Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

würth benzin enjektör temizleyici

namik

Kayıtlı Üye
merhabalar biraz araştırmalarım sonucu würth benzin enjektör temizleyici yeni nesil 300ml buldum. aracıma bunu koymayı düşünüyorum. cok fazla forumda cok fazla iyi yorum gördüm. sizce nasıl olur? yapan yada bu uygulamayı bilen varmı?
saygılar

Eski clio 1.4 aracımda kullanmıştım sanki biraz daha iyi gitmeye başlamıştı yada psikolojikman iyi gelmişti :)

Shell Nitro Benzin / Dizel seçeneği var onlarda aynı işlevi görüyor.

Benim düşüncem bir işe yaramadığı yönünde. Düz mantık bakıldığı zaman dökülen sıvı yakıt deposuna gidiyor oradan enjektörlere oradan da mecburen pistonlara ulaşması lazım depo ve enjektörlerdeki kalıntıların pistoblardan egzost a gidip dışarı çıkması çok mantıksız tavsiyem 100 120 bin km kullanıp carbon clean la temizletmek bossh car servis bu konuda baya iyi dülük kmlerde zaten gerek yok

Carbon clean kadar etkili olduğunu sanmıyorum.
Ama Würth'ün enjektör temizleyicisini kullandım. Kendi sitesinden daha ucuza almıştım.Faydasını gördüm. Würthle beraber Motor Silk bor katkısınıda koydum arabamda bariz farklar oldu çekiş çalışma tepkime gibi sorarsan bunları Würth mü yaptı emin değilim ama ikisini bir koydum çok faydasını gördüm. Benzinde çekişi de arttı... Ama bir müddet arabadan böyle plastik yanığı gibi koku geliyo günden güne azalıyo sanırım bacasil gibi içerdeki kalıntıları yakarak temizliyo... Sonrası güzel.. Tavsiye ederim.
Not: Motor silk motor yağına konuluyo benzine değil yani yağ katkısı diyebilirim....

Carbon clean kadar etkili olduğunu sanmıyorum.
Ama Würth'ün enjektör temizleyicisini kullandım. Kendi sitesinden daha ucuza almıştım.Faydasını gördüm. Würthle beraber Motor Silk bor katkısınıda koydum arabamda bariz farklar oldu çekiş çalışma tepkime gibi sorarsan bunları Würth mü yaptı emin değilim ama ikisini bir koydum çok faydasını gördüm. Benzinde çekişi de arttı... Ama bir müddet arabadan böyle plastik yanığı gibi koku geliyo günden güne azalıyo sanırım bacasil gibi içerdeki kalıntıları yakarak temizliyo... Sonrası güzel.. Tavsiye ederim.
Not: Motor silk motor yağına konuluyo benzine değil yani yağ katkısı diyebilirim....

Yağa eklenen takviyeler yağın visikozitesini bozabilir akışkanlığı değişebilir bu artı yönde olacağı gibi eksi yönde de olabilir. kesinlikle tavsiye etmiyorum fabrikanın önerdiği motor yağını koyup 10.000 veya 15.000 km de bir değişim yapıldığı zaman araba yıllarca sorunsuz olarak hizmet edecektir.

Haklısın fakat 760 kişi denemiş 12'si dışında olumsuz yorum yok, kalanı hep olumlu yönde yorum yapmış. Ford v.b. firmalarda tavsiye ediyor. 12 kişi sıfır yahut 5 veya 10 km gibi düşük araçlara koymuşlar doğal olarak etkisini görememişler. Yağ katkısı değil zaten metal katkısı aslında. Aşınan çizilen yerleri dolduruyo sürtünmeyi bilye görevi görerek 0,01 gibi komik bi rakama düşürüyo.Buda arabanın daha stabil çalışmasını sağlıyo. Aracın çalışma sesi değişiyo, rahatlıyo hararete de etkisi var sürtünme azaldığı için. Bana bunları anlattıklarında hikaye geldi Fakat o yorumlardaki insanlar öyle şeyler yazmışlar ki; işyerimden bir kaç arkadaşın arabasının modeli çok eski onlar da yorumlardan etkilenerek aldı ve kullandılar canlı şahit oldum. Gerçekten işe yarıyor. Sonra kendimde aldım kullandım gerçekten memnunum yağın yapısını bozmadımı dersen zaten 150 bin kmde bir konulan bir katkı. İlk yağ değişiminden sonra bir sıkıntı kalmaz. Bulan mucit Türk patent usa. Tavsiye edermiyim kesinlikle evet. Yapanlar yağa etkisini kesinlikle düşünmüştür. Çok şükür şimdiye kadar olumsuz bir durum ne duydum ne de gördüm.

Yağa eklenen takviyeler yağın visikozitesini bozabilir akışkanlığı değişebilir bu artı yönde olacağı gibi eksi yönde de olabilir. kesinlikle tavsiye etmiyorum fabrikanın önerdiği motor yağını koyup 10.000 veya 15.000 km de bir değişim yapıldığı zaman araba yıllarca sorunsuz olarak hizmet edecektir.

carbon clean yuksek kmli araclara yapılsa bile pek verim alınmıyor.yenı yenı oluşan kurumlar için yakar gecer carbon clean ama iice baca gibi tıkanmış motor aksamlarını temizlemez kanımca.
wrüth e gelelim gunumuz petroller benzın mazot katkılı oldugundan bana göre gerek yok diyorum.sonucta benzın pompasından sonra benzın filtresinden geciyor.sıkıntılı benzın ya da mazot kendını belli eder.enjektor sıkıntılısa aracı rolantıde sallar,kirli benzın yandığı zamanda tekleme yaptırır aracın cekişini düşürür.cekişde-gidişde sıkıntı yoksa gerek yok katkı maddelernie paraya yazık derim.insanlar tehlikeli varlıklar ürünleri satmak için binbir yalan yazarlar kutu üzerine.ama gene de faydası varmıdır vardır elbette silindir piston odasında zaten iyi yanan petrol motoru saat gibi çalıştırır :)

Carbon clean yada wrüth katkı sorun yoksa düşünmem, motor silk gibi bor vs. Katkı makul geliyor malum dizel pd motor 90 lı yılların transitleri gibi çalışıyor.

bir adet sipariş ettim bazen shell hariçi yakıt alıyorum, aracım 54 bınde son 6 bın kadar beni taşısa yeter, çok fazla iyi yorum aldım merakımdan deniyorum açıkcası birazcıkda

Geri
Üst Alt