Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

VW Golf IV - Air Ride

golf un en guzel kasalarından bırı ve araca en cok yakısan uygulamalar masllah muthıs

Bana 10cm çapında Airbag lazım, bildiğiniz var mı acaba ? ben de çok araştırdım ancak 10cm kadar küçüğünü bulamadım.. benim aracımda daha büyük olursa sığmıyor o yüzden çok sıkıntı... zaten hazır airbagli modellerde de küçük çaplı airbag kullanılmış ancak onların sadece airbag kısmını bulamadım, amortisör ile beraber de almak istemiyorum..

Kaster kelimesini bilmediğimi itiraf etmem gerek ama tahminim araç alçaldıkça tekerleğin öne gelmesinden bahsediyorsunuz.
Eğer öyle ise Golf IV'lerde arkada bağımsız ***earson sistemi yok, bildiğiniz dingil var :)
O nedenle araç alçaldıkça lastik de öne geliyor. Yani bu bir zorunluluk diyebiliriz.
Eğer ***earson olsaydı önlerde olduğu gibi araç alçaldıkça lastikler de içeriye doğru çekilecekti.

Öncelikle şunu belirteyim araçta 225x45x17 lastikler 17x8.5J jantlar ve arkada 5mm spacer var.
O nedenle hem önler hem de arkalar hava tamamen boşaltıldığından lastik üzerinde duruyor.

Aşağıda da ilk mesaja ekleğim araçta yapılanlar listesi:
* Accuair e-level Air Ride Süspansiyon Seti
* Airlift XL ön ve Airlift Arka Air Bag'ler
* 25'inci Far Karartma
* 25'inci yıl karlığı
* 25'inci yıl Marşpiyel
* 25'inci yıl Arka Tampon Altı
* Kırmızı Led'li W8 Tavan Lambası
* Stubby - Kısa Anten
* 8000K Xenon Far
* Çift Mühür APP Plaka
* Alpine iDA-X100
* 17x8.5" BBS CH Jantlar
* Arkalara 5mm Spacer
* Michelin Pilot Sport SP3 225x45x17
* Çift çıkış egsoz
* Muz Tipi Ön Silecekler
* EBC Greenstuff Fren Balataları
* Goodridge Çelik Örgülü Fren Hortumları

teşekkür ederim.. :)

@yavuzongul
Hem 10cm çapında olacak hem de coilover üzerine geçecek değil mi?
14cm'den dar air bag yok piyasada.
Amortisör-Air Bag bütünleşik takım var ise onu alman gerekebilir :(

Harika aman abim görmesin diycem ama dayanamam gösteririm bu harika bişey aslında istediğim gibi ama zamanında maliyeti düşünerek coilover yapmıştım elinize kolunuza sağlık harika olmuş....:eek:key:

Evet aynen öyle olması gerekiyor ama dediğiniz gibi takım alacam sanırım başka çare bulamadım aylardır :(
Yada davlumbaz sacını biraz yamultucam oraya koruma flan koyucam ve sıfır geçicek şekilde 14cm lik airbag koyucam..
Peki 14 cm olarak nerden almamı tavsiye edersiniz ?
@yavuzongul
Hem 10cm çapında olacak hem de coilover üzerine geçecek değil mi?
14cm'den dar air bag yok piyasada.
Amortisör-Air Bag bütünleşik takım var ise onu alman gerekebilir :(

gecen hafta pazar gunu istinyepark otoparkta gormustum aracinizi; cok hosuma gitmisti..

masallah; Allah nazarlardan esirgesin..

Tek tek teşekkür edemedim arkadaşlar, kusura bakmayın.
Arada atladığım arkadaşlar var.
Hepinize teşekkür ederim.
Yaptık işte kendi çapımızda birşeyler :eek:

@yavuzongul
Air Ride yaparsan nasıl görüneceğine görmen için sana örnek gönderdim :)

@ERK_RS
Spy shot da çekilmişiz :)
Teşekkürler.

Hepimizi Allah nazardan korusun.
Kazasız, belasız ve cezasız günlerde yolları aşındıralım.

ben her gun istinye parktayim; gorunce dayanamadim cektim :)

hatta kendi kendime dusundum bu arac nasil geziyor istanbul tragiginde diye.. otoparka nasil girdi acaba dedim bi de :D

Geri
Üst Alt