Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

VW Golf Mü ? Seat Leon mu ?

bana comfort trend halini göster ....:)ben golf r dan değil golften bahsedyorum gtıdan değil golf comfortline paylaş bana yanlış okumuşsunuz anlaşılan..:)

Mavı olan R beyaz normal farları opsıyonel olarak alabılıryoesun.Normalı ılee R arasında tampon ve mercek far harıc duruş olatrak bır fark yok....Golfun onden bakıldıgında cok hırcın bır durusu var.

bana comfort trend halini göster ....:)ben golf r dan değil golften bahsedyorum gtıdan değil golf comfortline paylaş bana yanlış okumuşsunuz anlaşılan..:)

Yo hayır ben doğru okudum. Siz yanlış yazmışsınız, Golf 6 demişsiniz bu araçlar golf 6 statüsüne girmiyor mu_?

sizin kullandığınız leon espsiz leon olmalı diye düşünüyorum yoksa leon o saydığınız arçlardan yol tutuş anlamında aşağı kalır yanı yok ki bi golfle aynı viraj girdik ben golfün arkasına kadar yapıştım golfü kullanan arkadaş kaymaya başladı bu örnekler çoğaltılabilir.... heleki focus demişsinizbenim arkadşımda focustan sonra benim leonu kullandı şaştı kaldı her açıdan araca ya sizin arkadaş ya benim arkadaş anlamıyo araçtan o zamn diyorum:) leonun konsol kalitesi ve ses izolesi golfe göre zayıf olabilir bunu kabul edebilirim fakat golfe göre diyorum dikka edin yıllardır sınıfının en kaliteli aracı olan golften bahsediyoruz bırakında o kadar olsun fark:) ben leonu aklımdan bile geçirmiyordum golf 4 vardı bende 5 alayım derken doğuşa leon gördüm teste çıktım işte benim aracım bu dedim her önüyle zevkli bi araç olduğunu düşünüyorum ki gullietta astra a3 hepisni test ettim hepsinide alıcak güzüm vardı çok şükür ama leon dedim iyiki almışım diyorum bir bakan bir daha bakıyor çünkü....:) sonuç olarak alacak arkadaş golfüde test et leonuda test et ben öyle yaptım aklıomdaki araçları test ettim leon içime sindi bana uyum sağladı sizde o zamn sizi en çok çekene bağlanacksınız herkesin görüş bakış açısı farklıdır o yüsden burda sormakla değil test sürüşü yapmanızdan geçer sorularınızdaki cevaplar..:)ne olursa olsun tasarım olarak sınıfını en kötü aracı golf6 malesef 2006 yılında çıkmış 7 yıl olmuş az makyajla kaç araç ayakta durabilir leondan başka..... allah gönlünüze göre versin inşallah alacak olan arkadaşın...saygılar ...

Hayır kesinlikle esp var ve aktif.Benım bahsettıgım focus 2007-2008 model en son kasadan bır oncekı kasa o harıka yol tutan bı arabadır.Golf6 makyajlı kasa degıl tamamen degıstı araç.Leonun makyajla gunumuze kadar gelısı bıkere buyuk bır eksıklık bence.Artık gelmesı gereklıydı gecen 1-2 yıl ıcınde.Rakıplerı sureklı ataktayken.Seat donanımı ust sevıyede tutarak ayakta tutmaya calıstı leonu.Peki biz aracı goturdugumuzde servısten aracın agırlık dagılımı kotu demesı nasıl acıklanır?Sızın leonda yay jant lastık falan varmı levent bey?Leonda bırde ılk kasasıyla sımdıkının arasında neredeyse hıc fark yok ve tampon kısımları guzel aracın.Far yapılarını pek begenmıorm.Bırde arabaya oturdugunuzda spor araba hıssı var gerek cam kesımlerı gerek tavan yapısı.Bu olay harıka.Bence tek ve en onemlı artısı ve leon severlerın aldıgı o his bundan kaynaklanıor gıbı gelıor bana.Aynı oranda da ıcı cok kotu.Ne yaparlar bılemem ama o teyıbın yerı benı benden almıstı :)

