Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Vw Bülteninde Seatın Kapatılma İddaası

dergide yazan 5yıl içindeki hedeflerde olduğu ama tabi umarım böyle bişey olmaz.....

Vw seatı satıcak olsa sureklı farklı motor seceneklerı ıle arabalarını pıyasaya surmezlerdı.Ayrıca leon golf u baltaladı dıyosunuz da golf denılen araba dunyanın her yerınde satıyor,mısal amerıkada seat dıye bır marka yok ama golf un farklı farklı motor seceneklerı var,sadece adamların Tfsı ve 1.8 t forumlarına bakarsanız ne kadar cok golf satıldıgını anlarsınız.Vw sureklı bunyesınde marka toplarken Seat ı satmaz kolay kolay

Vw seatı satıcak olsa sureklı farklı motor seceneklerı ıle arabalarını pıyasaya surmezlerdı.Ayrıca leon golf u baltaladı dıyosunuz da golf denılen araba dunyanın her yerınde satıyor,mısal amerıkada seat dıye bır marka yok ama golf un farklı farklı motor seceneklerı var,sadece adamların Tfsı ve 1.8 t forumlarına bakarsanız ne kadar cok golf satıldıgını anlarsınız.Vw sureklı bunyesınde marka toplarken Seat ı satmaz kolay kolay

Can şu vw servisimdeki şu bülteni bi görebilsek te rahatlasak arkadaşım araçlarla çok alakalı bi adam değil vw bülteninde 5yıl içindeki hedeflerde ispanyol ateşi olarak adlandırılan seat ın vw imajını zedelediği için böyle bi plan var şeklinde yazıyormuş ben bi vw servisine gidebilsem o dergiyi ele geçirip burda yazıyı yayınlıycamda....

Ben SEAT ı zaten bir vw olarak gömedim hiç ...

Hep bir AUDİ hırçınlığı içinde olan bir ispanyol olarak gördüm ...

Bu anlatılamaz bir duygu ve bu ilçede benim Cordi ye yolda gezerken herkes bakıyor ve arkasını dönüp bir daha bakıyor bu bu marakadan vaz GEÇMEMMMMMMMM :eek:

Kesinlikle.
5 yıl içinde satılacak olan bi markaya bu kadar yatırım yapılması saçma.

Kesinlikle.
5 yıl içinde satılacak olan bi markaya bu kadar yatırım yapılması saçma.

bencede saçma görünüyo ama şu dergiyi bi ele geçirirsem burda yazıyı tam olarak yayınlıycam vw bülteninde böyle bir yazı yazması fazla yabana atılacak bir olay değil buda bi gerçek....

Evet Ayberk Sadece Ciddiyet Payı VW BÜlteninde Bu Haberin Yayınlanması....

Valla beyler bayanlar bizde derginin yalancısıyız ben belki gören okuyan başkaları da vardır diye düşündüm yada aklında olup vw servislerinden birine uğrayan olursa şu dergiye birileri göz atsın diye yazdım....

O senin fikrin Ayberk umarım birimiz şu bültenden birini elimize geçiririzde burda yayınlarız buu bülteni okuyanlar yada görenler lütfen buraya yazsın.....

dergide yazan 5yıl içindeki hedeflerde olduğu ama tabi umarım böyle bişey olmaz.....

Can şu vw servisimdeki şu bülteni bi görebilsek te rahatlasak arkadaşım araçlarla çok alakalı bi adam değil vw bülteninde 5yıl içindeki hedeflerde ispanyol ateşi olarak adlandırılan seat ın vw imajını zedelediği için böyle bi plan var şeklinde yazıyormuş ben bi vw servisine gidebilsem o dergiyi ele geçirip burda yazıyı yayınlıycamda....

bencede saçma görünüyo ama şu dergiyi bi ele geçirirsem burda yazıyı tam olarak yayınlıycam vw bülteninde böyle bir yazı yazması fazla yabana atılacak bir olay değil buda bi gerçek....

Umarım bülten eline geçer Abi :)

umarım... arkadaşıma söyliycem servisin oralardan geçiyosa bitane alsın rica edip....

konuyla ilgili nette dolasan bir mevzuyuda bir kac ay once baska forumda bahsetmistim, kopyalayim buraya:

Arkadaslar; Internet de ki sitelerde de dedikodusu var, ben bu ayki Auto Motor & Sport un editorun yazisindan bir alinti yapayim:

".. Gelen habere gore VW Grubu, Fiat Auto catisi altindaki Alfa Romeo'ya talip olmus... Alfa Romoe niye VW nin ilgisini cekiyor bir de buna bakmak lazim. Malum, VW Grubu'nda Alfa Romeo'ya rakip olmaya calisan bir marka var: Seat. Hatta VW Grubu daha sportif gorunen otomobiller icin Alfa'nin bastarasarimcisi Walter de Silva'yi transfer etmisti..." H.Bolkan

arkadaslar bu bence kritik bir konu; seat'in gelecegini etkileyebilir okudugum yorumlara gore. bir analistin yorumu (http://www.reuters.com/article/idUSTRE67M26E20100823)

"It's pretty simple in our view -- VW could kill the Seat brand and re-launch it as Alfa. Former VW CEO Bernd Pischetsrieder used to say that he wanted to turn the (struggling) Seat brand into a 'Mediterranean, emotional, sporting brand -- VW's Alfa Romeo'," Warburton wrote. Rather than imitate, why not just actually become Alfa Romeo?"

Cevireyim: "Cok basit gorusumuze gore.. VW Seat markasini oldurup, Alfa olarak launch eder. Eski VW CEO su B. Pischetsrieder, (cabalayan) seat markasini akdenizin, duygusal, sport markasina donusturmek istedigini soylerdi, VW nun Alfa Romeo'su. Taklit etmektense neden Alfa Romeo olmuyoruz..

Seat VW grubunda kaybeden marka olarak gosteriliyor. Buna ragmen 2009 satisi 300 bin ken Alfa'nin 100binlerde. Umarim satis gerceklesmez.. Seat'a destegimiz icin bu gibi sitelerin onemi buyuk ..

Bu haberi araştırmalar sonucu burda buldum ama o dergiyide bulup direkt buraya yapıştırmaya çalışıcam sayısı ve tarihi ile....:eek:key:
http://www.leftlanenews.com/volkswagen-says-seat-brand-is-on-last-chance-to-succeed.html

Volksvagen otomotiv, sürekli kayıp veren Seat için lineer bir finansman sağlıyor ama şu an girişecekleri son deneme sonuncusu olacak. Vw, yeniliklerle son birkaç senede Seat markasının kâr etmesini sağlasa da yine markayı tamamiyle kapatmayı planlıyorlar.

Bloomberg'e göre Seat'a biçilen ömür 5 sene, eğer istenilen kârlılık sağlanamazsa artık Seat diye bir marka olmayacak.

İspanya temelli otomobil üreticisi 2010'un ilk çeyreğinde Vw'e tam 140 milyon dolar para kaybettirmiş. Bu da Vw Ticari Araçlar ve bentley'in toplam zararının 2 katı oluyor.

Vw'in en büyük korkularından birisi de Yunanistan'daki krizin İspanya'ya sıçrayacak olması.

Yorum: Otomobil dünyasının en sempatik markalarından birinin bu şekilde bir duruma düşmesi gerçekten üzücü.

Alıntıdır...
http://forum.donanimhaber.com/m_39761340/tm.htm

Geri
Üst Alt