Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

(((((( Volkswagen JETTA Hybrid ))))))))

dgkndmrr

Kayıtlı Üye
jetta.jpg
jetta3.jpg
2012 Detroit otomobil fuarı da son yıllarda düzenlenen diğer büyük organizasyonlardan farklı değil. Sayıları giderek artan hibrit araçlar arasına yenilerini eklemek için adeta birbirleriyle yarışan otomobil üreticilerinin arasına katılan Volkswagen, Jetta’nin hibrit versiyonunu tanıttı.
Dış görünüşünde büyük bir yenilik olmayan otomobilin ön tamponu vey panjuru daha aerodinamik bir yapıya sahipken modele özel tasarıma sahip jantlar hafifletilmiş. LED aydınlatma grubunun yanında bi-xenon farlara sahip olan otomobilin bagaj kapağı üzerine bir spoiler eklenirken arka tampon altında da bir difüzör bulunuyor.
İç mekanında tasarım değişikliği bulunmayan otomobilin gösterge panelinde hibrit sistem çalışma sırası ve fren enerjisi geri kazanım sisteminin ne kadar ek şarj sağladığı gibi bilgiler görülebiliyor.
1.4 litre hacimli TSI motoru 150 beygir güç, 250 Nm tork üretebilen otomobilin 27 beygir güç üretebilen elektrik motoru karma gücü 170 beygir seviyesine yükseltiyor. 1.1 kWh kapasiteli pillere sahip olan araç standart bir Jetta’dan 100 kg daha ağır.

Sadece bataryalarını kullanarak 2 km menzil sunabilen Jetta Hybrid 7 ileri vitesli DSG ile donatılmış. Start&Stop, düşük yuvarlanma dirençli lastikler ve fren enerjisi geri kazanım sistemine sahip olan aracın ortalama tüketim değeri 5.2 litre/100 km olarak açıklanırken elektrik motoruyla ulaşılabilen maksimum sürat 70 km/s.

Ekli dosyalar

• jetta.jpg
    jetta.jpg
    64.2 KB · Görüntüleme: 34
  • jetta3.jpg
    jetta3.jpg
    69.8 KB · Görüntüleme: 34
türkiye satış fiyatını merak ediyorum açıkçası

peki bu hybrid için özel istansyon mu yapılacak ? benide fiyatından çok düşündüren bu aslında

hibridde öyle birşeye gerek yok die biliyorum doğukan belli bir hıza kadar elektrikle çalışıyor daha sonrasında benzinli motor devreye giriyor ve zaten pilleri şarj ediyor

Bence şuanda TÜrkiye şartlarında pek mantıklı bir sistem değil gibi gözüküyor ama tabi çok iyi bilmemekle birlikte bu yorumu yapıyorum. Yİne dizel,benzinli araçların yerini tutmaz dimi enes abi ?

şarj istasyonları istanbulda bir kaç tane var ibb trafik haritasındada görülebiliyor lakin %100 elektikli bir otomobil değil fren enerjisininden faydalanarak şarj etme mantığıyla çalışıyor hibridler.VW'nin bu hamleyi amerikada yapma sebebi tamamen greenpeace.geçen sene büyük bir savaş açtılar vw'ye emisyon oranları sebebiyle şöyle de bir site var Volkswagen. The Dark Side. | Greenpeace .Bu savaşta da başarılı oldular gibi gözükmekte.Jetta hibrid'in bu kamuoyu baskılarını yatıştırmak adına amerika'da lansmanının yapıldığı aşikar.Bakalım avrupaya ne zaman gelecek?

şarj istasyonları istanbulda bir kaç tane var ibb trafik haritasındada görülebiliyor lakin 0 elektikli bir otomobil değil fren enerjisininden faydalanarak şarj etme mantığıyla çalışıyor hibridler.VW'nin bu hamleyi amerikada yapma sebebi tamamen greenpeace.geçen sene büyük bir savaş açtılar vw'ye emisyon oranları sebebiyle şöyle de bir site var Volkswagen. The Dark Side. | Greenpeace .Bu savaşta da başarılı oldular gibi gözükmekte.Jetta hibrid'in bu kamuoyu baskılarını yatıştırmak adına amerika'da lansmanının yapıldığı aşikar.Bakalım avrupaya ne zaman gelecek?

bkalım :)

Bence şuanda TÜrkiye şartlarında pek mantıklı bir sistem değil gibi gözüküyor ama tabi çok iyi bilmemekle birlikte bu yorumu yapıyorum. Yİne dizel,benzinli araçların yerini tutmaz dimi enes abi ?

aslında bana hibrid araçlar istanbul trafiğinde mantıklı geliyor. dur kalk trafikte benzin yerine elektrik kullanıyorsun. ama şu var araçlar çok pahalı ve ekstradan bir de hibrid araç olduğundan bakımları da pahalı

aslında bana hibrid araçlar istanbul trafiğinde mantıklı geliyor. dur kalk trafikte benzin yerine elektrik kullanıyorsun. ama şu var araçlar çok pahalı ve ekstradan bir de hibrid araç olduğundan bakımları da pahalı

o açıdan mantıklı dur kalk elektrik şarz etmesi ama pahalı olmasına rağmen performansının düşük olacağı konuşuluyor . Ayrıca ben eminim ki bu başımızdakiler oda çok yaygınlaşınca elektriğe bir güzellik yaparlar sanayi elektriği vs. bir formul bulurlar onada :) ama bu sistemin oturması bence 10 seneden fazla sürer :)

orası allahın emri zaten illa bir yerlerden sömürürler vatandaşı sen istediğin kadar hibrid kullan :) zaten şu an hibrid araçlar var trafikte çok yaygın olmasa da hondanın, toyotanın hibrid araçlarını görüyorum ara ara

Geri
Üst Alt