Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Windows 7 Kullanan var mı..?

Babamda vaio nun vgn-nr420e modeli var. İçinde vista kurulu olarak geldi. Tam bir baş belası bu vista gerçekten. Geçenlerde 7 ultimate kurdum bilgisayar rahatladı. Kesinlikle mükemmel bir işletim sistemi. Fakat bazı programlar ve driverları tanımıyor fakat zamanla bu da düzelecektir diye düşünüyorum.

2 aydır filan kullanıyorum heralde. Çok memnunum. Vista'dan sonra uçak gibi geldi :)

Uyum sorunu da yaşamadım henüz. Zaten çok program veya cracklerle de işim olmadıgı için :)

bende Melih gibi 2 ay falan oldu galıba radara yakalanıcam dıye korkuyorum:D

Bende 2 gün önce mecburiyetten 7'yi yükledim. Yıllardır XP kullanan biri olarak biraz alışmak zaman alıcak sanırım. Menüler Vistaya benziyor genelde. İki günlük izlenimim;

Şuanda hızından çok memnumun, yeni yüklenmiş olmasınında etkisiyle şuanda XP'den hızlı. Şuanda 5 tab firefox, msn, mozilla thunderbird, nod32, ad-aware ve sidebard programları açık sistem 750mb ram kullanıyor. Kurulum çok basit, kurulumdan sonra driver derdini geçtim modem için şifre bile girmedim. Bu özellik çok iyi.

Tabii herşey bu kadar güzel değil. Bazı programları cracklemek xp kadar kolay değil :) Ayrıca daha önce kullandığım Deamon Tool ( Virtual driver programı) win7 ile uyumlu değil. Muadili progrmalarda işimi görmedi. Multiplayer oyunlar için olmazsa olmaz punkbuster çalışmıyor ve şuanda çözümü yok. Birde canımı sıkan kasada ön taraftaki audio jack çıkışı çalışmıyor. Ses kartının driver'ını update edemiyorum, sadece arka jack çalışıyor. Bunun çözümü vardır ama biraz uğraşmam gerekicek sanırım.

Eğer benim gibi çok fazla program kuruyorsanız Windows7 ye geçmek için biraz daha beklemenizde fayda var. (1-2 ay max.) ama pcyi sörf için kullanıyor ve pcyi yavaşlatıcak gibi endişeleriz varsa hiç beklemeden yükleyebilirsiniz.

Bu arada bu konuyu aktif tutup kullanan arkadaşların sorunlarını paylaşması hepimiz için faydalı olacaktır :)

Erhan,izlenimlerini paylaştığın için teşekkürler..Bu iyi oldu..:)bişi dicem,sen şimdi burda xp ile bi kıyaslama yapmışsın,vista kullanıyorum ben ve vistadan win.7 ye geçmeyi planlıyorum..Vista kullandıysan daha önce bunun kıyaslamasını yaparmısın acaba sana zahmet...?Bu vista harbiden tam bi baş belası deli ediyo beni..:D

Windows XP Professional 32 bit, Vista Home Premium 32 bit ve Windows 7 Home Premium 64 bit. 3'ünü de kullanıyorum.
Vista vasat bir sistem. Ki bunu Windows'da biliyordu. 7 ise ondan biraz daha hızlı. Sürekli uyarı odur budur şudur,... karışık bir sistem hiç sevmiyorum.
Bence en iyi sistem hala Windows XP Professional. Ve en hızlısı.. Diğer sistemler bilgisayar ramini, grafik kartını ve işlemciyi çok fazla işgal ediyor. Program uygunluğu konusunda da hiçbir sorunu yok. XP dışındaki diğer sistemlerin bilgisayarı yavaşlattığı doğrudur.

Erhan,izlenimlerini paylaştığın için teşekkürler..Bu iyi oldu..:)bişi dicem,sen şimdi burda xp ile bi kıyaslama yapmışsın,vista kullanıyorum ben ve vistadan win.7 ye geçmeyi planlıyorum..Vista kullandıysan daha önce bunun kıyaslamasını yaparmısın acaba sana zahmet...?Bu vista harbiden tam bi baş belası deli ediyo beni..:D

Kendi pc'mde hiç vista kullanmadım ama bir çok kullanan arkadaşın ocsini kurcaladım :D O sebeplen bu zamana kadarda hiç bulaşmadım vistaya :) Şuanda bir sıralama yaparsam;

1.XP
2.Win7
3.Vista olur. Şahsi fikrim vista kullananlar win7 ye gönül rahatlığıyla geçebilirler. Hemde hemen :)

arkaslar ben de windows 7 x64 home edition kullanıyorum. her acılısında bır hata raporu verıyor hata kodu 156. sadece yuklenemedi diyor.

Bende de yeni bir sorun başladı. Yani muhtemelen önceden de vardıda ben farkedemedim.

Pc'yi her açtığımda network bağlantım kesik olarak açılıyor. Restart yapıyorum düzeliyor. Pc'yi çok kapatmadığım için farkedememiştim ama şimdi can sıkmaya başladı. Aktivasyonu yapmamıştım onunla alakalı sandım ama yaptım yine aynı. Sorunu yaşayan yada çözümü bilen varımı?

Geri
Üst Alt