Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

vites aralıkalrı

1.4 ibiza ile 200'leri nasıl görüyorsunuz hayret ediyorum... Fabrika verisi bile arabanın 177 km yapacağını söylerken...

araba ne zaman isterse ozaman değiştiririm.. :) fazla bağırtmadan araç vites viiteesss derken :D

Ben 1500km ye kadar 1-2-3 arası degistiriyorum,3 u gormemeye calisarak...az yaktirmak istiyorum, rodaj sonrasi otturecem ama:)

fabrika verisi aracın maksimum çıkabildiği hız değildir aslında, onun şu anda hatırlamadığım belirli ölçütleri var (mesela 2km içerisinde çıkabildiği maks hız)

genelde o verinin 15-20 km üstüne çıkabildiklerini var sayarsak 1.4 bir ibiza da çok zorlanırsa, yoğun bir rüzgar da yoksa 200 görebilir, imkansız değil yani

Yoksa eski araçlarımızın pek çoğu 185 km üstünde hıza sahip değillerdi fabrika verisi olarak ama çok net hatırlıyorum peder bey hepsinde 200ü geçerdi

yani gene de misal 1.3 mjet lineam varken insanlar 200-210 gibi hızlara düz yolda çıktıklarını iddia ederlerdi (hala da ediyorlar ya), ben 185i düzde geçiremedim (fabrika verisi 170), 125 bg lik civic ile düzde 240-250 yaptığını söyleyenler var, 210 görmüştüm (fabrika verisi 190 küsürdü sanırım) ama daha da pek gideri yoktu arabanın, leonu henüz deneme imkanım olmadı ama onun da pek 210-215 i geçeceğini sanmıyorum tabii bütün bu söylediklerim düz yol için geçerli, bayır aşağı yolunu bulursan herhangi bir araba 300e de çıkar da lastikler o yükü taşırmı tartışırım :)

ha leon güçlü evet 140 bg ile, ama sonuçta doğal yollarla bu gücü elde etmiyor, belirli bir hıza çok çabuk çıkabilse de uzun soluklu bir yolda büyük ihtimalle 120bg üstü bir atmosferiğin gerisinde kalacaktır, ciğerinin yetersiz kalacağını düşünüyorum :)

Geri
Üst Alt