Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

WB4 Opsiyonunun Özellikleri Nelerdir?

bulentcandan

Kayıtlı Üye
Selamlar,

2013 opsiyon ekipmanlarında WB4 kodlu 5,8" ekranlı multimedyası bulunmaktadır. Özellikleri arasında Türkçe ses komutları olduğu belirtilmiştir. İngilizce kullanım kılavuzuna baktığımda; radyoyu kanallarının, harici bellek karttan mp3 şarkılarını ileri-geri şeklinde ve bluetooth üzerinden telefon aramalarının sesle kontrol edildiğini gördüm.

WB4 kodlu bu opsiyona sahip olan arkadaşlarımızdan daha detaylı bilgi edinmek istiyorum.

Saygılar,

Ben tercih etmemiştim bu seceneği. Alan arkadaşlar varsa yorumlarını görünce yazarlar arkadaşım

Araç kullanırken Türkçe sesli komutlarla android telefon ile gelen mesajları dinleme, ses ile mesaj yazma ve telefon aramaları yapabiliyorum. Sesli komutlar bazen kullanışlı olmasa bile yine de sürüş güvenliği için kullanılabiliyor. Sonuç olarak gözler yoldan ayrılmamış oluyor.

Bu opsiyon paketinde; radyo, mp3ler ve bluetooth telefon aramaları hangi sesli komutlarla yapılıyor ben de bilmiyorum.

Voice tuşuydu sanırım yanlış hatırlamıyorsam oraya basınca veya direksiyondaki sesli komut tuşuna basınca zaten söylemeniz gereken komut listesi ekranda çıkıyordu. @bulentcandan
Yalnız telefona gelen mesajları okumasını nasıl yapıyoruz bende onu bilmiyorum, hiç aklıma gelmedi denemedim. Ayrıca bir şey sormak istiyorum cihazın kendinden kayıtlı
equalizer ayarları yok yani pop, rock vs.. Hatta bass tiz ayarıda yok sadece elle ayar yapılabilen equalizer ayar yeri var sizinkinde de öyle mi?

Ayrıca soran arkadaşlar için diğer farkları büyük ekranın yanında ekranın daha hassas dokunmatik olması, +2 tweeter olması (Style pakette 4 hoparlör + 2 tweeter varmış)

[MENTION=24302]firozat[/MENTION] Radyo frekanslarını sesli olarak komut verebiliyor musunuz? Mesela, "radyo 99.5" gibi sesli komutlar mı kullanılıyor, veya mp3 için şarkı adını söyleyerek istediğiniz şarkıyı açabiliyor musunuz?

@firozat Radyo frekanslarını sesli olarak komut verebiliyor musunuz? Mesela, "radyo 99.5" gibi sesli komutlar mı kullanılıyor, veya mp3 için şarkı adını söyleyerek istediğiniz şarkıyı açabiliyor musunuz?

Araçta daha radyoyu hiç kullanmadım diye bilirim frekansları bile ayarladım :D O kadar detaylı algılarmı bilmiyorum denerim müsait bir zamanda. Flaş disktede sonraki parça diye bugün denemiştim ama şarkı adı ile bulacağını sanmıyorum.

Teşekkürler şimdiden. Aracınızda, opsiyon olarak WB4 koduyla geçen multimedya donanım mı mevcut, yoksa standart Style paketi ile gelen 5" multimedya donanımında da Türkçe sesli komutlar var mı acaba?

Radyo kanallarını ve mp3 şarkılarını direksiyon kumandası ile değiştirmek belki daha kullanışlı fakat özellikle telefon aramaları için bile olsa illaki insanın gözü aracın konsoluna veya telefonun ekranına kayıyor. Bu durum anlık olarak dikkatsizliğe yol açıyor. Bu yüzden; 650TL olan WB4 orijinal opsiyon veya bir muadil multimedya sistem hakkında bilgi toplamaya çalışıyorum.

Teşekkürler şimdiden. Aracınızda, opsiyon olarak WB4 koduyla geçen multimedya donanım mı mevcut, yoksa standart Style paketi ile gelen 5" multimedya donanımında da Türkçe sesli komutlar var mı acaba?

Radyo kanallarını ve mp3 şarkılarını direksiyon kumandası ile değiştirmek belki daha kullanışlı fakat özellikle telefon aramaları için bile olsa illaki insanın gözü aracın konsoluna veya telefonun ekranına kayıyor. Bu durum anlık olarak dikkatsizliğe yol açıyor. Bu yüzden; 650TL olan WB4 orijinal opsiyon veya bir muadil multimedya sistem hakkında bilgi toplamaya çalışıyorum.

Rica ederim, ne demek.
Evet aracımda 5.8 media system plus var. Sesli komut bu cihazda var, standart 5" olan cihazda sadece bluetooth var sesli komut yok.
Telefonunuzda kayıtlı olan ismi söylediğinizde tam algılarsa o kişi çıkıyor benzer isimler varsa benzerlerin listesi çıkıyor, çıkan listedende sayısını söyleyip arayabiliyordunuz sanırım. Veya ekranın yanındaki tuşlardan phone yazan tuşa bastığınızda sağa doğru kayabilen liste çıkıyor. Listeye favori aramalarınızı ekleyebiliyorsunuz. Eklediğiniz kişilere telefonunuzda fotoğraf atamışsanız ekranda görünen listede küçük fotoğraflarıda görünebiliyor.
650TL verip bu donanımı ekletmenizi tavsiye ederim bence değecektir. Bir çok kişi sonradan multi medya ve daha büyük ekran arayışları içine giriyor ama şu an bu araçlar için böyle bir sistem yok. Olsa dahi oldukça pahalı olacaktır.

Geri
Üst Alt