söktürmeye karar vermiştim, zaten ben de orijinalden yanayım açıkçası, sarı olsun ne farkdeder. fakat sizin de bu konudaki görüşlerinizi merak ettim sadece...

yok kardeş ben sana kızmak tepki olsun diye söylemedim yanlış anlama. benimkisi durum tespiti sadece.Bu durumdan magdurmuyum dersen evet derim.Peki arabya yakışıyormu diye sorarsan onada evet derim. ama taktırmam.Gece kullanmıyorsan bırak kalsın ne zararı var

yok kardeş ben sana kızmak tepki olsun diye söylemedim yanlış anlama. benimkisi durum tespiti sadece.Bu durumdan magdurmuyum dersen evet derim.Peki arabya yakışıyormu diye sorarsan onada evet derim. ama taktırmam.Gece kullanmıyorsan bırak kalsın ne zararı var

ustanın dediği mutlaka bir gün yakacaktır şeklinde, aynı servisteki diğer usta yakmaya da bilir dedi buna rağmen fakat ben her ihtimale karşı sökecem gibi, orijinal ampulleri takıp yola devam diyecem, xenonu isteyen olursa da çok makul bi fiyata verecem çıkma fiyatına, birinin iş görülsün diye, sıfırı zaten 150-200 civarıymış. yanlış anlamam abi, teşekkürler bu arada...

sendekiler anladığım kadarıyla mercek değil ve normal piyasa malı karşıdan gelen sürücünün gözünü çıkartan cinsten kaliteli balastlı bir mercek farın yerini bence hiç birşey tutmaz örneğin benim arabamda vardı mercek far arabamı satmıyacak olsam asla çıkartmazdım bendeki farın şekli şemali buydu

Ekli dosyalar

• 386439_2828036109902_25205426_n.jpg
    386439_2828036109902_25205426_n.jpg
    47.2 KB · Görüntüleme: 41
  • 320166_192736970793482_6801225_n.jpg
    320166_192736970793482_6801225_n.jpg
    59.4 KB · Görüntüleme: 34
Geri
Üst Alt