Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

VW Golf Mü ? Seat Leon mu ?

Birde ESP takıntınız nedır?Esp ye guvenıp yola cıkıyorsanız lutfen karayollarından uzak durun......Su an kullandıgım aracta Esp yok ve hıc ıhtıyacım olmadı her turlu aracıda zorlarım zorlamayda devam ederim.

Yapma abı ya esp gerccekten ımkan warsa kesınlıkle olmalı.Çok dengede tutuor aracı.Gokhan abının dedıklerı çok önemli esp konusunda..

Yapma abı ya esp gerccekten ımkan warsa kesınlıkle olmalı.Çok dengede tutuor aracı.Gokhan abının dedıklerı çok önemli esp konusunda..

Cihan Esp aldık gıtık aracın altına dandık uzakdogu malı lastık aldık ne anlamı kaldı?Yerle tutunmanı saglayan lastıge ESP kadar onem vermıyorsunuz.Kendı aracımda 17-18-19'' jant ve lastık kullandım.Mıchelın,Brıdgestone,contı,dunlop,uzakdogu urunlerın neredeyse tamamını kullandım.

Aracına kalıtelı bır lastık koydugunda Esp ye gerek yok.....Esp olsun aracın altında dandık lastık olsun senı ESP bıle kurtaramaz.Benım lastıklerım 1,600 tl dandık lastık 900 tl aradakı fark ıcın degmez...

Yenı takımlarımı yaklaşık 1,5 yıldır kullanıyorum daha ABS nın devreye gırdıgını hatırlamıyorum.Ne demek ıstedıgımı anlayabılıyormusun....

İstediğimi istediğim zaman alırım.bugun gıder 37,000 tlye golf alırım yarın gıder yurtdısından motorunu actıgında V8 BİTURBO yazan bır arac alırım,Kendı aracımı satmadan cupra-cupra-r alırım ama 1,4 tsı dunyanın bır numaralı aracı yapmam.

Golf her yonu ıle leondan kalıtelıdır.Bırı ana fırma dıgerı yancı olan bır fırmadır.
mehmet abi 1.4 tsı ben ben bişey yapmöadım kimsede yapmadı okuduğum kadarı ile:) arç konusundada allah her zamn en ityisini versin en güzelini nasip etsin inşallah alamazsında demedim daha ılımlı olman gerekşir biz gençlere göre yanlışmıyım...? az öncede belirrtim bu konuları uzatmayaı hele kalp kıramyı hiç sewmem .....

Birde ESP takıntınız nedır?Esp ye guvenıp yola cıkıyorsanız lutfen karayollarından uzak durun......Su an kullandıgım aracta Esp yok ve hıc ıhtıyacım olmadı her turlu aracıda zorlarım zorlamayda devam ederim.
abi brodwayım da da esp yoktu ama hiç ihtiyacım olmamıştı hem de hiç :) ama benim sürüş hevesimde esp olmalı...hanı bu şuna benzer 2008 model arabam var 2013 e ihtiyacım yok neden alıyorsunuz gibi bişey...benim 2 tane sürüş modum var dersanemin doblo su var ilçeye gidiyoruz esp bende saklı...temkinli araç sollayamıyorum bizim burada ya... ama benim araba ile gidiyorum viraja 100 m kala aracı sollayabilip virajın içinde sürekli ama bak çok iddalı konuşuyorum sürekli frene asılmak zorunda kalıyorsun bu bile başını kıçını sallıyo yani tırstırıyor çünkü kullandığımız yolun aşağısı 500 m ye yakın uçurum yada direk çoruh nehri o kadar gencimiz ölür ki her yıl artvinde ya aşağı yuvarlanır yada çoruh da boğulur yüzme bilen bile boğulur bizim çoruhta ha tabi cidden söylüyorum istanbul da 120 - 140 lı hızlar hariç esp ye gerek yok çook büyük ihtiyaç olmadıkça vede büyük hata yapmayınca ki düz yolda esp %10 kullanılıyorsa bizim burada %80 kullanılıyor inan bana biz daha önceden araba kullanmıyormuşuz diyorum her direksiyona geçerken...yani şunu gördüm direksiyonu yolda tuttuğun sürece aracın ne olursa olsun senin çevirdiğin yere gidiyor arkasını atsa bile bunu görmeden ne anlamak mümkün ne de anlatmak görmek lazım....ya abi ben stylance ı esp için değil inanmayacaksın dijital klima için almıştım yoksa reference alacaktım inan bana esp boş diyordum ama denediğimde şok oldum...ha yavaş git diyorsan 20-30 km boyunca araç takip etmen gerekiyor sollama çoğu yerde imkansız dönüşü gözüken sağa danüşlü bir virajda geçeceksin ama minibüsçü bile yol vermiyor sinyal ver yarışa başlıyor adam cahil mecburen dalıyon viraja kırıyon önüne gel de çık işin içinden....ha yene esp illa gereksiz dersen ben de derim ki erzurumda yaşayana klima gereksiz erzurumda araçlar klimasız satılsın:):):)

