Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

VW Jetta 1.4 TSI Comfortline vs Volvo S40 1.6D Dynamic

Torrado

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar şuan Jetta 1.6 FSI Comfortline sahibiyiz.Olurda almak isteyen biri olursa diye keyfe keder ilan verdik internete satılırsa VW Jetta 1.4 TSI Comfortline 122 HP'ye geçmeyi düşünüyorduk ama bir arkadaşımın tavsiyesi üzerine ve benzinin ltsinin 3,65 olması yüzünden Volvo S40 1.6D'larada bakmaya başladık

S40'ın Dynamic donanımı oldukça dolu nerdeyse Passat Highline'yle aynı diyebilirim.Kalite ses yalıtımı donanım olarak Jetta'dan üstün aksini iddia etmek fanatiklik olur düşüncesindeyim.Şimdi biz yılda 10 bin km yapıyoruz 11 bin km demez.Düşündüğümüz model S40'ın Dizel ve Dynamic modeli.Volvo'nun yedek parçası ve periyodik servis bakımları aşırı derecede pahalı.2.elde piyasası yok gibi birşey.ve iç mekanı Jetta'ya göre daha dar ve bagajı daha küçük Jetta'da 527 ltyken S40'da 404 lt.Aslında Jetta'nın Comfortline donanımı bize yetiyordu fakat S40'daki Bi-xenon farlar,koltuk ısıtma vb.lüx donanımlar aklımızda bir soru işareti bıraktı diyebilirim

Siz olsanız hangisini tercih ederdiniz ? Birisinde daha çok donanım daha yüksek kalite sunuyor fakat 2.eli yok gibi birşey ve iç mekanı bagajı daha küçük

Bir yandanda 2.elde çok zarar ettirmicek bir araba ve iç mekanı bagajı daha büyük

Volvo'lar 2.elde çok değer kaybeder mi ?

Zaten ikinci el almicak mısınız Ömer? Eğer öyleyse direk S40 almak çok mantıklı. Her açıdan yeterli bir araba. Motoru da kendini kanıtlamış PSA motoru.

İç mekan olarak da Jetta'dan dar değildir ya. Bindim içine ama hiç öyle ekstra bir darlık fark etmedim ben.

Zaten ikinci el almicak mısınız Ömer? Eğer öyleyse direk S40 almak çok mantıklı. Her açıdan yeterli bir araba. Motoru da kendini kanıtlamış PSA motoru.

İç mekan olarak da Jetta'dan dar değildir ya. Bindim içine ama hiç öyle ekstra bir darlık fark etmedim ben.
Evet 2.el alıcaz
Sadece iç mekan değil bagajda daha küçük

S40'ın arka diz mesafesi
ec6aad1c6feb5ac5b6f66bb052e44264.jpg

Jetta'nın arka diz mesafesi
21526709a1b4be5cc34f0bd908418920.jpg

Ömer ben yerinizde olsam S60 bakarım. S40 biraz yarı Volvo kaçıyor (aslında bir focus kendisi :D)

Bagaj evet bariz daha küçük verdiğin değerler dogruysa, eğer uzun yola çıkıyosanız bolca, sorun teşkil edebilir. Sen bakma o resme ayrıca, orda bariz jettanın koltukarı önde volvonunkiler geride. Hele ki volvu'nun sürücü koltugu...

Bagaj evet bariz daha küçük verdiğin değerler dogruysa, eğer uzun yola çıkıyosanız bolca, sorun teşkil edebilir. Sen bakma o resme ayrıca, orda bariz jettanın koltukarı önde volvonunkiler geride. Hele ki volvu'nun sürücü koltugu...
Jetta'dan koymuş olduğum resim bizim Jetta'ya ait ve ön koltukları sürekli öyle kullanıyoruz.Yani ön koltuklar önde falan değil

Yok be Yunus, bi bin S40'a sonra da Focus'a; aradaki yalıtım, kalite ve konfor farkını direk hissedersin.

İyice Ford'çu oldun başımıza bu ara :D

zamanında ikisinde bindik dediğin fark var tamamda 0 her yer de sıfırdır. ikinci el volvo bu yüzden tutmaz pek. sorun çıkardımı yapılması birazcık tuzlu.

Geri
Üst Alt