Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Xenon far ampulü renk farkı...

schumi

Kayıtlı Üye
Merhaba arkadaşlar...

Bu akşam üzeri aracımın farlarını yaktığımda sol farın yanmadığını farkettim..Biraz kurcaladım ama yanmadı bi türlü...Hemen bi elektrikçiye gittim..sağını solunu söktü filan neyse yandı ampul ancak sağ far ile sol far arasında hafif bi renk farkı gözlemledim..Normalde buz mavisi yanarken sol farda sanki yeşilimsi gibiydi..

Bu neden olmuştur sizce..Birde elektrikçi eleman bu ampul patlamış ömrü fazla uzun sürmez dedi..ampulü değiştireyim mi yoksa gittiği yere kadar gitsin mi..?değiştirmeye kalkarsam eğer aynı ampulden mi almam gerekiyor,yada bu renk farkı olayına bi çözüm varmı yapabileceğim...?

ampul ölmek üzere Sezgin abi..
tavsiyem renk farkı vs. olmaması için çift olarak değiştirmen..

bencede. gerçi ben çift olarak satılıyor diye biliyorum.

ampul ölmek üzere Sezgin abi..
tavsiyem renk farkı vs. olmaması için çift olarak değiştirmen..
Elektrikçi,renk farkı olmaz ampulün watı aynı olsun yeter filan dedi ama bilmiyorum yinede..ikisini değiştircemde,iki ampül bi tane xenon komple kit parası zaten yiğit :D

burda olsan sana daha ucuza bulurdum abi ama o kadar da pahalı değil ya..
asıl para beyini xenonların..bal gibi renk farkı olur ayrıca bal yani.. :D

burda olsan sana daha ucuza bulurdum abi ama o kadar da pahalı değil ya..
asıl para beyini xenonların..bal gibi renk farkı olur ayrıca bal yani.. :D
Bul ozaman yiğit.. :)pazar günkü buluşmaya gelirken getirirsin...!

yiğitin dediği doğru yeni bir çift ampul almak zorundasın Sezgin

Sezgin abi ben muhtemelen gelemicem..
ama fazla ses yapma lütfen Cezmi Abi duymasın.. :)

Ampüllerin ömürlerinden kaynaklanıyor genelde ama benim leonda da xenonları aldığım ilk günden beri hep sol ile sağ arasında renk farkı vardı. Sanırım birazda xenonların kendide olan bi sorun bu, bazı balastlar elektrigi çok çekiyo bazıları daha az sanırım.

Peki,şimdilik idare etsinde patlayınca alırız artık..ayrıca alırsam hangi marka ampulü alayım..öneriniz varmı..?

Hakan,xenonları ağustosta taktırdım,daha yeni yani..ama dediğin gibi xenonların kendinden kaynaklı bi durum herhalde...

Cezmi abi,duydun dimi Yiğit Bursa'ya gelmicem diyo.. :D

Geri
Üst Alt