Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

vw e dava açılmalı...

GÖKHAN ŞİMŞEK

Kayıtlı Üye
sevgili seat dostları:vw grubuna ait araçların tümünde debriyajlar 5-10 bin km den itibaren yavaş yavaş sertleşmeye başlıyo benimki 20 binde sertlik orta seviyede arkadaşın 50 bindeki golf tsi 170 hp aracının da debriyajı epeeyy sertleşmişti dayı oğlunun 1.6 jettası 120 bin km de vede debriyaj resmen taşş gibi...yahu bu salak markanın tüm araçlarının debriyajları alırken komik derecede yumuşak!!!!!ayakkabıyı koysan basılıyor eeee peki daha 20 binde neden debriyaj sertleşir ki bu tümünüzün araçlarında var demekki bizi aldatmaya yönelik bir amaç bu!!bence toplu dava açsak bu vw e bakın bu debriyajlar bu hale gelir mi???benim debriyajım gayet sağlam ama sertleşti bu ne iş ya???ama hepsi aynı sadece bende değil ki bu kullanım hatası olamaz çünkü debriyaj bozulmadı sadece orijinaline göre abartılı sertleşiyor!!!bence bu haksızlık belki benim bacağım rahatsız vede şimdi bacağım bu debriyajı yenmiyor cidden diz kapağım yenmiyor!!!

senin bu hakkını arama konusundaki kararlılığına hayranım gökhan..

Helalsin gökhan abi kök söktür vw ye kim uğrasır seninle bea :) Hakkını araman çok güzel abi sonuna kadar arkandayız
Bizim 14000 km yi geçti suan sorun yok abi

sevgili seat dostları:vw grubuna ait araçların tümünde debriyajlar 5-10 bin km den itibaren yavaş yavaş sertleşmeye başlıyo benimki 20 binde sertlik orta seviyede arkadaşın 50 bindeki golf tsi 170 hp aracının da debriyajı epeeyy sertleşmişti dayı oğlunun 1.6 jettası 120 bin km de vede debriyaj resmen taşş gibi...yahu bu salak markanın tüm araçlarının debriyajları alırken komik derecede yumuşak!!!!!ayakkabıyı koysan basılıyor eeee peki daha 20 binde neden debriyaj sertleşir ki bu tümünüzün araçlarında var demekki bizi aldatmaya yönelik bir amaç bu!!bence toplu dava açsak bu vw e bakın bu debriyajlar bu hale gelir mi???benim debriyajım gayet sağlam ama sertleşti bu ne iş ya???ama hepsi aynı sadece bende değil ki bu kullanım hatası olamaz çünkü debriyaj bozulmadı sadece orijinaline göre abartılı sertleşiyor!!!bence bu haksızlık belki benim bacağım rahatsız vede şimdi bacağım bu debriyajı yenmiyor cidden diz kapağım yenmiyor!!!

Gokhan bana kalırsa braz genelleme yapmıssın gıbı geldı b kac arabadan yola cıkarak.52bın km de sattıgım mk1 leonumda dedıgın gıbı b problem hc olmadı.Aksıne ınanılmaz derecede yumusaktı kı debrıyajım da gayet ıyıydı.Etrafımda Vw grubu arabalar kullanan arkadaslarımda var ama hıc dedıgın gıbı bır sorundan bahsetmedıler.Senın arabanda olmus olabılır bu konuda hakkını ararsın tabıkıde ama genelleme yapılmek ıcın servıslerın bu sıkayetle dolup tasması lazım

bence bi sertliği yok..
ama erken bitme konusunda olabilir ki çok da erken bitmiyo bu da onların tarzı diyecem de belki aksamdan zorunluluktur..

benim aracımda 58 binde ama herhangi bir sertleşme yok lakin çok trafikte dur kalklarda insanın ayağı ağırınca ozaman sert gibi geliyor

tamamen kullanıma bağlı bence aynı şartarda daha erken sertleştiğini söyleyebiliriz belki ama bunu kmye bağlamak yanlış olur 1 km yol yapmadan debriyaj bitirmekde çok zor bir iş değil

arkadaşlar çok güzel yorumlar yazmışsınız teşekkür ederim ama ben de debriyajımın yumuşaklığını seviyordum övüyordum ki geçenlerde serviste sıfır leonun direksiyonuna geçince anaaaaa şok oldum ne hafifmiş meğersem zamanla sertleşmiş te farkına varmamışım gerçekten yenisine binmeden anlaşılmıyo bizimki iyi bizimki iyi diyen kardeşler binin yenisine de görün hiçbiriniz farkında değilsiniz...golfun ki de tüy giibi...

bende 25bin km de sattım arabayı sertleşme falan hissetmedim ama sanki baskı balata yavaş yavaş bitmeye başlıyordu. Yeni leonda şanzıman ve debriyajda bir sorun oldugu gerçek.

iyi de sıfır debriyaj her modelde zaten pamuk gibidir..
en fazla 1K km sonra sertleşir..

Geri
Üst Alt