Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Vites geçişlerindeki problem ne olabilir ?

bushido

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar öncelikle hepinize merhabalar.Aracım 80000 km ye geldi ve yaklaşık 2 haftadır viteslerin gecişlerinde bir problem var.Özellikle 1. vitese geçerken sanki birşeye takılıyormuş gibi zorlanıyor , 3. vitesten sonra ise herhangi bir problem yok.Sizce sorun ne ile ilgili olabilir ve ciddiyetinin boyutu nedir ?Servise götürmeden önce sizlere danışmak istedim.Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

sekromencde sorun olabılır.Onun dısında sanzıman yagı degısımı ne zaman oldu ?

valla abi tam bilmiorum ama en son bakımımda aracımı tamamen kontrol ettiklerini ve herhangi bir problem olmadıgını söylemediler.Sanzıman yagı değişmesi gerekse onu da hallederlerdi heralde diye düşünüyorum.

ne yazıkkı yanlıs dusunyosun.servıs sanzıman yagı degıstırmekle kullanıcı ıstemedıgı surece ugrasmaz.klasık bakımları yapıp yollarlar.

anladım abi o zaman yarın bi servisi ziyaret edip kontrol ettireyim ilgin ve yardımın için çok teşekkür ederim

aracın 80 bine gelmiş baskı balatanda artık son demlerini yaşıyordu hele bir de zorlandıysa genelde bitme döneminde birinci vitese girerken zorlar

bu şanzıman yağını ne zaman değiştirmeli ?

bu arada konu açılmışken anlayan arkadaşlara bi sorum olacak.. benim kayınçoda 2005 polo var.. şu anda araba 2.vitese hiç geçmiyormuş.. 1den direk 3 e atarak sürüyormuş..ustası çok yoğun olduğu için 1-2 sonra bakabiliriz demiş. kayınço biraz panik yapmış.. sizce çok büyük bir sorun varmıdır.. pahalıya mı malolur.. arza bi anda oldu.. aracı sürmüştüm geçen, çok yumuşak ve güzel geçiyordu viteslere..

Geri
Üst Alt