abi brodwayım da da esp yoktu ama hiç ihtiyacım olmamıştı hem de hiç :) ama benim sürüş hevesimde esp olmalı...hanı bu şuna benzer 2008 model arabam var 2013 e ihtiyacım yok neden alıyorsunuz gibi bişey...benim 2 tane sürüş modum var dersanemin doblo su var ilçeye gidiyoruz esp bende saklı...temkinli araç sollayamıyorum bizim burada ya... ama benim araba ile gidiyorum viraja 100 m kala aracı sollayabilip virajın içinde sürekli ama bak çok iddalı konuşuyorum sürekli frene asılmak zorunda kalıyorsun bu bile başını kıçını sallıyo yani tırstırıyor çünkü kullandığımız yolun aşağısı 500 m ye yakın uçurum yada direk çoruh nehri o kadar gencimiz ölür ki her yıl artvinde ya aşağı yuvarlanır yada çoruh da boğulur yüzme bilen bile boğulur bizim çoruhta ha tabi cidden söylüyorum istanbul da 120 - 140 lı hızlar hariç esp ye gerek yok çook büyük ihtiyaç olmadıkça vede büyük hata yapmayınca ki düz yolda esp %10 kullanılıyorsa bizim burada %80 kullanılıyor inan bana biz daha önceden araba kullanmıyormuşuz diyorum her direksiyona geçerken...yani şunu gördüm direksiyonu yolda tuttuğun sürece aracın ne olursa olsun senin çevirdiğin yere gidiyor arkasını atsa bile bunu görmeden ne anlamak mümkün ne de anlatmak görmek lazım....ya abi ben stylance ı esp için değil inanmayacaksın dijital klima için almıştım yoksa reference alacaktım inan bana esp boş diyordum ama denediğimde şok oldum...ha yavaş git diyorsan 20-30 km boyunca araç takip etmen gerekiyor sollama çoğu yerde imkansız dönüşü gözüken sağa danüşlü bir virajda geçeceksin ama minibüsçü bile yol vermiyor sinyal ver yarışa başlıyor adam cahil mecburen dalıyon viraja kırıyon önüne gel de çık işin içinden....ha yene esp illa gereksiz dersen ben de derim ki erzurumda yaşayana klima gereksiz erzurumda araçlar klimasız satılsın:):):)

Gökhan haziran ayında aldıgım aracta Esp var ama hıc çalıştıgını gormedım.Benım kendı aracımda yok otobanda 200 km-h cıvarında oynarken bıle bır sıkıntı yaşamadım.Bu hızlarda Esp olsa bıle koptun mu sana bır faydası olmaz.

