Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

xenon far ve filmlere ceza geliyormuş

ya bende taktırmak istedim vede çok güzel bişey ama karşıdan geleni mahvediyor ben şikayetçiyim ama bu işe de bir çözüm bulunmalı...geceleyin çoğu far yetersiz...

Ya zaten orj ile cakma arasında cok fark varki orj olan tam beyaz yanıyor bizim 6000k diye tabir ettiğimizden farklı zaten 8000k üzerine cıktığımızda buz mavi tonuyla baslıyor ve devam ediyor bence arasında büyük fark var anlamak zor değil ama bencede kessinler ki caydırıcı olmuyacak bu sistem ki mercek aracın üzarinde olucak sonradan yapmalarda bence sağlıklı değil hadi hayırlısı gerci burası türkiye sarı far ile bile ceza keserler ama :D:D

Benim bildiğim ''Orjinal Xenon'' diye bazı donanım paketlerinde sunulan xenonlar beyaz değil daha çok sarı'ya kaçan bi renkte yanıyor.

Benim bildiğim ''Orjinal Xenon'' diye bazı donanım paketlerinde sunulan xenonlar beyaz değil daha çok sarı'ya kaçan bi renkte yanıyor.
Orjinal xenonların çoğu 5100K. Mor renkte yanıyo.

Bazı mercekli xenonlarda insan gözünü kör ediyo aslında (Emre'nin farlar :D). Sadece servisten faturalı ve orjinal şekilde alınacak olan, orjinal xenonların montajına izin verilmeli bence.

o zaman tüm arabalar mercek mi taktırcak ? eğer bu ceza yürürlüğe girerse hemen mercekçi dükkanı açarım :D

Kardesim o senin bakış acından kaynaklanıyor yandan bakarsan sarı gibi karsısına geceipte bakarsan asıl renk o zaman belli oluyor ...

Orjinal xenonların çoğu 5100K. Mor renkte yanıyo.

Bazı mercekli xenonlarda insan gözünü kör ediyo aslında (Emre'nin farlar :D). Sadece servisten faturalı ve orjinal şekilde alınacak olan, orjinal xenonların montajına izin verilmeli bence.

büyük çoğunluğu 4300K'dir mor renk gibi yanmasını sağlayan da mercek..
mor xenon 12-14K gibi bişi..

Bu yasa tabi merceksiz xenonlar için gerekli olacaktır ancak;

Stock Impreza STI'ı ve EVO'yu kanattan dolayı bağlayan polisimiz bizim xenonlarımızın mercekli olup olmadığını nasıl anlayacaklar acaba? Benim görüşüm aynı çevirmeden bir X6 geçerken (mercekli olsun olmasın) bunun fabrika çıkışı merceği olacağını düşünüp bırakırken, başka bir araç, misal hyundai era. Bunda mercekli far olmayacağını düşünerek direk alacaktır çevirmeye. Çifte standart devam edecektir bence, çoğu şeyde olduğu gibi.

Bu yasa tabi merceksiz xenonlar için gerekli olacaktır ancak;

Stock Impreza STI'ı ve EVO'yu kanattan dolayı bağlayan polisimiz bizim xenonlarımızın mercekli olup olmadığını nasıl anlayacaklar acaba? Benim görüşüm aynı çevirmeden bir X6 geçerken (mercekli olsun olmasın) bunun fabrika çıkışı merceği olacağını düşünüp bırakırken, başka bir araç, misal hyundai era. Bunda mercekli far olmayacağını düşünerek direk alacaktır çevirmeye. Çifte standart devam edecektir bence, çoğu şeyde olduğu gibi.

Kesinlikle katılıyorum. Bu iş eğer dediğin şekilde yapılırsa suyu çıkar bu işin. Ama bildiğim kadarıyla bu denetleme gerçek xenonlar için değilde xenon diye satılıp maviye boyanan normal ampuller için geçerli olacakmış. Ancak nasıl anlarlar bilemiyorum.

büyük çoğunluğu 4300K'dir mor renk gibi yanmasını sağlayan da mercek..
mor xenon 12-14K gibi bişi..

aynen o mor görüntünün nedeni mercektir mercek içerisindeki h7 halojen ampülde bakış acısına göre mor görünür

bence adamların ışık şiddetini ölçme aleti olacak durdurdugunda ışık şiddetini ölçecek ve ardından atıyorum 8000 K sınırı koyacak yada 6000K bu degerin üzerindeyse geçirmeyecek

aynen o mor görüntünün nedeni mercektir mercek içerisindeki h7 halojen ampülde bakış acısına göre mor görünür

bence adamların ışık şiddetini ölçme aleti olacak durdurdugunda ışık şiddetini ölçecek ve ardından atıyorum 8000 K sınırı koyacak yada 6000K bu degerin üzerindeyse geçirmeyecek

abi 8Kk'nin ışık gücü daha az değil mi 6Kk'ya göre ampulün ulaştığı sıcaklık değerleri bildiğim kadarıyla kelvinler..TR'ye fazla zaten öyle ölçüm cihazları falan.. :D :D

Geri
Üst Alt