Villeneuve: 'Form durumum F1 için problem değil' | SCW - Seat Club World - Seat, Seat Forum Türkiye
  • Merhaba Ziyaretçi hoşgeldin !
    Forumdan daha fazla yararlanmak için buradan kayıt olunuz
    Hello Welcome to Guest!
    Register here to benefit more from the forum

Villeneuve: 'Form durumum F1 için problem değil'

YCO

Kayıtlı Üye
Katılım
26 Ağu 2009
Mesajlar
22,339
Beğeniler
79
Yaş
30
#1
Jacques Villeneuve, üç yıllık aranın ardından gelecek sezon Formula 1'e dönme arzusunu gerçekleştirmesi halinde, form durumunun problem olmayacağını söyledi.

1997 dünya şampiyonu Kanadalı pilot çok yakında 39'ncu yaş gününü kutlayacak olmasına rağmen, 2010'da yarışması durumunda fiziksel olarak mücadeleye hazır olacağını kaydetti.

Kısa süreli bir hazırlığın ardından kokpite geçebilecek durumda olacağını belirten Villeneuve, boyun ve bazı kaslarını güçlendirmesi gerektiğini söyleyerek, "Bunları da vücut geliştirme salonunda çok kısa sürede halledebilirim" dedi.

Nigel Mansell'in pistlere döndükten sonra, 41 yaşında grand prix kazandığını hatırlatan Villeneuve, "Eğer hala yarışmaya açsa, o yaştaki bir kişi devam edememesi için bir sebep yok" diye konuştu.

Motor sporlarından vazgeçemediğini ifade eden Villeneuve, "Montreal'de evdeyken, go-kart veya yarış yoksa, motocross yaparım. Motosikletle sıçrayarak risk alabiliyorsam, Eau Rouge'da tam gaz gidebilirim" dedi. Villeneuve ayrıca, yarışma isteğinin geçmişteki kadar güçlü olduğunu belirtti.

TurkiyeF1