• Merhaba Ziyaretçi hoşgeldin !
    Forumdan daha fazla yararlanmak için buradan kayıt olunuz
    Hello Welcome to Guest!
    Register here to benefit more from the forum

Vites değişiminde gaza basma

leonall

Kayıtlı Üye
Selamlar
1. Viteste kalkışta debriyajı yavaş yavaş bırakıp gaza hiç basmadan bugün kaldırdım aracı çok rahat kalktı. Fakat ben her seferinde hafif gaz verip kaldırıyorum
2 ve sonraki vites değişimde yine hafif gazla birlikte debriyaj şeklinde mi yapmak gerek , siz değerli kardeş ve abilerimin cevabını merak etmekteyim

memet_one

VİP Üye
Administrator
Selamlar
1. Viteste kalkışta debriyajı yavaş yavaş bırakıp gaza hiç basmadan bugün kaldırdım aracı çok rahat kalktı. Fakat ben her seferinde hafif gaz verip kaldırıyorum
2 ve sonraki vites değişimde yine hafif gazla birlikte debriyaj şeklinde mi yapmak gerek , siz değerli kardeş ve abilerimin cevabını merak etmekteyim
Bu yaptığınız çok zararlı baskı balatanızı çok kısa sürede bitir ve ses yapmaya başlar
Vites değişimi debriyaj da ayağınızı tutmamanız gerekli ilk kalkışta bile seri gaz vererek kaldırıp hemen debriyajı bırakmalısınız

•Sticker isteği için özelden mesaj yazınız

VARG

Kayıtlı Üye
Kamyoncu gibi olmuş biraz. :) Ağır tonajli arabalarda vites geçişlerinde devir çok düşmesin diye ara gazı verilip motor devri yüksek tutulur ki araç yığılıp kalmasın. Aslında yarışçılar da kullanır bu yöntemi ama yarışçı ve kamyoncu değilseniz bence gerek yok.

MARAZ37

TEKNİK MODERATÖR

exman

Kayıtlı Üye
Ben debriyajin yukarda kavramasindan dertliyim hala..ilk kalkista bazen debriyajdan ayagimi cekerken sanki ara gaz veriyormus gibi bi gaza basiyorum..normal kalkarken genelde arabayi titretiyorum..

Bu mesaj SCW - SeatClubWorld mobil uygulaması ile gönderilmiştir.
Debriyaj balataniz bitmiş olabilir

Serviste kontrol ettirdim..sikintibyok dediler

Üst Alt