Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

VW Passat 1.4 TSI Comfortline vs 2.0 FSI Highline

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
1.4TSI alıp yazılım atardım sonrasında da 2.0 FSI'yı rahatlıkla yerdim ben olsam.. ;)

Alp'im kimlerle aşık atabildiğimi bilmiyosun yavru bu motorla..
160hp olsa 2L 1.4 de 155hp rahat oluyo..velakin o gün anlattım sana geçebildiğim arabaları biraz..2L almak çok gereksiz geliyo bana artık turbo olmadıktan sonra..

160hp olsa 2L 1.4 de 155hp rahat oluyo..velakin o gün anlattım sana geçebildiğim arabaları biraz..2L almak çok gereksiz geliyo bana artık turbo olmadıktan sonra..

Onu anladık ben 1.8T den bassediyorum :D

1.4'e yazılım yapacağım parayla 2.0'a Turbo takarım, 1.4 motor bi yerini yırtsa o güçlere çıkamaz.

Yiğit iyi güzelde bu motora bu işlemleri yaptıktan sonra ömrü ne kadar kısalıyo. ben düşünüyorum 1390 küsür cc lik 4 adet silindir sonuçta . bana pek sağlıklı gelmiyo tsi motora yapılan işlemler...

1.4'e yazılım yapacağım parayla 2.0'a Turbo takarım, 1.4 motor bi yerini yırtsa o güçlere çıkamaz.

700-750 Lira'ya sağlıklı bi şekilde nasıl yürücek bi turbo takıcaksın motora. ??

Yiğit iyi güzelde bu motora bu işlemleri yaptıktan sonra ömrü ne kadar kısalıyo. ben düşünüyorum 1390 küsür cc lik 4 adet silindir sonuçta . bana pek sağlıklı gelmiyo tsi motora yapılan işlemler...

optimum güç diye bişi var İbo..
üretebilceğini alırsan sorun yok ama daha fazla istersen her motorda olan sorunlar onda da çıkar..
velakin ben arabamı almadan önce TSI çok araştırmıştım arabayı teslim alacağim günün gecesine kadar..herhangi bi turbo motordan daha riskli değil..
sadece 170hp'yi kaldırmışlar çünkü o motor en az 98oktan istiyo diye..
122hp'lik de 95 oktanla bile sorunsuz yürüyo..

700-750 Lira'ya sağlıklı bi şekilde nasıl yürücek bi turbo takıcaksın motora. ??
700TL - 750TLye yapılan yazılımla, yumruk kadar Turbo'dan nasıl sağlıklı 30hp alınıyosa, sağlıklı Turbo'da takılır.

Geçen hafta 1.4 Turbo bi Bravo geldi. Yazılımla 180hp aldığını söyledi. Ondan önce birde 155hp'lik 1.4 Turbo Grande Punto. İkisininde nası yürüdüğünü gördüm. Stok 320d geçen arabasını bişey zannediyo :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri
Üst Alt