Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Windows 7 Kullanan var mı..?

ben hala XP kullanıyorum..
Vista'yı bile istemedim Sezgin abi.. :)

XP'nin vistadan daha iyi olduğu kesin zaten..Benim aldığım laptopta vista yüklüydü..garantisi devam ettiği için değiştirmedim..ama vista hakkaten deli etti beni :) değiştiricem yakında...

Ben 2010 un ortalarını bekliyorum geçmek için. Haziran gibi win7 yüklü laptop alıcam direk, o zamana kadar makinelerde programlarda daha uyumlu hale gelir. Çıktığı gün geçmek pek mantıklı değil bence. Bu arada bende direk xp den geçicem, vista hiç kullanmadım.

win7 beta kullanıyorum bende ve oldukça memnunum. driver derdi yok izin alma yetkilendirme derdi yok. kasma olayı tamamen pc ile alakalı 3 gb ram olsun pc de bakın nasıl koşturuyo makina:)

win7 beta kullanıyorum bende ve oldukça memnunum. driver derdi yok izin alma yetkilendirme derdi yok. kasma olayı tamamen pc ile alakalı 3 gb ram olsun pc de bakın nasıl koşturuyo makina:)

3 gb derken :D

xp de hiç sorun yaşamadm 1 gb ram im var şimdi kalkıp birde ram için komple pc değiştiremem valla :)

bu arada kardeşimin laptop 6 gb ram 512 hard diske sahip vista da o bile kasıyor 7 yi hiç denemedim onda bir denemek lazm :)

not: bu tarz işletim sistemleri değişikliğinin bilgisayar değiştirmeye teşvik amaçlı özellikle programlandığını düşünüyorum.

3 gb derken :D

xp de hiç sorun yaşamadm 1 gb ram im var şimdi kalkıp birde ram için komple pc değiştiremem valla :)

bu arada kardeşimin laptop 6 gb ram 512 hard diske sahip vista da o bile kasıyor 7 yi hiç denemedim onda bir denemek lazm :)

not: bu tarz işletim sistemleri değişikliğinin bilgisayar değiştirmeye teşvik amaçlı özellikle programlandığını düşünüyorum.
6 gb ram Laptop? Fabrika çıkışı mı 6 gb? Stock? :D

Windows 7 ile Windows 7 Beta dediğin aynı şeylermi Kemal..?

evet beta test sürümü ilk çıkan sürümlerden ama test olmasına rağmen vistadan daha güzel

Bende 2 gün önce mecburiyetten 7'yi yükledim. Yıllardır XP kullanan biri olarak biraz alışmak zaman alıcak sanırım. Menüler Vistaya benziyor genelde. İki günlük izlenimim;

Şuanda hızından çok memnumun, yeni yüklenmiş olmasınında etkisiyle şuanda XP'den hızlı. Şuanda 5 tab firefox, msn, mozilla thunderbird, nod32, ad-aware ve sidebard programları açık sistem 750mb ram kullanıyor. Kurulum çok basit, kurulumdan sonra driver derdini geçtim modem için şifre bile girmedim. Bu özellik çok iyi.

Tabii herşey bu kadar güzel değil. Bazı programları cracklemek xp kadar kolay değil :) Ayrıca daha önce kullandığım Deamon Tool ( Virtual driver programı) win7 ile uyumlu değil. Muadili progrmalarda işimi görmedi. Multiplayer oyunlar için olmazsa olmaz punkbuster çalışmıyor ve şuanda çözümü yok. Birde canımı sıkan kasada ön taraftaki audio jack çıkışı çalışmıyor. Ses kartının driver'ını update edemiyorum, sadece arka jack çalışıyor. Bunun çözümü vardır ama biraz uğraşmam gerekicek sanırım.

Eğer benim gibi çok fazla program kuruyorsanız Windows7 ye geçmek için biraz daha beklemenizde fayda var. (1-2 ay max.) ama pcyi sörf için kullanıyor ve pcyi yavaşlatıcak gibi endişeleriz varsa hiç beklemeden yükleyebilirsiniz.

Bu arada bu konuyu aktif tutup kullanan arkadaşların sorunlarını paylaşması hepimiz için faydalı olacaktır :)

Geri
Üst Alt