Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Xenon Far Hakkında..?

Sizce Amerikan park sistemi olan beyaz bir araca 6000K mı güzel durur yoksa 8000K mı ?

Sizce Amerikan park sistemi olan beyaz bir araca 6000K mı güzel durur yoksa 8000K mı ?
ben bir önceki aracımda iki tip ampulude kullandım. 8000 kelvin olanın görünüşü daha şık oluyor ama 6000 kelvin yolu daha güzel gösteriyor.Aslında en makbulu sarıya en yakın en iyi yol gösteren 4300 kelvin

ben bir önceki aracımda iki tip ampulude kullandım. 8000 kelvin olanın görünüşü daha şık oluyor ama 6000 kelvin yolu daha güzel gösteriyor.Aslında en makbulu sarıya en yakın en iyi yol gösteren 4300 kelvin
En iyisi biraz daha düşüneyim ben o zaman teşekkürler..

Bence aracında Mercekli far yoksa taktırma.
Güzelim arabanı Diğer sürücülerin gözlerini alan eziyet makinasına çevirme,
Ben de dahil olmak üzere birçok sürücü böyleleri için iyi şeyler mırıldanmıyorlar zira...

philips xenon far kiti 6000k 350 TL takılmasıyla sizce nasıl..?
Leon da Hangisi daha hoş durur 6000k mı 8000k mı?

6000 k olan idealdir kelvin dustukce randuman artar 8000 kullanmistim goruntu guzel ama yagmurda onunuzu goremiyosunuz 6000lik beyaz 8000lik hafif maviye calar

Arkadaslar Peugeot 407 aracımıza piyasada satılan 150 tl'lik xenonlardan taktirmistim..bir kaç günlük sorunsuz kullanımdan sonra evin önüne park ettim kumandadan kapilari kilitleyince araç kafayı yedi,kendi kendine sunroof açılıp kapanıyor silecekler çalışıyor aynalar kapanip açılıyor..kontrol ettim hersey normal gözüküyor gibi ama silecekleri çalıştıran kolun devre dışı kaldığını farkettim.Hemen sanayideki bir elektrikciye gittim cihaza bağladı hiç bir şey gözükmedi,en son sileceklerin sigortasını söküp devre dışı bıraktık..Dogruca yetkili servisin yolunu tuttum..araçtaki problemleri anlatınca ilk söyledikleri şey araca xenonmu taktin dediler..aracın ana sigorta kutusuna bağlı komut veren bir beyin kartlarından olusan tabla daha varmış yüksek akım geri besleme ile bu tablayı yakmış değişmemiz lazım dediler..1500 liraya yakın ücret çıkarınca aracı yaptirmadan aldım başladım araştırmaya,en sonunda goztepe oto sanayiinde Fransız araçlarının elektrik işlerinden anlayan birine yönlendirdiler.usta baktı araca xenonları çıkardı bahsettigim tablayı aldı içerde yazılımını resetleyip monte etti yüksek Akımdan dolayı sase yapan silecek motorlarinida söküp tamir ettikten sonra sorun çözüldü.ucret olarak 2 sene önce 350 tl para aldı..1500 lirayi gordukten sonra bayila bayila verdim 350 yi...böylelikle kötü bir tecrübe edindim..
Bu yüzden sizlerde kötü sonuçlarla karşılaşmamak adına siz siz olun ya orijinalini bozmayın yada biraz daha para harcayarak kaliteli malzemeyi tercih edin derim...

Benimde Ulvi abininki gibi kötü bir xenon tecrübem var.Bundan önceki aracıma Mtec 8000k h7 gold serisi can bus Xenon taktırmıstım.Problem yasamamak icin alırken cok arastırdım.Bana arıza ısıgı yakmayan hatta vw grubu ıcın uretıldıgı solenmıstı.Nekadar karsıdakının gozunu aldıgı solensede cok kufur yıgecegımı bılsemde ılk arabam oldugu ıcın heveslenıp yaptırmıstım 600tl ye.İlk 3 ay cok guzel bır sekılde calıstı ve mukemmel bır goruntusu vardı.Ama havalar soguyunca problemlerde belırdı.Sabahları calıstırdıktan sonra farı actıgımda sag on far uyarısı verıyordu sureklı.5 veya 6 denemeden sonra calısyordu ama kırpıyordu sureklı kendı kendını.Sonra gene aynı markanın orjınal balansını aldım.Oda 1 ay guzelce calıstı ve sonuc gene husran.Bu seferde 2 sı bırden bozuldu.Baska markalarıda denedım ve gene aynı seylerı yasadım.Xenon takmak ısteyenlere tavsıyem pıyasada satılan en kalıtelı xenonun bıle sorun cıkarmama garantısı yok.Helekı merceksız bır farda ne kadar goz aldıgını suan kullandıgım sarı ampullu farlarımla ılerlerken anladım.Eger cok cok ısteklıysenız,parası onemlı degıl yeterkı olsun dıyorsanız beyın+far takımı+ampuller yane orjınal bı xenon takımı alın seat servısınden.

Geri
Üst Alt