Üyelerimizin Albüm Fotoğrafları

1. Ataşehir

VW Golf Mü ? Seat Leon mu ?

Konu, 'Leon 1P1 (2009+Makyajlı)' kısmında Emre Can KUT tarafından paylaşıldı.

1. Emre Can KUT

Emre Can KUT SCW Üyesi

12
    2
    3
    Beyler Öncelikle Leon forumunda Golf Konusu Açmak Biraz Abest Olduğu İçin Özür Diliyorum Ama Sizce Seat Leon 1.6 105 Hp Dsg Mi Yoksa WV Golf Trendline 1.6 105 hp Dsg mi Yakıttan Performansa Kadar avantajları ve Dezavantajlar hakkında bilgi verirseniz sevinirim.

2. Anıl Fuat Ulkem

Anıl Fuat Ulkem SCW Üyesi

257
    41
    28
    güzel soru benimde aklımdaydı bir ara bu karşılaştırma..

3. hsn003

hsn003 SCW Üyesi

450
    121
    43
    leon diyorum :) şekil itibarı ile leon..

4. babaerkan

babaerkan SCW Üyesi

1.429
    183
    63
    Bu konu daha oncede tartisilmisti diye hatirliyorum..
    aslinda bu kisiye gore cok degisken bir konu..
    donanim farkini fiyata sayarsak..ayni motor ayni sase ayni sanzimana sahip iki araba .
    Bu noktadan sonra aradaki fark bence, sportif goruntuye sahip Leon ve daha mulayim Golf..
    bu farki secmek tamamen sizin bakis aciniza kalmis birsey..

5. YEKTA

YEKTA SCW Üyesi

6.736
    2.404
    113
    emre kendini üyelerimiz bölümünden tanıtırmısın zahmet olmazssa seni daha öncede uyardım şu yaşını ve bilgilerini doğru olarak güncelle diye dimi ???

Bunu beğendi. Anıl Fuat Ulkem bunu beğendi.
  6. songukhu

songukhu SCW Üyesi

129
    36
    28
    İki araçta farklılıklar mevcut.Golf 1.6 trendline golf'ün en ucuz en baz modelı.Motordan bahsetmeme gerek yok ama sis farı fonksıyonlu dıreksıyon gıbı ozellıkler dahı yok.Leonun bahsedılen donanımını bılmıyorum ama ön konsol bıkere başlı başına golfun daha kalıtelı.Golfun ızalasyonu da cok ıyı.Lazerli kaynak kullanıldıgından içeriye giren ses çok alt sevıyelere dusuruldu.Yol tutuş olarak leon stock olarak sınıfının baya gerisinde diye düşünüyorum.Rakiplerinin yeni kasalarıyla pıyasaya gırmesı leonunda hala aynı kasayla devam etmesınden kaynaklı olabılır.Golfte baz modelle hıglıne donanımı arasında gercekten cok fark war.Duruş bakış olarak..Leonda bu durum warmı?Warsa golfle ılgılı sorulacak soru bıldıgım kadaryla cewaplayabılırım...

7. babaerkan

babaerkan SCW Üyesi

1.429
    183
    63
    Leon yol tutus olarak sinifinin gerisinde mi?:)

habildinar, Dedee, kfy_can ve 1 kişi daha bunu beğendi.
  8. mrtsnr

mrtsnr SCW Üyesi

2.558
    500
    113
    donanım önemliyse sizin için leon,
    konfor ve kalite önemliyse golf. Özeti budur yani

memox, RD38, DOUKAN ve 1 kişi daha bunu beğendi.
  9. djriko

djriko SCW Üyesi

485
    125
    43
    arkadas leon dan mı bahsedı bana mı oyle geldı.:D
    bence ınsanın kendısı ne ıstedıgını bılmelı arastırmalı ıcıne sınmelı asıl onemlı olan. kendı adıma konusuyorum daha ucuza pek cok vw modelı alabılırdım ama kendımı zorladım ve Allahın da ıznıyle borclu da olsam suan leona bınıyorum ve cok mutluyum Allah nazarlardan saklasın araca bakan bıdaha bakıo :)

Bunu beğendi. kfy_can bunu beğendi.
  10. songukhu

songukhu SCW Üyesi

129
    36
    28
    Evet kesinlikle.Muadili olan golf astra focus a3.Bunların hepsinin gerisinde.Araştırmadım fakat bizzat şahit olmuşluğum daha ilk ayını doldurmamıştı hatta araç ve avek'in evet efendim leonun ağırlık dağılımı olarak 3 sutun arasında dengesızlık var dediğinin şahitlerindenim.Tabi sizdeki belkı yay genıs lastıklı bir leon yol tutuşta iyidir fakat stock olarak bir a3 astra golfe yaklaşamaz...Bende kendi adıma konuşim ozaman;leonun dizel sanruflu rcd 510lu ve donanımsal olarak en iyisini alabilirken TSİ bir Golf'e biniyorum..Zevk meselesıdır bu iş karalamak maksatlı soylemedım,artıları ve eksılerıyle dusunduklerımdır sıze ılettıklerım..

Bunu beğendi. Anıl Fuat Ulkem bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş