Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

VW Türkiye'de üretime geçecek

• Konbuyu başlatan swotr
  • Başlangıç tarihi
S

swotr

Guest
Doğuş Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ferit Şahenk, Volkswagen grubunun Türkiye'de üretime geleceğini açıkladı.

110314-%C5%9Fahenkkapak.hlarge.jpg

ntvmsnbc ve Ajanslar
Güncelleme: 15:12 TSİ 05 Haziran. 2011 Pazar

İSTANBUL - Doğuş Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ferit Şahenk, hem Volkswagen'in Türkiye yatırımı hem de Türk malı otomobil hakkında konuştu.

Türkiye distribütörü oldukları Volkswagen (VW) grubunun Türkiye'de üretime geleceğini belirten Şahenk, "Gelmeleri lazım artık. Türkiye belirli bir büyüklükte olduğu için, dış ticaret anlamında bir yerlere geldiği için Türkiye'yi artık görmemelerinin imkânı yok" dedi.

VW'nin Türkiye'de yatırıma gelmesi için Devlet Bakanı Zafer Çağlayan'da kısa bir süre önce çağrı yapmıştı.

Önceki gün TRT Haber'de konuşan Şahenk, Türkiye'de otomotiv sektörünün çok yol katettiğini belirterek, Türk malı otomobil için ise "Neden Türkiye'de bir marka çıkmasın? Bir memleket projesi lazım. Gerekiyorsa herkesin buna katkıda bulunması lazım" yorumunu yaptı. Şahenk'in adı daha önce Türk malı otomobili Türkiye'de geliştirebilecek kişilerin arasında yer almıştı.

http://www.ntvmsnbc.com/id/25220149/

Bu gün bayram Erken kalkın çocuklar :eek:
Leon kol dayamaya 380 tl vermeyeceğimiz günlerde göreceğiz ha :D

TR dışında üretilmiş VW'ler prim yapar.. :)

Bugün okudum bende kaynak gösterdiğin yerde,gerçekten sevindim cünkü Wv markası önümüzdeki 1-2 yıl içinde dünyanın en büyük otomobil üreticisi olma yolunda emin adımlarla ilerliyor,böyle bir markanın Türkiyede üretim yapması hem ülkemiz hemde bu markasının müdavimleri açısından çok büyük fayda getirecektir..Eğer Şahenkler ikna edebilirlerse büyük iş başarmış olurlar,şimdiden tebrikler...

bakalım o kaliteyi yakalıyabileceklermi.... Türkiye için güzel bir adım olur iş istihdam olarak....

Turkıyede uretıldı dıye ucuz mu olucagını sanıyosunuz.dogus grubu ne fıyat koyarsa o oyle devam eder:)

Geri
Üst Alt