Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Vites geçişlerindeki problem ne olabilir ?

benzer sorun bir arkadaşın aracında oldu araç 2006 leon du vites değişim latatında orun varmış parça servisten 180 tl ye alındı işciligede 60 tl ödendi. ama sekromencde de sorun olma ihtimali var o zaman maliyet artıyor inşallah büyük bir sorun çıkmaz. ama bir an önce yaptır çünkü ummadığın anda yolda kalabilirsiniz.

bendede aynı sorun vardı..debriyajı fln değiştirdikten sonra o sorun devam etti.Sonra anlaşıldıki vites mekanizması denen 2tane yaylı çubuğa benzer bişey vardır onun tırnağı kırılmış ve vitesin rahat geçmesini engelliyomuş..Doğuş oto da çok uygun bi fiyata hallettirdim bu sorunu şimdi hiç bi problem yok.Umarım senkromeçlerde bi sorun yoktur

bu arada konu açılmışken anlayan arkadaşlara bi sorum olacak.. benim kayınçoda 2005 polo var.. şu anda araba 2.vitese hiç geçmiyormuş.. 1den direk 3 e atarak sürüyormuş..ustası çok yoğun olduğu için 1-2 sonra bakabiliriz demiş. kayınço biraz panik yapmış.. sizce çok büyük bir sorun varmıdır.. pahalıya mı malolur.. arza bi anda oldu.. aracı sürmüştüm geçen, çok yumuşak ve güzel geçiyordu viteslere..

büyük ihtimal sekromenç tendir ancak şanzuman yağı da değişmeli ve içine iyide bi katkı atılmalı....

Geri
Üst Alt