Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

vw grubu platformlar

mayham85

Kayıtlı Üye
arkadaşlar vw-audi-skoda-seat-bentley marka araçların platform kodları ve hangi platformların hangi modellerde olduğunu gösterir liste:

http://de.wikipedia.org/wiki/Plattf...agen.2C_Audi.2C_Seat.2C_.C5.A0koda.2C_Bentley

Volkswagen, Audi, Seat, Škoda, Bentley

PQ21 (1974): VW Polo (1. Gen.), VW Derby (1. Gen.), Audi 50 (baugleich Polo)

PQ22 (1981): VW Polo (2. Gen.), VW Derby (2. Gen.) (Technisch nur geringe Änderungen zur 1. Generation)

PQ23 (1994): VW Polo (3. Gen.), VW Lupo, Seat Ibiza, Seat Cordoba, Seat Arosa (baugleich Lupo)

PQ24 (2002): VW Polo (4. Gen.), VW Fox, Audi A2, Škoda Fabia I, Seat Ibiza, Seat Cordoba, Škoda Roomster

PQ25 (2008): Seat Ibiza (4. Gen), VW Polo (5. Gen.), Audi A1 (ab 2010)

PQ31/A1 (1974): VW Golf (1. Gen.), VW Jetta (1. Gen.)

PQ32/A2 (1983): VW Golf (2. Gen.), VW Jetta (2. Gen.)

PQ33/A3 (1991): VW Golf (3. Gen.), VW Vento (= Jetta 3. Gen.), Seat Toledo (1. Gen.)

PQ34/A4 (1997): VW Golf (4. Gen.), VW Bora (= Jetta 4. Gen.), VW New Beetle, Škoda Octavia (1. Gen.), Seat Leon (1. Gen.), Seat Toledo (2. Gen.), Audi A3 (1. Gen.), Audi TT (1. Gen.)

PQ35/A5 (2003): VW Golf (5. Gen.), VW Jetta (5. Gen.), Škoda Octavia (2. Gen.), Seat Leon (2. Gen.), Seat Toledo (3. Gen.), Audi A3 (2. Gen.), VW Touran, VW Caddy Life, VW Golf Plus, Seat Altea, Seat Altea XL, Audi TT (2. Gen.)

PQ35/A6 (2008): VW Golf (6. Gen.), VW Scirocco (3. Gen.)

PQ35 LC (2009) VW Jetta (6. Gen)

PL45 (1996): VW Passat (3B/3BG), Audi A4

PL45+ (1996): Škoda Superb (1. Gen), VW Passat (3B) chinesisches Modell (Verlängerte PL45 Plattform) - (beide Modelle nur als Limousine erhältlich)

PQ46 (2005), modifizierte Golf-V-Plattform: VW Passat (3C), VW Eos, Škoda Superb (2. Gen.)

PL61: VW Phaeton, Bentley Continental GT, Bentley Continental Flying Spur

PL63: Audi A8 (Variante der PL61 mit Aluminiumteilen)

Volkswagen, Audi und Porsche [Bearbeiten]

PL71: VW Touareg, Porsche Cayenne, Audi Q7

Volkswagen und Ford [Bearbeiten]

B-VX62: VW Sharan, Seat Alhambra, Ford Galaxy (baugleich)

DaimlerChrysler/Volkswagen [Bearbeiten]

VW Crafter, Mercedes-Benz Sprinter, Dodge Sprinter, Freightliner Sprinter (2006)

not: alıntdır.

not2:konu yeri neresi olabilecğeine karar veremedim buraya açtım gerekli görülürse taşınmasını rica edeirm.

---------- Post added at 21:55 ---------- Previous post was at 21:46 ----------

bana en ilginç geleni bu:

PQ46 (2005), modifizierte Golf-V-Plattform: VW Passat (3C), VW Eos, Škoda Superb (2. Gen.)

sanırsam geliştirilmiş golf V platformu olarak belirtilmiş.

olm eyv. sağol da sabah sabah Çince gibi geldi yahu.. :D :D

Evet Yunus Passat Golf'ün geliştirilmiş platformunu kullanıyo.

Fakat superb şu an satılan kaçıncı jenerasyon ki? Orda 2005 model için 2. jenerasyon demiş..

tt ile caddynın aynı platformu kullanması ılgıncıme geldı bırı tıcarı bırı sportıf bı arac paylasım ıcın tesekkurler

bizim mk5 ibizalar ne kullanıyormuş?

bunu kardeşim..

tekne05.jpg

:D :D :D :p :p :D

Yunus haberin olsun başka bir forumda açtım bu konuyu :D

Crafter Sprinter filan da aynı platformmuş bu arada ya bilmiyodum..

Geri
Üst Alt