Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

vites topuz'u

bende zamanında düşünmüştüm oradan ancak internet alıverişine güvenmediğim için vazgeçtim. size sorunsuz gelirse bende düşünebilrim.

yanlız bu linkini eklediğim mk2 leonların mk1 le uymayabilir ona bir şey diyemem mk1 lerinkilere bakarsanız orada bir çok model mevcut sanırm.

bende zamanında düşünmüştüm oradan ancak internet alıverişine güvenmediğim için vazgeçtim. size sorunsuz gelirse bende düşünebilrim.

yanlız bu linkini eklediğim mk2 leonların mk1 le uymayabilir ona bir şey diyemem mk1 lerinkilere bakarsanız orada bir çok model mevcut sanırm.

mk1 var sayfada ancak 70 sterlin.. o da 170 liralar geliyo bize gelene kadar kargo eklerler mi eklemezlezmiler onu bilmiyorum .ama galiba direk dışardan geldiği için bi 10-15 lira vergi alıyorlar..180 tl mal oluyor..diğerler topuzlarda bizde yazdığı gibi mandallı olanlara uymaz ibaresi varya onlarda kaldırıp geriye takılanlara uymaz diyor..
almaya gelince sanla kart ile alacam..yani karta bunun fiyarı neyse başka bir kart no ile bunun fitatının 20 fazlaını yatırıp alacak bi daha ki sefer başka kart no ..bende pek güvenmem net..ağzımız yandı..kardeşimin numrası ve benim ki çalındı ve ingilterede kullanılmak üzere banka matiğe sokuldu..

mk1 var sayfada ancak 70 sterlin.. o da 170 liralar geliyo bize gelene kadar kargo eklerler mi eklemezlezmiler onu bilmiyorum .ama galiba direk dışardan geldiği için bi 10-15 lira vergi alıyorlar..180 tl mal oluyor..diğerler topuzlarda bizde yazdığı gibi mandallı olanlara uymaz ibaresi varya onlarda kaldırıp geriye takılanlara uymaz diyor..
almaya gelince sanla kart ile alacam..yani karta bunun fiyarı neyse başka bir kart no ile bunun fitatının 20 fazlaını yatırıp alacak bi daha ki sefer başka kart no ..bende pek güvenmem net..ağzımız yandı..kardeşimin numrası ve benim ki çalındı ve ingilterede kullanılmak üzere banka matiğe sokuldu..

dün ümraniyeye gittim ordaki çıkmacılardan çok temiz bir tolede vites topuzu buldum körüğü ile birlikte 40 tl..
başka da bulamadım birz dolaş saydın belki cuprada bulabirdim..ama şu an elimde bir de eskisi var..bu eskisi ile değişik bir şey yapmayı düşünüyorum..becerebilirsem bu hafta sonuna kadar yapınca resmini burdan paylaşacağım..
olursa nasıl yaptığımı anlatmaya çalışırım..

Benim araca 6 ileri Seat Sport Karbon vites topuzu taktığım için orijinal olanı duruyor. İstersen PM gönder konuşuruz. Elimdeki topuz 6 ileri deri kaplıdır.

6252_117639352452_697602452_2215152_4040634_n.jpg

vites topuzu yaptım

biraz uğraştıktan ve elimde yedeği olduğu için korkmadan işçileğe girdim ve şunu gördüm değiştirmek isteyen korkmadan yapabiliri..
1-vites topuzunu körüğü ile birlikte yerinden söktüm
2-lastiğin kablo bağını kesitim
3-körüğü tutan plastik kelepçeyi çıkardım.
4-hangi vites nerde göstergesini çıkardım.
5-vites topuzunun deri olan bölümü çıkarmak için yüzüğü çıkardım
6-esneterek üstündeki deriyi çıkardım.orjinal kauçuk topuz kaldı
7-kauçuk ile basma kolunun arasına tornivida ile girdim esnettim..sonra kauçuğu kestim..(kesmeden de çıkabiliyor)
8-artık elimde üzerinde çalışabileceğim bir basma kolu vardı..
9-ona uygun vites topuzu gittiğim mağazada pek yoktu ama çekmeli vites topuzları genelde uyuyor..ben onları beğenmedim..
beğendiğim şey vites topuzu değil bir el freni kolu imiş..kısa olduğu ve beğendiğim için aldım..
10-körüğü basma koluna yerleştirdim
11-lastiği plastik kelepçe ile yerine taktım
12- basma kolunun kelepçesini taktım
13-sonra bunları yeni vites topuzum'un içine itmek suretiyle sıkıştırdım..
14-artık hazırdı ve arabama takma sırası idi tv de galatasaray maçı izlediğim için bunu sonraya erteledim
15--şimdi de çektiğim resimleri ekliyorum

ben asla beceremezdim...tebrikler herşeyden önce emeğin için
birde aracın üzerinde resim eklersen sevinirim

ben asla beceremezdim...tebrikler herşeyden önce emeğin için
birde aracın üzerinde resim eklersen sevinirim

teşekkür ederim....inadım tuttu..yarın ilk işim aracın üstünde resmini çekmek..
şimdi elimde bir tane daha var boşta ona da en yakın zamanda bilekten yukarı yumruk yapmış bir el yapmak istiyorum..el figürü bulur bulmaz

Geri
Üst Alt