Bende dıyorum kı herseyden once kalıtelı bır lastık....Benım kendı aracımda Brıdgestone S-001 dıgerınde Mıchelın kullanıyorum.

mehmet abi 1.4 tsı ben ben bişey yapmöadım kimsede yapmadı okuduğum kadarı ile:) arç konusundada allah her zamn en ityisini versin en güzelini nasip etsin inşallah alamazsında demedim daha ılımlı olman gerekşir biz gençlere göre yanlışmıyım...? az öncede belirrtim bu konuları uzatmayaı hele kalp kıramyı hiç sewmem .....

Levent nıyetım kalp kırmak degılll kalp kıracagıma kendımı kafamı kırarım daha ıyı....Ben 1,4 u mecazı olarak yazdım.1,4 tsı bazı arkadaslara gore dunyanın en ıyı motoru aynı konuma yıne bazı arkadaslar leonuda sokuyor.

Herkesın arabası kendısıne gore guzeldır.Benım ıcın dunyanın en ıyı aracı ısımı gorendır.Benım işim oldugunda şahın benım ısımı goruyorsa benım ıcın en ıyı aractır.

Konu ne idi ne hale geldi arkadaslar..
Ben arabami biliyorum:/ bu arabaninda kullanicisiyim..oyle sagdan soldan kulaktan dolma, 30 yillik kamyon soforunun tecrubesiylede isim olmaz..

At sahibine gore kisner:)
ben bunu bilirim..
Kesinlikle..Herkezin kendi izlenimleri..MAksat paylaşım bilgilenme bilgiye bilgi katmak.30 yıllık kamyon şöförünün tecrubesı benım ıcın onemlı.Burada onun tecrubesı bunun tecrubesı diye gırmeyelım.Benım ıcın sızınde tecrubenız onemlı.Dıkkate almakta fayda var.Özellıkle leon aşıklarına sormaktayım ızlenımlerını dusuncelerını.Son derecede dıkkate alıyorum.Yoksa bende dıyebılırım onun yorumuna sole bunun yorumuna bole dıye.En guzelı sız benım yazdıklarımı dıkkate almayın lütfen.

Gökhan haziran ayında aldıgım aracta Esp var ama hıc çalıştıgını gormedım.Benım kendı aracımda yok otobanda 200 km-h cıvarında oynarken bıle bır sıkıntı yaşamadım.Bu hızlarda Esp olsa bıle koptun mu sana bır faydası olmaz.

Bende dıyorum kı herseyden once kalıtelı bır lastık....Benım kendı aracımda Brıdgestone S-001 dıgerınde Mıchelın kullanıyorum.
haklısın abi yüksek hızlarda da kurtarmaz doğru benim işimi görenler sadce hani 60-70 lerde araç yoldan çıkar döner yavaşlar ve de 20-30 lu hızlara iner ve de yoldan aşağı gider ya işte o durumlardan kurtarıyor zaten benim için de o önemli abi...gerçekten lastik olayı çok önemli...bende turanza er 300 var normal bir lastik işte abi ama daha da kaliteli lastik kullanılmalı...benim en dara düştüğüm anlar leon arkayı atıyor viraj giriş ve de çıkışlarında çok döndüm ama topladı yani aslında çok da yavaş kullanıyorum ama sollamalar çok kısıtlı vede artvinde affetmiyor abi...bolu otobanında 200 km ile bu hıza göre epey viraj sayılabilecek bir viraja girdim 2008 de ki gafil avlandım hayatımda ilk kez geçtiğim yoldu aracımla frene bile dokunamadan girdim viraja ama kımıldasa kurtulamazdım bittim resmen ama kımıldamadı ne esp ne de bişey bagaj çakılı dolu idi ve de arkada annem vardı yeterince ağırdı yoksa esp hikaye olurdu yüksek hızlarda yaramayacağına eminim...esp bence önemli ama lastik daha da önemli...ama boş golf alacağına aynı paraya full leon daha mantıklı demi...

Geri
Üst Alt