Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

VW Golf IV - Air Ride

offfffffff muthis olmus...zaten en mukemmel golf kasasina nefes kesen uygulamalar....duvar kagidi tadinda...

Teşekkürler arkadaşlar.
Araştırma uzun sürdü açıkçası. Son 5-6 ay boyunca üye olup okumadığım havalı süspansiyon forumu kalmadı.

Parçaları ben buldum getirdim ama harikalar yaratan tabii ki benim Erol Ustam.
Yükseklik sensörlerini, hava yastıklarını o döşedi.

Havalı süspansiyon ile ilgili genel bilgiyi buradan bulabilirsiniz.
Elimden geldiğince detaylı yazmıştım bir ara :)

Bir de video

bu tam benim istediğim şey koray bunu yapalım nasıl yapalım kardeşim

ben sunu merak edıyorum arka orjınal on kw kullanıyorsunuz sanırım veya tam tersı bırseyler yazıyordu sız alırken nelerı aldınız acaba

Benim önler Air Lift XL Süspansiyon,
Arkalar dediğin gibi KW amortisör ve yanında yine AirLift Air Bag
Arabada yay yok tahmin edebileceğiniz gibi.

Önler:
AL_MKIV_SLAM_XL_FRONT__46636_std.jpg

Arkalar:
1_3__70254_zoom.jpg

cok ıyı olmus yanlız :D asık oldum masallah masallah jantlarımı satmasaydım heralde dusuncem bu olurdu dırek :(

peki ne kadara mal oluyor işlem ne kadar sürüyor tüm parçaları ile anahtar teslim maliyeti nedir kardeşim yapmaya karar verdiğimizde bana rehber yardımcı ve gözlemci açısından olurmusun

Aslında kullandığınız parçalara göre fiyat değişiyor.
Air Bagleri alabileceğiniz belirli başlı firmalar var.
Aracınıza özel üreten firmalar olduğu gibi, coilover üzerindeki yaylar yerine air bag takılan sistemler de var ama tabii ki araca özel olanlar taktir edersiniz ki çok daha iyi oluyor.
1000-1500$ kadar ona ayırmanız gerek.
Eğer aracınıza özel kit yok veya özel ürettirmek isterseniz Avusturya'da bir firma üretim yapıyor bilstein amortisörleri kullanarak ancak sadece onun üretimi 3-4 ayı buluyor.

Yukarıdaki masrafı zaten yapacaksınız :D

Bir de air management sistemleri var. Bendeki piyasada alabileceğiniz en profesyonel ve tahmin edersiniz ki en pahalı sistem :D
Manuel sistemler de var, tamamen kendi yönetiminizde olan, ya benimki gibi full otomatik sistemler.
onların fiyatı da 700$ ile 2000$ arası diyebiliriz kabaca. (Kalan her şey dahil diye düşünün)

Tabii yukarıdaki fiyatlara kargo + duruma göre de gümrük vergisi + Montaj ücretini de eklemeniz gerek.

Bu durumda kabaca tahmini minimum $1700 + %20 + Kargo + Montaj Ücreti + %10-15 ne olur ne olmaz( belli olmaz :) )
maksimum $3500 + %20 + Kargo + Montaj Ücreti + %10-15 ne olur ne olmaz( belli olmaz :) )
diyebiliriz.

Verdiğim linkte konuyla ilgili ihtiyacınız olan teknik bilgileri bulabilirsiniz. Hangi parça ne işe yarar vs..

Atatürk Oto Sanayi'deki ustam taktı sistemi. Bir seferde taktık sistemi ve aracı liftten indirdik.
Bir daha da lifte girmedik. Zaten o olmasa kime güvenir taktırırdım sistemi bilemiyorum.

Eğer yapmaya karar verirseniz ben her türlü yardımı yaparım.
Usta ile tanıştırırım, yurtdışından ihtiyacınız olan parçların getirilmesi için yardımcı olurum, ihtiyacınız olan sistemi seçmenizde de yardımcı olurum.

Ben de daha çok Air Ride görmek istiyorum :eek:

aklım karıştı kusura bakma kardeşim ama aracımı senin gibi yapmak bana kaça mal oluyor tam olarak herşey dahil
birde parçalar burda yok anladığım kadarı ile yurtdışından gelicek herhalde , burda satan yer yokmu
totalde ödeyeceğim rakam nedir koray
çünkü eğer aklımdaki rakamı aşarsa arabada yapmak istediğim önemli şeyler var onlara öncelik vermem gerekir

Geri
Üst Alt