hangi arkadaşa cvp vereceğimi şaşırdım:) neyse fazla uzatmam ben bu tarz konuları yazdım zaten yeteri kadar yazımın satır aralarındada belirrtim zevk işi dedim iki aracıda kullansın arkadaş dedim hangisi içine sinerse alsın dedim olay bu son noktada bu arkadaşlar boşuna uzatmanın anlamıyok bence...:)

Mavı olan R beyaz normal farları opsıyonel olarak alabılıryoesun.Normalı ılee R arasında tampon ve mercek far harıc duruş olatrak bır fark yok....Golfun onden bakıldıgında cok hırcın bır durusu var.
36.900 tl golf trendline alın o zamn 45 tllik leondan neredeyse 10 bin tl daha ucuza alabilirisniz ne diyeyim arkadaşlar o kadar beğeniyosanız bana göre öyle dedim herkesin görüş bakış açısı farklıdır dedim zaten değilmi buda sizin görüş açınız...:)

bu kadar basit bir şekilde not verilip yorum yapılamaz hiç bir araç hakkında."Leon la 80 le viraja giremedim".Oldu bitti işte bu kadar leon kötü yol tutuyor.Hangi viraja giremedin?N e kadar açısı vardı,sen hangi açıyla girdin?Bu şekilde karar veriliyorsa yol tutuş hakkında bende Passatla 80 le virajı dönemedim hadi bakalım.Passat ın yol tutuşu kötü oldu şimdi.Araç kıyaslarken aynı fiyat bandına bakılmalı.A3 ve Golf le kıyaslama yapılıyorsa yapalım bakalım.A3 1.4 tfsi 67-68 bin tl, Golf 1.4 Tsi 58 bin tl Leon 1.4 tsi 45 bin tl. 60 bin tl lik araçla kıyaslıyorsanız Leonu o zaman kıyasladıgınız Leon da 60 bin tl lik olsun.Bir Cuprayla Fr ile kıyaslayın bakalım hangisi güzel yol tutuyor ,hangisi daha güzel yürüyor? 43-45 bin tl civarında yol tutuş, donanım, kalite ve performans yakıt olarak leondan daha iyi olan araç hangisi? Bom boş Golf mü? Yoksa boş Focus mu? Yoksa boş Astra mı?

Şoyle anlatım sıze durumu.Normal araçta yolda gıderken bılenler bılır temde tekstılkente dogru gırerken 100 yıl tabelasını takıp edıp basaksehıre kacıcaktık ve arabayı suren kısıde arkadasımın babası.Bu adam 30 yıllık kamyon şöförü.Normal muhabbet ederken farkında olmadan araba savruldu.Amaç o vıraaja sert gırmek dahı degıldı.Araç sahıbı olan arkadasım ayrıca golfle normal şekilde yolda gıderken yapılan manevaları leonda sıkıntı yarattıgını bastıra bastıra solemekte bızde sahıt olmaktayız.Araç tekrar soluorm stock.Kalıp şekilde resmen arkası atıyo arabanın.Dıger yazdıgınıza da sole solım zaten leonun tutulmasının sebebı fıyatının donanıma gore çok ıyı sevıyede olması.Tamamen degıl belkı ama buyuk olcude.En basıtınden a3 de yol bılgısayarı ekstra.Golfte eve gelıs sıstemı CC dıjıtal klıma gıbı donanımlar hıglıne da var ama leonda style de war sanıyorum..Bunlarında buyuk etkısı var..

