Williams motor konusunda belirsizlik yaşıyor | SCW - Seat Club World - Seat, Seat Forum Türkiye
  • Merhaba Ziyaretçi hoşgeldin !
    Forumdan daha fazla yararlanmak için buradan kayıt olunuz
    Hello Welcome to Guest!
    Register here to benefit more from the forum

Williams motor konusunda belirsizlik yaşıyor

YCO

Kayıtlı Üye
Katılım
26 Ağu 2009
Mesajlar
22,339
Beğeniler
79
Yaş
30
#1
Williams, kasıtla kaza skandalının ardından Renault'nun geleceğine ilişkin şüpheler sebebiyle, gelecek yılki motor tedariki konusundna belirsizlik yaşıyor.

Williams'ın ortaklarından Patrick Head, "Bu durum kesinlikle işleri daha da zorlaştırdı" diye konuştu.

Head, "Gelecek yıl hangi motorla yarışacağımız konusunda karar vermedik. Fakat umuyorum bu belirsizlik çok daha uzun sürmez" dedi.

Şu an Toyota motorları ile mücadele eden Williams, Japon otomobil üreticisi ile sözleşmesi sona ermeden önce anlaşmasını bitirmek istiyor.

Toyota anlaşmasının sona ermesinin ardından İngiliz ekibinin öncelikli altarnatifi Renault motoru. Bununla birlikte, Singapur GP'deki kasıtlı kaza skandalınının ortaya çıkmasıyla Renault'nun da geleceğine ilişkin soru işaretleri gündeme geldi.

Head, takımın daha önce Mercedes-Benz motorunu da düşündüğünü ancak Alman üreticinin zaten üç takıma motor tedarikinde bulunduğu için bunun mümkün olmadığını kaydetti.

Williams'ın, bu sezon FOTA'dan ayrılma kararının, Mercedes konusundaki kararı etkileyip etkilemediği sorusuna ise Head, "Tabii bu durum da kesinlikle olumsuz oldu" cevabını verdi.

TurkiyeF1.com