Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

VGT (Vakum Gücü Teknolojisi) Hakkında Bilgi

Esraydır

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar merhaba,
Son zamanlarda vgt (minimum yakıt maksimum verim) diye bir parçanın adı geçiyor. Bununla ilgili bilgisi olan var mı? Dizel araçlarda tepkisi nasıl oluyor? Teşekkür ederim

Tamamen uydurma bir teknoloji! olduğuna inanıyorum en son baktığımda bilimsel bir çalışma yoktu üzerinde. Bildiğim kadarıyla içinde hava hapsedip sıkıştırıp sonra sisteme yani yanma odasına gonderiyor bir nevi kompresör mantığı. Kullandım hiçbir işe yaramadı iade ettim diyenlerle dolu internet. Birde yakıt borusuna mıknatıs bağlayıp %10 tasarruf yaptım diyen tayfa var daha vahim. Çeşit çok yani miknatıs %10, VGT %10, Yazılım %10 desek üçünü uygulayınca araba neredeyse hiç yakıt kullanmadan gider hale gelecek. Allah bereket versin ne diyeyim:cool:

Tamamen uydurma bir teknoloji! olduğuna inanıyorum en son baktığımda bilimsel bir çalışma yoktu üzerinde. Bildiğim kadarıyla içinde hava hapsedip sıkıştırıp sonra sisteme yani yanma odasına gonderiyor bir nevi kompresör mantığı. Kullandım hiçbir işe yaramadı iade ettim diyenlerle dolu internet. Birde yakıt borusuna mıknatıs bağlayıp %10 tasarruf yaptım diyen tayfa var daha vahim. Çeşit çok yani miknatıs %10, VGT %10, Yazılım %10 desek üçünü uygulayınca araba neredeyse hiç yakıt kullanmadan gider hale gelecek. Allah bereket versin ne diyeyim:cool:
Mıknatısi duymamistim o gerçekten iyi bir hayal gücü istiyor:) yakıtın yanmasinda tabiki karışımdaki hava önemli ama her araç için farklı motor gucu ve ebati varken her araca aynı parçayı taktiklarini gördüm nette. O yüzden çok aklıma yatmadı ama merakta ettim denemeye değer mi diye. Çünkü çeyrek pedal ile maksimum torktan bahsediliyor

Bu mesaj SCW - SeatClubWorld mobil uygulaması ile gönderilmiştir.

Son düzenleme:
Orası kesin. Benim kastettiğim verimdi. Yani kayıp gücün azaltılması. Ama bundan fayda çıkmayacagi konusunda hemfikiriz

• Beğen
Reaksiyonlar: VARG
Geri
Üst Alt