Yanlış anlaşılmasın burda yazdıklarım mimik içermediği için sert olarak algılanmasın.Ole anlaşıldıysa affola..Ama mantıklı konuşma taraftarıyımdır huy olarak..
cihancım tarafsız konuşuyorum bu karşılaştırmada arkadaşa yardım edeceksek golf ün trendline ı booooooooom boooooş leon dizel dsg de sis farından al esp den çık herşey var....golfün iç mekanı kaliteli kesinlikle ama sadece iç mekanı çünkü geri kalan malzeme kalitesi heryerinde aynı lazer kaynak leonda da var 2003 de çıkan birşeydi golfün daha sessiz olma sebebi kapı içlerindeki çift fitildir sadece bu ki golf de ses alıyor...tüm vw ler gibi...ama sana tek idda edeceğim olay ben bu aracı artvinde kullanıyorum şehir dağa kurulu ve de şehrin girişinden merkezine 6 km yol ve de 16 tane U viraj var anlayacağın bildiğin dağ...her tür test ettim bu aracın esp sizi başa iş açar ama esp li leonun yol tutuşu mükemmeldir...bu araca servisler arka tekerlere 35 hava basıp gönderiyor vede aracın içine ediyorlar 32 havadan fazla bastınmı arkası zıplıyor ki bunun nedeni servisler...golf de süper bir araç elbet ama yüksek dikkat ettiysen leon tavandan basık ve de tavanı alçak ağırlık merkezi aşağıda...viraj kabiliyeti ön dönüşlerde çok iyi yani ön kaput rüzgarı resmen tekere bindiriyor ıslak hariç önden asla bırakmaz hele mıcır asvaltta ben o viraja 120 ile daldığımı biliyorum ama bagajımda bir kaç parça 50 kg falan eşya vardı o muhteşem mucize dönüşleri biliyorum...herşeyi de ama yol tutuş tartışılamaz...ayrıca süspansiyon golften az daha sert bu da bunun ispatıdır...ama golf sadece iç malzemede leondan iyidir...leon da iç malzeme olarak jettaya denktir...bir önceki kasaya...ben bu arkadaşın yerinde olsam esp siz golfe para vermezdim zaten esp yoksa ARAÇ YOLDA DURMAZ....tabiki deli kullanımda....esp 3 tane sürücü demektir bunun tersini idda eden şöförlük bilmiyor arkadaş....ben broadway den leona bindim yavaş sürerdim 2 yıl kullandım yavaş olunca brodway da güvenli ama dedimya neredeyse u viraya 120 ile girip tam virajda frene asılmak zorunda kal araba dönmeye başlayacakken esp kontaktörlerinin sigorta kutusunun oradaki tık tık tık devreye giriş sesleri ile sen gaza basarken acil fren yapan ve de seni yola sokan koruyucu melek işin içine girdimi anlıyorsun esp yi benim gibi ''ESP DE NE BOŞŞŞŞ''diyordum arabayı aldığımda taa ki hayatımı 3-4 kez kurtarınca...bundan sonra leon-golf-astra farketmez esp siz araba almam...ama esp siz golf esp li leondan çok daha iyi yol tutar derseniz ben de derim ki brodway da hepsinden iyi buna benzer ama arabanda esp varsa zaten anlattıklarımı biliyorsundur esp ni bilmiyorsan da denememişsindir deneyince beni anlarsın kardeş....

36.900 tl golf trendline alın o zamn 45 tllik leondan neredeyse 10 bin tl daha ucuza alabilirisniz ne diyeyim arkadaşlar o kadar beğeniyosanız bana göre öyle dedim herkesin görüş bakış açısı farklıdır dedim zaten değilmi buda sizin görüş açınız...:)

İstediğimi istediğim zaman alırım.bugun gıder 37,000 tlye golf alırım yarın gıder yurtdısından motorunu actıgında V8 BİTURBO yazan bır arac alırım,Kendı aracımı satmadan cupra-cupra-r alırım ama 1,4 tsı dunyanın bır numaralı aracı yapmam.

Golf her yonu ıle leondan kalıtelıdır.Bırı ana fırma dıgerı yancı olan bır fırmadır.

Birde ESP takıntınız nedır?Esp ye guvenıp yola cıkıyorsanız lutfen karayollarından uzak durun......Su an kullandıgım aracta Esp yok ve hıc ıhtıyacım olmadı her turlu aracıda zorlarım zorlamayda devam ederim.

cihancım tarafsız konuşuyorum bu karşılaştırmada arkadaşa yardım edeceksek golf ün trendline ı booooooooom boooooş leon dizel dsg de sis farından al esp den çık herşey var....golfün iç mekanı kaliteli kesinlikle ama sadece iç mekanı çünkü geri kalan malzeme kalitesi heryerinde aynı lazer kaynak leonda da var 2003 de çıkan birşeydi golfün daha sessiz olma sebebi kapı içlerindeki çift fitildir sadece bu ki golf de ses alıyor...tüm vw ler gibi...ama sana tek idda edeceğim olay ben bu aracı artvinde kullanıyorum şehir dağa kurulu ve de şehrin girişinden merkezine 6 km yol ve de 16 tane U viraj var anlayacağın bildiğin dağ...her tür test ettim bu aracın esp sizi başa iş açar ama esp li leonun yol tutuşu mükemmeldir...bu araca servisler arka tekerlere 35 hava basıp gönderiyor vede aracın içine ediyorlar 32 havadan fazla bastınmı arkası zıplıyor ki bunun nedeni servisler...golf de süper bir araç elbet ama yüksek dikkat ettiysen leon tavandan basık ve de tavanı alçak ağırlık merkezi aşağıda...viraj kabiliyeti ön dönüşlerde çok iyi yani ön kaput rüzgarı resmen tekere bindiriyor ıslak hariç önden asla bırakmaz hele mıcır asvaltta ben o viraja 120 ile daldığımı biliyorum ama bagajımda bir kaç parça 50 kg falan eşya vardı o muhteşem mucize dönüşleri biliyorum...herşeyi de ama yol tutuş tartışılamaz...ayrıca süspansiyon golften az daha sert bu da bunun ispatıdır...ama golf sadece iç malzemede leondan iyidir...leon da iç malzeme olarak jettaya denktir...bir önceki kasaya...ben bu arkadaşın yerinde olsam esp siz golfe para vermezdim zaten esp yoksa ARAÇ YOLDA DURMAZ....tabiki deli kullanımda....esp 3 tane sürücü demektir bunun tersini idda eden şöförlük bilmiyor arkadaş....ben broadway den leona bindim yavaş sürerdim 2 yıl kullandım yavaş olunca brodway da güvenli ama dedimya neredeyse u viraya 120 ile girip tam virajda frene asılmak zorunda kal araba dönmeye başlayacakken esp kontaktörlerinin sigorta kutusunun oradaki tık tık tık devreye giriş sesleri ile sen gaza basarken acil fren yapan ve de seni yola sokan koruyucu melek işin içine girdimi anlıyorsun esp yi benim gibi ''ESP DE NE BOŞŞŞŞ''diyordum arabayı aldığımda taa ki hayatımı 3-4 kez kurtarınca...bundan sonra leon-golf-astra farketmez esp siz araba almam...ama esp siz golf esp li leondan çok daha iyi yol tutar derseniz ben de derim ki brodway da hepsinden iyi buna benzer ama arabanda esp varsa zaten anlattıklarımı biliyorsundur esp ni bilmiyorsan da denememişsindir deneyince beni anlarsın kardeş....

Abı ben ole dusunmuyorum.Esp-siz golf espli Leondan daha iyidir benım ızlenımlerım bu yonde.Sızın dusuncelerınızde cok degerlı sonucta leon kullanıcısı ve asıgısınız ama bende baya bı zaman gecırdım o aracta ve benı gercekten oynadıgın zaman tedırgın edıyor.Golfumun canını yerım yaa.. :eek::D:D:D

Geri
Üst Alt