Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

VW POLO 2011 1.2 motor

carpenter

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar merak ettiğim bir konu var araştırdım pek bir şey bulamadım.

1.2 Polo ya LPG takılır mı ?

Aracın performansı düşer mi ?

Bir de şehir içi kaç lira yakar ?

Bu sorularımın cevabını bilen arkadaşlar varsa çok sevinirim :)

1.2 motor yeni bir teknoloji (GDI-FSI-TSI) değil, dolayısıyla normal LPG takılabilir, yalnız performans konusunda üzer diye düşünüyorum. LPG taktırmaz ve sakin kullanırsanız LPG'li 1.6'lara yakın yakacaktır diye umut ediyorum. LPG takılırsa ş.içi 25 krş'u geçmeyecektir. Gezi parkurunuzun içinde bayır varsa lpg düşünmeyin, uzun yola çıkabilirseniz lpg düşünmeyin

ankara da kullanacağım aracı ankaranın her yeri yokuş =) fabrika verileri şehir içi 7.3lt/100km diyor çok geldi gözüme ki o sadece fabrika verileri o şekilde reelde 9 u bulur o oran eğer çekiş kaybı hissedilecek kadar kötü olacaksa üzecekse hiç almayalım 1.2 polo girişmeyelim öyle bir şeye

Burdan ekmek çıkmadı bize kimse bilmiyor galiba =) ben leon alayım onu herkes biliyor =)

çevremde 1.2 motor kullanan yok yakıtı ve çekişi anlamında bişe diyemem ancak atmosferik motor olduğu için lpg olacaktır.ancak verilerindende anlaşılacağı gibi
ibiza 1.2 tsi 105 ps ibiza
ş.içi----->7lt
0-100--->9.7 sn
tork----->175 nm
silindir--->4
fiyat----->46.900 tl

polo 1.4 lt 85 ps
ş.içi---->8.0lt
0-100-->11.9 sn
tork---->132 nm
silindir-->4
fiyat--->41.200 tl

polo 1.2 lt 70 ps
ş.içi--->7.3 lt
0-100->14.1 sn
tork--->112 nm
silindir->3
fiyat-->36.700

amaç tüp taktırmaksa atmosferik al.ancak bence 1.2 alma 1.4 al bence .1400 ler bile klima açıkken veya yokuşlarda kesiliyorken 1.2 eşşek olur kanımca.1.4 motorda otomattik istersen polonun var yoksa ibizanın 1.4 ü daha uygun gibi.donanım seviyelerine bakmadım açıkcası

çevremde 1.2 motor kullanan yok yakıtı ve çekişi anlamında bişe diyemem ancak atmosferik motor olduğu için lpg olacaktır.ancak verilerindende anlaşılacağı gibi
ibiza 1.2 tsi 105 ps ibiza
ş.içi----->7lt
0-100--->9.7 sn
tork----->175 nm
silindir--->4
fiyat----->46.900 tl

polo 1.4 lt 85 ps
ş.içi---->8.0lt
0-100-->11.9 sn
tork---->132 nm
silindir-->4
fiyat--->41.200 tl

polo 1.2 lt 70 ps
ş.içi--->7.3 lt
0-100->14.1 sn
tork--->112 nm
silindir->3
fiyat-->36.700

amaç tüp taktırmaksa atmosferik al.ancak bence 1.2 alma 1.4 al bence .1400 ler bile klima açıkken veya yokuşlarda kesiliyorken 1.2 eşşek olur kanımca.1.4 motorda otomattik istersen polonun var yoksa ibizanın 1.4 ü daha uygun gibi.donanım seviyelerine bakmadım açıkcası

Yahu mehemet kardeşim sen neredesin yahu =)) sohbetini özelettin valla senle uzun uzun 116 leon v.b. muabbetler etmiştik =))

kardeşim 116 ve benzeri arçlar için param çıkışmadı ve artık beklemekte istemiyorum. Şmdilik ayağımı yerden kessin bir araç alayım bi kaç sene sonra 116 yerine belki de senn canavardan 320 den alırım =))

Şu kardeşine bi yardım et az yaksın ayağmı yerden kessin ortalam 30 bin tl civarında bi araba öner bana gidip alayım =)

haaa hatta ankaradan alırsam seni de yanıma alırım ona göre söz yemekler bendennn (=

Yahu mehemet kardeşim sen neredesin yahu =)) sohbetini özelettin valla senle uzun uzun 116 leon v.b. muabbetler etmiştik =))

kardeşim 116 ve benzeri arçlar için param çıkışmadı ve artık beklemekte istemiyorum. Şmdilik ayağımı yerden kessin bir araç alayım bi kaç sene sonra 116 yerine belki de senn canavardan 320 den alırım =))

Şu kardeşine bi yardım et az yaksın ayağmı yerden kessin ortalam 30 bin tl civarında bi araba öner bana gidip alayım =)

haaa hatta ankaradan alırsam seni de yanıma alırım ona göre söz yemekler bendennn (=

Eyvallah kardesim saolasin sen yoksun ortaliklarda ben hep burdayim:))simdi bise sorcam senin icin otomatik lazimdi diye hatirloyorum kiz arkadasin da kullanacakti yanlis hatirlamiosam hala dsg lazimmi?bide 30bin demissin 2.elmi dusunuosun?

SM-N9000Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Eyvallah kardesim saolasin sen yoksun ortaliklarda ben hep burdayim:))simdi bise sorcam senin icin otomatik lazimdi diye hatirloyorum kiz arkadasin da kullanacakti yanlis hatirlamiosam hala dsg lazimmi?bide 30bin demissin 2.elmi dusunuosun?

Evet kardesim dsg yada otomatik olursa suoer olmazsada olur artik ogrenecek napalım :))) 30 elimde olan ama gerekirse 3 - 5 bisi daha cikarim 0 icin bekleyemeyecegim artik :)))

GT-N7100 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Evet kardesim dsg yada otomatik olursa suoer olmazsada olur artik ogrenecek napalım :))) 30 elimde olan ama gerekirse 3 - 5 bisi daha cikarim 0 icin bekleyemeyecegim artik :)))

GT-N7100 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Tup olayi da sartmi?

Geri
Üst Alt