Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Volan değiştirdim ses var yardım lütfen

Şimdi ustaya sordum dedim priz direk bilyasını değiştin mi sen dedi senin aracında boşta orası yok dedi ne alakasa
allah allah dur ben bakayım kendi pc ime gecince senın leonda prizdirek zımbırtsı var mı...entresan gercekten

Bende anlamadım nasıl olmaz hadi yok bu ses nasıl kesilmez ya bariz lıkır lıkır tıkırtı yapıyor taktıgı bozuk volan ses çıkarıyor araç ile basıyorum 140 a gelince volan fırrr diye ses çıkarıyor

sen bu anlattıklarımı test ettin mi ozan bak tekrar yayınlıyorum...beni dinlemiyorsun galiba...test edip bana durumu bildireceksin ...o ustana da selam söyle bana bi uğrasın :) aşayıdaki dediklerimi yap
Bir de şanzımanın içinde bulunan prizdirek bilyası vardır.....Aynı şekilde sesi prizdirek bozulduğunda da yapar....
Debriyaj bilyasının mı prizdirek bilyasının mı bozuk olduğunu anlamak için arabayı vitesi boşa alıp debriyaja basmadan çalıştırın..... Kulağınızda gelen sesi dikkatlice dinleyerek gaza basın..... Devir 3000 deyken birden debriya basın ve gazı bırakın...Eğer ses debriyaja bastıktan bi süre sonra kesildiyse prizdirek bilyası bozuk demektir.... Yok eğer ki ses debriyaja bastığınız anda kaybolduysa debriyaj bilyası bozuk demektir. Çünkü prizdirek bilyası yüksek devirde debriyaja bassanız da bi süre dönmeye devam eder dolayısıyla ses yapmaya da devam eder.tamamen test etmeden baskı balatayı söktürmeyin.ağır masraftır ustayı sevindirmeyin boyle durumlarda.durumu iyi bilinki masrafınız daha az olsun....gecmiş olsun...

sen bu anlattıklarımı test ettin mi ozan bak tekrar yayınlıyorum...beni dinlemiyorsun galiba...test edip bana durumu bildireceksin ...o ustana da selam söyle bana bi uğrasın :) aşayıdaki dediklerimi yap
Bir de şanzımanın içinde bulunan prizdirek bilyası vardır.....Aynı şekilde sesi prizdirek bozulduğunda da yapar....
Debriyaj bilyasının mı prizdirek bilyasının mı bozuk olduğunu anlamak için arabayı vitesi boşa alıp debriyaja basmadan çalıştırın..... Kulağınızda gelen sesi dikkatlice dinleyerek gaza basın..... Devir 3000 deyken birden debriya basın ve gazı bırakın...Eğer ses debriyaja bastıktan bi süre sonra kesildiyse prizdirek bilyası bozuk demektir.... Yok eğer ki ses debriyaja bastığınız anda kaybolduysa debriyaj bilyası bozuk demektir. Çünkü prizdirek bilyası yüksek devirde debriyaja bassanız da bi süre dönmeye devam eder dolayısıyla ses yapmaya da devam eder.tamamen test etmeden baskı balatayı söktürmeyin.ağır masraftır ustayı sevindirmeyin boyle durumlarda.durumu iyi bilinki masrafınız daha az olsun....gecmiş olsun...
Abi yaptım ses gelmiyor rönaltide bastıgım da sadece araç rönaltide çalışırken lıkırtı geliyor ve araç ile vites değiştirdigimde fırr diye ses çıkarıyor yüksek hızla gittigimde volan çok ses çıkarıyor dediklerini şimdi yaptım araç 2500 devir de bastım ve debriyaj bastıgımda ses gitti

Geri
Üst Alt