Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

volkswagen almanya ya şikayet

SEAT INFORMATIONS-SERVICE
+49 (0) 1805 - 73 28 46 36

ayrıca burda canlı chat var seat almanya için ispnyaya baktım ama ispanyolca idi

bu seatın resmi facebooku

4 yıl önce golf aracımla yaşamış olduğum bir çok sorunu bu adres aracılığı ile Doğuş'a yaptırım uygulatabildim,sanırım amarika ama sonuç alabileceğini düşünmekteyim,direk Almanya üzerinden ulaşma şansın pek yok sadece finansal şikayetler Avusturya ya yapılabiliyor.

4 yıl önce golf aracımla yaşamış olduğum bir çok sorunu bu adres aracılığı ile Doğuş'a yaptırım uygulatabildim,sanırım amarika ama sonuç alabileceğini düşünmekteyim,direk Almanya üzerinden ulaşma şansın pek yok sadece finansal şikayetler Avusturya ya yapılabiliyor.
teşekkur ederim özelliklede sonuc alabilmiş olmanız beni daha da umitlendirdi

yıllar önce kia kamyon vardı bende şaftta sorun yaşıyordum 2000 kmde bir şaft istavrozu değiştirmem gerekiyordu (şaftı tutturmak için şaft bilyası bulunamıyordu türkiyede) bir kere yolda değiştiremedim şaft komple balans yaptı sonrasındda defransiyele kadar arıza yaptı aradım kiayı kamyonu şirketlerinin önünde yakmam halinde isuzu 1 kamyon mitsubishi 1 kamyon birde panel van veriyor ulusal basını da çağırıp kamyonu şirketinizin önünde çatır çatır yakıcam ne yapayım kamyonu yükleyim getiriyorum demiştim 1 hafta sonra sıfır defransiyel şaft bilya şanzıman gibi parçaları sandıklarla taa çanakkaleye getirdiler sıfır yaptılar arabanın aktarma kısımlarını. ben onlara efendi gibi anlatamamıştım bu şekilde halletmiştim isuzu mitsubishi öyle bişey vermemişti halbuki kolpa yapmıştım sende yokla yap arızanı kopar kıyameti belki bişi çıkartırsın

dogus oto malesef tınlamıyor.bu kadar sorumsuz davranmaları boyle buyuk kurumsal sirkete hic yakısmıyor.Şikayet maili de gonderdim ama geri donen bile olmadi.Bende sizin gondericeginiz maile benzer bi mail yonlendirmek istiyorum.Hatta dogus oto yu toplu şikayet etmek gerekir sanırım.

arkadaşlar maili çevirmesi için almanyada bi arkadaşa yonlendirdim kendisi almanyada univerisite okumus (sanırım hukuk) oRada kariyer yapmıs biri ,bana mailin içeriğini sanki dava açmaya hazırlanmıscasına saat hazırla dedi, mesela kaçta gittin kimle goruştun şahitler varsa kimler bunları bildirerek yazarsan sonuc alabilirsin dedi sizce nasıl olmalı bunların onemi varmıdır gondereceğim maili sizede sunuyorum duzeltmem gereken yada eklemem gereken bir yer varsa bildirirseniz sevinirim...

11/05/2011 tarihinde satın almış olduğum 34 BV 4713 Plakalı V********9 şase numaralı Seat Leon 1.6 TDI CR aracım kullanmaya başladığımdan iki ay 2500 km sonra
Debriyajının yukarıda kavraması şikayeti ile İstanbul Avek servisine gittim.Yapılan test sürüşünden sonra servis görevlisi tarafından , aracın durumunun tehlike sınırında olduğu
Her an balatanın sıyırabileceği söylendi.Aracım acilen servise alındı.Servis bakımından sonra aracın debrıyajının yukarıda olmadığı söylendi.Hiç bir işlem yapılmadan aracım bana teslim edildi.
Muadil başka bir araçla yaptığımız karşılaştırmada debrıyajın gerçekten de yukarıda olduğunu görevliye ispat ettik. Bunun karşılığında servis görevlileri dalga geçer tavırla muadil aracın arızalı benim aracımın sağlam olduğunu ( ! ? ) söylediler.
Aracımın servisten bana tesliminden sonra debriyajımdan sesler gelmeye başladı. Araç tekrar servise alındı ve bu defa da problem var denilerek (?) serviste bırakmamı istediler.Servis aracımı kıyaslamak adına tekrar muadil araç ile test sürüşü yaptı.Bu karşılaştırma sonucunda görevliler muadil araçtan az da olsa ses geldiğini hatta neredeyse aynı olduğunu iddia ettiler.
İtiraz ettiğimde ise , bunun tespitini istiyorsam şanzıman sökme ücreti ödemem karşılığında bunu gerçekleştirebileceklerini söylediler.Bir nevi tehdit ile caydırma politikası gerçekleştirdiler. Buna karşı çıktığımda ise , ivedi olarak aracımın servisten çıkışını gerçekleştirdiler.
Son olarak durumu doğuş oto ya bildirdim, direktifleri doğrultusunda araç yine incelendi bu kez aracımın tek Kamanlı volan olduğu WV grubun yeni araçları bu şekilde urtettiği kontrol ettiğimiz muadil aracın çift katmanlı volan olduğu be sebepten sesin yeni tum araçlarda çıktığı soylendi bunun uzerıne yeni bir araçta bu sesi duymak istedik, bize kesinlikle karşılaştırma yapmayacaklarını ucret odersek şanzımanı sokeceklerini ve sorunu çozeceklerini soylediler ve aracımızı servisten almamız hiçbir işlem yapılmayacağı soylendi
Bir arkadaşımın 2010 golf aracı ile(istenirse şase no ve plaka bilgisi verebilirim) aynı şikayetle servise başvurduğunu sonrasında volan dişlisinin değişip sorunun çözüldüğünü soylediğimizde ,Wosvagen olsa yapardık ama SEAT için bunu yapamayız gibi bir cevabı aldık
Aracımın şuan devam eden şikayetleri ;
  • Debriyaj yukarıda kavrıyor.
  • Kalkışlarda çakma sesi geliyor.
  • Debriyajdan ayağımı çektiğimde ses geliyor.
Seat Grubu çalışanları tarafından böyle aşağılayıcı , ilgisiz , komik davranış şekillerine maruz kalmanın şaşkınlığını hala atamamış olmakla beraber , kalitesini Dünya ya kanıtlamış
Seat-WV Grubunun çalılşan kalitesini sorgulaması gerektiği kanısındayım.Otomotiv sektörüne bu kadar yabancı olmama rağmen çalışanlarınızın kalitesini tartışabiliyorsam bu gerçekten de problemin büyük olduğunu gösterir.Bu gibi şikayet ve söylemlerin dillerde dolaşması durumunda satışlarınızın dahi olumsuz etkileneceğini düşündüğümü söylemek isterim.
Sorunumun çözümü için tarafınızdan yardım istiyorum.O Km bir araçtan ve Seat-WV Grubu gibi kaliteli bir gruptan ne beklenirse sizden onu bekliyorum.

İyi çalışmalar.

Geri
Üst Alt