Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Webber için şampiyona mücadelesi bitti

YCO

Kayıtlı Üye
Mark Webber, artık dünya şampiyonluğunu düşünmediğini, Singapur GP sonrasında, takımın matematiksel olarak da şampiyonluk ihtimalinin muhtemelen sona ereceğini söyledi.

Webber, bu yıl şampiyonluk yarışının kendileri için sona ermiş olsa bile, sezon sona ermeden daha fazla yarış kazanabileceklerini kaydetti.

Sezonun bitimine dört yarış kala, şampiyona lideri Jenson Button'ın 28.5 puan gerisinde bulunan Avustralyalı pilot, "Sürücüler klasmanında (şampiyonluk) artık çok zor" ifadelerini kullandı.

Webber, "Jenson'ın burada bizden dört beş puan alması yeterli, ondan sonra herşey biter. Buraya kendim için en iyi sonucu almaya geldim. Fakat Suzuka'yı da sabırsızlıkla bekliyorum. Japonya, iyi bir yarış çıkaracağımız bir yer. Ancak şampiyonluk bizim artık çok zor" dedi.

Singapur GP'nin, Temmuz ayından beri podyumun tepesine çıkamayan Red Bull için yine zorlu bir hafta sonu olacağını vurgulayan Webber, Singapur'un bir cadde pisti olduğunu belirterek, Monako ve Valencia'da istedikleri yarışları çıkaramadıklarını hatırlattı.

TurkiyeF1.com

Geri
Üst Alt